рус   укр

Соцсети

В Україні розкрито нову злочинну схему по продажу Starlink

В Україні розкрито нову злочинну схему по продажу Starlink

Навіть під час війни шахраї вигадують схеми обману. Тому українці, які вирішили в умовах блекауту придбати термінали Starlink, ризикують стати жертвами шахраїв. Українцям пропонують купити термінали Starlink за десятки тисяч гривень. Однак придбавши його, за місяць з покупця списується ще €479. Чому так стається?

Видання AIN.UA розповіло про нову схему шахрайства при продажі терміналів для супутникового інтернету Starlink.

Hi-Tech шахраї: розкрито нову злочинну схему з продажу Starlink

В деяких Європейських країнах є послуга, яка дозволяє купити Starlink за €1 і повернути через місяць. Зокрема така можливість є у Франції та Італії. В комплекті є сама антена і маршрутизатор Wi-Fi.

Шахраї купують термінали супутникового інтернету за кордоном за 1 євро з післяоплатою та перепродують в Україні за десятки тисяч гривень. Таким чином, шахрай витрачає лише 1 євро на термінал та отримує прибуток до 50 000 грн. А покупець, своєю чергою, платить за покупку двічі.

В разі, якщо ж новий власник відмовиться від оплати 479 євро, термінал буде заблоковано.

Одними з перших, хто потерпів від такої схеми шахрайства, стали користувачі Twitter під ніками @omelyankovych та @HolyAgnostic1. Вони розповіли, що купили Starlink на OLX за 50 000 грн, а через місяць з акаунту було автоматично списано ще €479.

«Антикорупційна правда»