Соцсети

НАБУ вручило підозру нардепу Юрію Камельчуку: «забув» про квартиру у Києві

НАБУ вручило підозру нардепу Юрію Камельчуку: "забув" про квартиру у Києві

27 грудня НАБУ і САП повідомили про підозру одному з чинних нардепів: порушення у його електронній декларації надто великі. Журналіст Олег Новіков переконаний, що ідеться про члена партії «Слуга народу» Юрія Камельчука. Інформацію оприлюднено пресслужбами установ та у Telegram-каналі журналіста.

У НАБУ докладно пояснили, у чому суть питань до нардепа. Як з’ясувалось, чоловік у декларації за 2020 рік не вказав дороговартісну квартиру в Києві, власником якої він є.

Квартира розташована у Печерському районі столиці і, за оцінками НАБУ, коштує 3,6 млн грн. Фігурант володів нею 2 роки, придбавши у 2019 р., але чомусь не вказав під час декларування.

До того ж НАБУ називає ще одне порушення: не вказано про кредит розміром 48 тис. дол.

Подібне правопорушення підпадає під ч. 1 ст. 366-2 Кримінального кодексу: недостовірна інформація у декларації. Покарання за таке правопорушення: мінімальне – штраф від 3 тис. неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (тобто 3,7 млн грн), максимальне – обмеження волі на термін до 2 років.

Журналіст Новіков додає деякі подробиці щодо справи нардепа. Зокрема, пояснює, як фігурант намагався виправдатись: казав, що не користувався квартирою більше 183 днів і тому вважав, що про неї не потрібно згадувати у декларації. Що ж до кредиту, то його було отримано у АБ «Приватбанк».

Юрій Камельчук — народний депутат від партії «Слуга народу» — потрапив у ВРУ, перемігши у виборчому округу на Львівщині. Один з місцевих новинних сайтів вказує, що його попередня діяльність — коуч, засновник кількох бізнес-спільнот. Розмір доходів за 2020 рік — 504480 грн (біля 42 тис. на міс.) , за 2019 рік — 255980 грн (біля 20 тис на міс.).