рус   укр

Соцсети

Один із найбагатших бізнесменів Дніпра Олександр Дементієнко володіє бізнесом в окупованому Криму та будує військові катери для російської армії

Один із найбагатших бізнесменів Дніпра Олександр Дементієнко володіє бізнесом в окупованому Криму та будує військові катери для російської армії

Один із найбагатших бізнесменів Дніпра Олександр Дементієнко володіє бізнесом в окупованому Криму, який спеціалізується на виробництві військових катерів для російської армії. Про це редакції 368.media  розповіли анонімні джерела.

Олександр Дементієнко іще у 2013 році був на 11-му  місці рейтингу найбагатших бізнесменів міста Дніпро, котрий був опублікований у журналі Forbes. Він володіє Миколаївським ПрАТ «Завод «Фрегат». Зазначимо, що компанія є одним із найбільших в України виробників іригаційної техніки для сільського господарства, виробів гідравліки та обладнання для базових галузей промисловості. Заводом бізнесмен володіє через кіпрський офшор Fregat Engineering Limited.

Варто зазначити, що станом на 2016 рік компанія належала «Фрегат інжиніринг лімітед», котрою володів російській «Омега індастріз холдінг С А» та Михайлу Щеголевському. У травні 2017 року «Омега індастріз холдінг С. А» переїхала до Дніпра та її власником став Олександр Дементієнко. Надалі контролер «Фрегат інжиніринг лімітед» змінився на кіпрську компанію «Дніпросіті лімітед» підконтрольну дніпрянину Олександру Дементієнко.

Тим часом Дементієнко займається бізнесом в окупованому Криму через компанію ТОВ «Дніпрометалсервісгруп», у переліку засновників якої: дніпровські ТОВ «Фірма «Енергетичні технології», ТОВ «Еколін» і київська ТОВ «НВО «Екотех». Компанія співпрацює з російською компанією «Ростех», а саме безпосередньо з керівником Чемезовим Сергієм Вікторовичем по будівництву військових катерів для військ РФ. У цій схемі, між Дементієнком та Чемезовим діє ціла низка компаній-посередників.

За інформацією наших джерел, куратором будівництва військових катерів в окупованому Криму є сенатор російської федерації, помічник президента путіна по ВПК Володимир Ігорович Кожин.

Зокрема, як стверджують джерела, у грудні 2021 року – лютий 2022 року Дементієнко, при сприянні Кожина, фіктивно продав частину свого бізнесу у Криму російським бізнесменам на чолі з Аксьоновим. Сама угода була оформлена через купівлю-продаж цінних паперів російської федерації. При цьому, Дементієнко фактично продовжує керувати своїм бізнесом та використовуючи українську документацію для будівництва військових катерів будує нові військові катери в Криму для армії агресора.

Окрім того, дніпровський бізнесмен Дементієнко, через компанію ТОВ «Дніпрометалсервісгруп», яку він контролює спільно з Аксьоновим та вище згаданим Щеголевським, вивів з АТ «Дельта банк» понад 36 млн евро, для фінансування свого кримського бізнесу, що стало підставою для відкриття кримінального провадження №42021100000000305.

Отриманні у 2013 році кредитні кошти були спрямовані на розвиток заводу у Криму у Севастополі, а саме: на добудову причалу та закупівлю причального/портового обладнання, погашення кредиторської заборгованості перед ПАТ «Банк Кредит Дніпро», поповнення оборотних коштів для закупівлі металів та інших поточних витрат з метою виконання експортного контракту з Madesta Group (Basel) чи іншими покупцями, що підтверджується численними судовими рішеннями, зокрема, у справі №910/17873/20 про банкрутство ТОВ «Дніпрометалсервісгруп».

«Антикорупційна правда»