Українській бізнесмен Дмитро Коваленко інвестує в країну кошти, зароблені від закупівлі російського вугілля. Про це стало відомо з матеріалів розслідування детективного бюро Absolution.
Упродовж 2021-2022 років швейцарська компанія Adelon AG була найбільшим покупцем вугілля у російської компанії «МелТЭК». Згідно з митною статистикою, вона придбала цього товару на більш як 87 млн USD. Також Adelon AG імпортувала вугілля від інших російських компаній, як-от «Сибэнергоуголь» і «Сибпромнедра». Разом це вже понад 100 млн USD. Навіть після повномасштабного вторгнення РФ в Україну ці торгівельні операції тривали, щонайменше до серпня 2022 року.
Чому це суттєво? Тому що власником Adelon AG є громадянин України, бізнесмен із Дніпра Дмитро Коваленко. Тепер це патріот України і власник великого бізнес-холдингу, який розбудувався буквально за два останні роки.
Ось підтвердження плідної співпраці Adelon AG и «МелТЭК»:
Ось підтвердження, що співпраця Коваленка з росіянами тривала й після 24 лютого 2022 року. Мова про інвойс на постачання російського вугілля між Adelon AG та білоруською компанію «Эккойл Кемикл» – від 12 липня 2022 року.
До речі, «Эккойл Кемикл» є фігурантом кримінальних справ щодо постачання вугілля з територій, які контролюють терористичні угрупування «ЛНР/ДНР» в Україну (№22019000000000121 від 02.05.2019 за фактом вчинення злочину, передбаченого ч.1 ст. 258-3 КК).
Імпортні накладні на постачання російського вугілля в Південну Корею – від 22 серпня і 25 серпня 2022 року.
До повномасштабного вторгнення з російським вугіллям багато працювала й українські компанії «Інтеркоалтрейдінг» й «Коалтрейдіндастрі», бенефіціаром яких був Дмитро Коваленко чи пов’язані з ним люди. Зараз перша з них перебуває у процесі банкрутства, а друга успішно працює.
Зароблені на вугіллі кошти бізнесмен реінвестував у 2023 році в купівлю кількох аграрних компаній в Україні: «Грейн Термінал», «Оверфуд», «Аграрна елеваторна компанія», на основі яких сформував групу компаній під брендом «Гранова». Їхнім мажоритарним акціонером стала кіпрська компанія Afex Investments Ltd, а кінцевим бенефіціаром – син Даниїл Коваленко.
За 2024 рік група «Гранова» отримала дохід в обсягах понад 11 млрд (!) грн. Основним торгівельним партнером групи «Гранова» сьогодні є Adelon AG. За підсумками 2024 року остання стала найбільшим постачальником кукурудзи до Єгипту – на 42,37 млн доларів.
Продаючи в Єгипті зерно, Дмитро Коваленко закуповує там кам’яну сіль. Це дало йому змогу стати одним з найбільших гравців на українському ринку солі.
У грудні 2023 році було створено ТОВ «Солт Індастрі», де знову ж таки засновником є Afex Investments Ltd, а кінцевим бенефіціаром – Даниїл Коваленко.
Директором компанії став ексдиректор ДП «Артемсіль» Віктор Юрін. Уже за перший рік роботи ТОВ «Солт Індастрі» виграло 68 із 73 держтендерів, у яких взяло участь, уклавши контракти на 90 млн гривень. Предметом закупівель була переважно технічна сіль для комунальних та автодорожніх служб.
У 2024 року за сприяння голови Мукачівської райдержадміністрації (а в минулому – голови Луганської ОВА) Сергія Гайдая сесія Свалявської міської ради на Закарпатті підтримала концепцію створення у місті індустріального парку «Енерджі Груп». Ініціатором створення парку і його керуючою компанією стало ТОВ «ВДЛ», чиїм власником є Дмитро Коваленко. «ВДЛ» отримала в оренду на 35 років земельну ділянку у Свалявській промзоні площею понад 10 гектарів на місці колишнього лісокомбінату. При цьому «ВДЛ» декларує, що уже вклала у створення парку понад 100 млн грн. Поки що тут закладено підприємство з виробництва скла й віконних конструкцій – «Енерджі Глас Технолоджис», яке, звісно ж, належить Коваленкові. А також зареєстровано кілька інших його компаній – «Так Енерджі Груп», «Генератор Енерго».
У наступній частині буде про залученість холдингу Дмитра Коваленка у газовому й бурштиновому бізнесі.
Интересно в тему: ДТЭК просит о помощи, получая при этом 1 миллиард дивидендов