рус   укр

Соцсети

Збройним силам України «впарюють» російську амуніцію під виглядом «євробренду»?

Збройним силам України "впарюють" російську амуніцію під виглядом "євробренду"?

Гроші не пахнуть або цинізм вищого гатунку? Недоброчесні ділки замовчують країну-виробника амуніції, тим самим змушуючи волонтерів і ЗСУ, що купують продукцію, «втемну» спонсорувати країну-агресорку. На десятому місяці війни в Україні досі активно працюють «офіційні дилери» туристичного спорядження марки Tramp, зареєстрованої в російській федерації.

До редакції «СтопКору» звернулись читачі-волонтери, що займаються закупівлею спорядження для наших захисників, із проханням перевірити інформацію про продаж в Україні туристичних товарів російського виробника Tramp.

Як з’ясували журналісти, попри вже майже 10 місяців повномасштабної агресії рф та заборону на торгівлю з росіянами, на ринку нашої держави продовжує активно збувати свою продукцію російський виробник туристичного спорядження Tramp та його дочірні фірми (Sol, Totem тощо). При цьому, аби обійти санкції, дистриб’ютори замовчують інформацію про походження товарів, маскуючи його під європейське чи американське.

Отже, чия насправді компанія Tramp?

І ось яку відповідь на це питання дає популярний пошуковик Google: «Компанія Tramp – це американський виробник широкого спектру товарів високої якості для зайняття туризмом, активного відпочинку та інших подібних видів діяльності. Дана американська компанія встигла себе зарекомендувати як серйозний гравець на ринку туристичних товарів«.

Google називає Tramp американським виробником

Нібито все виглядає достовірно. Але ось яка історія походження бренду описана на російському сайті TRAMP-SPORT.RU, що позиціонується як офіційний магазин торгової марки Tramp з купівлею напряму від виробника.

«Історія компанії почалася 9 грудня 1992 року, коли при Санкт-Петербурзькому клубі туристів було відкрито магазин «Ірбіс». Минуло понад 20 років, і невеликий магазин виріс до однієї з провідних компаній в росії, що працює на ринку спорядження для туризму, відпочинку на природі, полювання та риболовлі. Центральні офіси та склади компанії знаходяться в Санкт-Петербурзі та Москві«, – йдеться у дописі.

На сторінці зазначається, що товари Tramp виробляються у росії, Китаї, Кореї, а також в інших країнах Азії та Євросоюзу. При цьому підкреслюється, що компанія Tramp-Sport є виробником відомих брендів Tramp, Tramp Lite, Totem та однією з провідних компаній «не тільки в росії, а й у країнах СНД з виготовлення та продажу туристичних товарів та спорядження«.

Підприємство ТОВ (ООО) «Тремп-Спорт» зареєстроване у 2011 році в Санкт-Петербурзі за основним видом діяльності «Торгівля оптова спортивними товарами, включаючи велосипеди». За 2021 прибуток компанії склав 5,2 млн рублів, виручка за 2021 рік – понад 39 млн рублів. Засновниці компанії – Наталія Рахманова та Олександра Синкова.

ТОВ (ООО) ''Тремп-Спорт'' зареєстровано в росії

Інтернет-магазин TRAMP-SPORT.RU обслуговує ІП Світлана Стрешнікова, зареєстрована у Москві.

Хто представляє торгову марку Tramp в Україні?

В Україні навіть поверхневий пошук видає одразу декілька інтернет-магазинів, що позиціонують себе як «офіційних дилерів» спорядження Tramp. Ось лише декілька з них:

Дистриб’ютори, зокрема, розміщують на своїх сайтах популярний мем про «російський воєнний корабель» та активно пропонують товари для ЗСУ зі знижкою – намети, спальники, наплічники, термобілизну, посуд для польових кухонь тощо.

Інтернет-магазин tramp.in.ua пропонує знижки на купівлю продукції для ЗСУ

Однак про країну-виробника спорядження на цих сторінках – або взагалі анічичирк, або ж розповіді про євробренди. Наприклад, на банері з трусами для бійців вказано, що їх нібито шиють у Чехії. А на запит електронною поштою щодо надання інформації про країну походження товарів у офіційного представника адекватну відповідь теж так і не вдалось отримати.

Представник українського інтернет-магазину Tramp уникає коментарів щодо країни-виробника продукції

«До цього часу багато продавців туристичного і тактичного сегменту мають продукцію даних брендів в своєму асортименті. Можливо, частина з них не знає даної інформації, частину влаштовує, що на них є попит, та до клієнтів інформація про походження не доноситься, тому військові в своєму асортименті можуть, на жаль, мати щось із такого спорядження«, – коментують волонтери.

