рус   укр

Соцсети

ВАКС поновив справу про начебто незаконне списання коштів «общака» Януковича

ВАКС поновив справу про начебто незаконне списання коштів «общака» Януковича

Вищий антикорупційний суд скасував ухвалу детектива НАБУ про закриття кримінально провадження, за фактом незаконного списання коштів з рахунків кіпрських компаній з орбіти експрезидента України Віктора Януковича, котре було здійснено начебто помилково в межах виконання вироку Краматорського міського суду. Про це стало відомо з ухвали суду по  ч. 5 ст. 27 ч. 5 ст. 191, ч. 1 ст. 388, ч. 3 ст. 27 ч. 5 ст. 27 ч. 5 ст. 191, ч. 2 ст. 364, ч. 3 т. 209 КК

Встановлено, детективами НАБУ здійснювалося досудове розслідування кримінального провадження № 52017000000000494 від 17 липня 2017 року, за фактами списання грошових коштів та облігацій внутрішньої державної позики компаній Wonderbliss ltd, Loricom Holding Group ltd, Foxtron Networks ltd, Akemi Management ltd, Opalcore ltd у зв`язку з виконанням вироку Краматорського міського суду Донецької області від 28 березня.

Нагадаємо, йдеться про спецконфіскацію облігацій внутрішньої державної позики (ОВДП) та грошей з рахунків 10 офшорних компаній на загальну суму близько 1,5 млрд доларів, що ЗМІ охрестили так званим «общаком» злочинного угруповання на чолі з екс-президентом України Віктором Януковичем.

За результатами розслідувань, постановою детектива НАБУ від 13 травня 2022 року кримінальне провадження було закрито у зв’язку з відсутністю у діяннях службових осіб ПАТ «Державний ощадний банк України», Генеральної прокуратури, Державної служби фінансового моніторингу, Міністерства фінансів складу злочину.

Втім, не погодившись з такою позицією слідства адвокат зазначених кіпрських компаній звернувся до ВАКС з клопотанням про поновлення слідства. У скарзі він зазначив, що детективами НАБУ, зокрема, не встановлено причини розбіжностей між назвами юридичних осіб у резолютивній частині вироку Краматорського міського суду Донецької області від 28.03.2017, у зв`язку із виконанням якого перераховано кошти потерпілих компаній, та назвами компаній, кошти яких було списано у кримінальному провадженні. Також, відповідно до скарги адвоката, не були належним чином розглянуті клопотання представників потерпілих компаній.

29 вересня 2022 року Вищий антикорупційний суд скасував постанову НАБУ про закриття кримінального провадження.

Нагадаємо, йдеться про 13 млрд гривень бюджетних коштів, якими через низку кримінальних схем нібито заволоділо найближче оточення президента України за часів його правління, та вивело їх за кордон.

Надалі «чорний кеш» намагалися легалізувати, прокручуючи його через сотні вітчизняних та іноземних компаній. Після чого фінанси «реінвестували» в Україну, де вони осіли на рахунках у вітчизняних банківських установах на рахунках 10 кіпрських офшорів — Katiema Еnterprises Limited, Quickpace LTD, Foxtron Networks limited, Loricom Holding limited, Wonderbliss LTD, Quickpace LTD, Sabulong trading LTD, Kviten solution limited, Baleingate finance ltd, Akemi management LTD, Opalcore LTD.

«Антикорупційна правда»