рус   укр

Соцсети

Київській прокурор намагався підкупити колегу пляшкою віскі

Київській прокурор намагався підкупити колегу пляшкою віскі

Кваліфікаційно-дисциплінарний орган прокуратури розглянув справу прокурора Голосіївської окружної прокуратури Києва Михайла Михайлова. Після початку агресії рф його тимчасово перевели до Дрогобицької окружної прокуратури Львівської області.

У місті Трускавець прокурор мав опитувати тимчасово переміщених осіб щодо виявлення громадян, постраждалих від агресії. На новому місці роботи стосунки з колегами одразу не склалися.

Прокурор відмовився спілкуватися з місцевими прокурорами українською мовою, заявивши їм, що хоч він і знає українську мову, але йому зручніше говорити російською. Такий підхід призвів до того, що місцеві прокурори неодноразово робили йому зауваження. При цьому  Михайлов заявив, що якщо його будуть примушувати говорити українською мовою, то він принципово не буде спілкуватися українською. Потім він повідомив новим колегам, що підтримує переговори між делегаціями України і рф, що проходили у березні, і що потрібно шукати компроміс і, можливо, варто навіть піти на територіальні поступки для того, щоб в Україні настав мир.

Кульмінацією конфлікту стало прохання Михайла допомогти йому з продовженням довідки про взяття на тимчасовий військовий облік, оскільки там навесні були постійні черги, а прокурор не мав часу стояти в чергах. За допомогу у продовженні довідки Михайло запропонував колезі пляшку віскі, проте отримав відмову. Після цього Михайлов попросив допомогти йому «знайти вихід» на місцевого військового комісара, щоб «вирішити питання» з військово-лікарською комісією та уникнути можливої мобілізації.

При цьому прокурор зазначив, що може організувати цілу схему ухилення від мобілізації для громадян, оскільки охочих платити за це багато, тому прокурори можуть «озолотитися». Такий підхід, проте, не знайшов розуміння серед прокурорів, одна з яких у підсумку звернулася зі скаргою на поведінку Михайлова.

Втім, на свій захист повідомив, що не зробив нічого протиправного, а за допомогою у продовженні довідки про взяття на тимчасовий облік він звернувся, оскільки не мав часу стояти в чергах. При цьому жодних корупційних схем щодо звільнення від мобілізації він не пропонував. Вивчивши позиції сторін і опитавши прокурорів Дрогобицької окружної прокуратури дисциплінарний орган прокуратури все ж таки дійшов висновку, що він вчинив грубий дисциплінарний проступок.

Михайлов не мав права просити будь-кого з колег використовувати свій службовий статус для вирішення його особистих проблем, а також не повинен був виявляти неповагу до української мови під час виконання своїх посадових обов’язків. У підсумку, за порушення етичних стандартів професійної поведінки прокурора щодо Михайлова було внесено подання про звільнення з органів прокуратури.

«Антикоррупционная правда»