Соцсети

ВАКС конфіскував майно президента-втікача Віктора Януковича

ВАКС конфіскував майно президента-втікача Віктора Януковича

14 грудня стало відомо, що Вищий антикорупційний суд конфіскував у президента-втікача Віктора Януковича все майно, яке він мав на території України.

Про це повідомляє Центр протидії корупції на своїй сторінці у Facebook.

Суду вдалося лише зараз офіційно конфіскувати майно колишнього президента на користь держави.

«Справа щодо Межигір’я з 2014 по 2019 рік безрезультатно лежала в ГПУ, аж поки її не передали в НАБУ. За два роки детективи змогли не тільки оглянути, ініціювати арешти сотень активів на території Межигір’я, а й добитися заочного арешту для Януковича та його сина, завершити розслідування і направити справу до суду», — розповідають у ЦПК.

Що конфіскували у експрезидента:

  • Межигір’я;
  • готельно-ресторанний комплекс у Сухолуччі;
  • квартиру на Оболонській набережній;
  • паркомісця;
  • 31 млн гривень та 84,9 тисячі доларів на банківських рахунках;
  • 100% часток у статутному капіталі ТОВ «Танталіт» та «Будинок Лісника»;
  • 537 культурних цінностей на 18,7 млн євро, а саме: книги, ікони, картини, антикварні меблі, годинники, вази, шаблі та рушниці.

Суд також конфіскував у Януковича першу друковану книгу в Україні – Апостол 1574 року – та купу інших рідкісних витворів мистецтва та історичних експонатів. Серед цікавого: у власність держави перейшла скульптура самого експрезидента, панно з рельєфом Януковича та годинник з бюстом королеви Франції Марії Антуанетти.

«ВАКС також конфіскував купу пов’язаного з росією мотлоху. Наприклад, пам’ятну медаль із зображенням патріарха кіріла. А ще карту великої росії. Нехай тепер сидить у ростові і чекає на розвал «вєлікай расії»», — додали у Центрі протидії корупції.

«Антикорупційна правда»