За інформацією одного з сайтів, офіційним та ексклюзивним представником в Україні виробника туристичного спорядження групи торгових марок Tramp (Tramp, Tramp Lite, Totem, SOL та Destroyer) є Торговий Дім (ТД) «Абрис».

Що відомо про ТОВ «Торговий Дім «Абрис»?

Як свідчать дані інформаційно-аналітичної платформи YouControl, створена у 2017 році компанія має низку факторів, що можуть вказувати на ознаки фіктивності: статутний капітал – усього 2000 грн, а за вказаним номером телефону зареєстровані ще 464 особи.

Засновник і директор – громадянин України Віталій Ізотов. Особа з аналогічними ПІБ має безпосередній стосунок (був чи є керівником або бенефіціаром) до 18 підприємств. Принаймні три з них зареєстровані на території анексованого Криму. Своєю чергою, два з них (ТОВ «Спєктраль-Тур» і ТОВ «ТК «Аква Тур») займаються туристичною і рекреаційною діяльністю.

Віталій Ізотов є засновником ТОВ ''ТК ''Аква Тур''

При цьому діяльність ТОВ «Спєктраль-Тур» припинено у зв’язку з банкрутством. А от ТОВ «ТК «Аква Тур» продовжує працювати та внесена в список ФПС рф, як перереєстрована в росії. А пан Ізотов досі є її єдиним бенефіціаром.

ТОВ ''ТК ''Аква Тур'' перереєстроване в росії

Водночас, за даними сервісу з реєстрації й пошуку торговельних марок, власником свідоцтва на марку №314508 Tramp в Україні є ТОВ «ОПТТУР».

Що відомо про ТОВ «ОПТТУР»?

За даними інформаційно-аналітичної платформи YouControl, підприємство зі статутним фондом у пів мільйона гривень зареєстроване в Києві за основним видом діяльності «Оптова торгівля іншими товарами господарського призначення».

Власником торгової марки Tramp в Україні є ТОВ ''ОПТТУР''

Єдиний засновник, бенефіціар та директор ТОВ «ОПТТУР» – громадянин України Олександр Сидоренко. Він також зареєстрований як фізична особа-підприємець за тим самим видом діяльності.

Компанія не має на своєму балансі ані об’єктів нерухомості, ані земельних ділянок, і зареєстрована у багатоквартирному житловому будинку на Троєщині. Задекларовані доходи – досить скромні: виручка за 2020 рік – усього 2,5 млн грн. Одним словом, фірма-ноунейм.

У 2021 році ТОВ «ОПТТУР» виграло два тендери на незначні суми (10 і 150 тис. грн) – на постачання туристичного спорядження і кухонного приладдя для Центру дитячої та юнацької творчості у Горішніх Плавнях та Донецького обласного центру туризму та краєзнавства учнівської молоді відповідно.

Останній підпорядковується, як комунальна організація, нині вже неіснуючій Донецькій обласній раді та офіційно перереєстрований у Краматорську. Центр фігурує у кримінальній справі №234/18064/18, яка стосується внесення неправдивих відомостей в акти виконання будівельних робіт на турбазі «Лісова» у м. Лиман.

Отже, виходить, що сумнівні дистриб’ютори продовжують «впарювати» українським захисникам і волонтерам «зі знижкою» спорядження невідомого виробництва – під торговою маркою російського походження, зареєстрованою в Україні фірмою-ноунеймом, та за посередництва торгового дому, що ймовірно має тісні зв’язки з турбізнесом у Криму? При цьому продукція маскується під європейську, американську чи, у крайньому випадку, китайську. А люди, які щиро вболівають і підтримують ЗСУ, своїми донатами несвідомо спонсорують країну-агресора.

«СтопКор» спрямував інформаційний запит до офіційного дилера бренду Tramp в Україні, аби уточнити країну-виробника амуніції, яку продають ЗСУ, та з’ясувати, чи мають українські дистриб’ютори або їхні контрагенти в Європі і США безпосередні економічні зв’язки з рф.

Сподіваємось, ця кричуща ситуація приверне увагу профільних компетентних органів. Адже заробітку на крові – не місце в Україні. Ми продовжимо стежити за цією історію та викривати діяльність бізнесу з російським корінням у наступних публікаціях серії.

«Антикорупційна правда»