В Україні гучні скандали довкола суддів не припиняють вщухати. Допоки в країні триває війна з окупантами на виснаження, окремі представники судової гілки влади настільки “незалежні”, що часом ухвалюють не тільки дикі рішення, а й примудряються наживати шокуючі статки та жити безкарно безбідним життям. Поки більшість громадян зводять кінці з кінцями та ще й постійно допомагають ЗСУ. Серед таких нечистоплотних служительниць Феміди — суддя Подільського районного суду Києва Леся Будзан.
Згідно з її декларацією за минулий рік, Леся Дмитрівна — уродженка Тернополя — володіє непоганою нерухомістю. А саме: квартирою в Тернополі на 64 квадратні метри (із заявленою вартістю в $45 тис.); 50%-відсотковою часткою квартири на 104 квадрати у Києві з офіційною вартістю 1,6 млн грн (придбала її в 2022-му — рік початку широкомасштабного вторгнення рф в Україну); ще має кімнату в комунальному житловому фонді столиці; машиномісце вартістю $70 тис.; а її чоловік — Андрій Анохін (теж суддя, працює у Шевченківському райсуді Києва) є співвласником квартири на 68 кв.м — ціна цього помешкання у звітності Будзан чомусь не вказана.
В декларації Будзан також вказано, що вона вже 5 років їздить на Nissan Qashqai за 300 тис. грн, а її супруг з 2021-го — на Audi A-6 за 380 тис. грн.
А далі, як то кажуть, починається саме цікаве. Якщо до зарплати судді претензій немає (офіційно вона за рік отримала зарплату на 1,3 млн грн або біля 100 тис. грн на місяць), то до готівкових коштів “під подушкою” — питання є.
Так, у звітності вказано, що вдома вона тримає готівку в доларах на $37 тис. Її чоловік має ще $5 тис. готівкою (разом в гривнях по поточному курсу це становить майже 2 млн грн). А ще суддівське подружжя має банківські рахунки, де тримають невеличкі суми в гривнях від 425 грн до 12 тис. грн.
За даними ж НАЗК, у суддівській сім’ї є ще деякі цікаві активи. Зокрема, згідно з декларацією Андрія Анохіна, його дочка — Дар`я — є власницею квартири у Києві на 95,5 “квадратів”.
Примітно, що в 2022-му суддя Анохін мав шикарний дачний будинок площею 118 квадратних метрів під Борисполем за майже 1 млн грн та кількома земельними ділянками за 90 тис. грн (за державною оцінкою) і 60 тис. грн. Але позбавився цих активів, як це роблять деякі чиновники-корупціонери, щоб пояснити податковим та правоохоронним органам походження готівкових статків “під подушками”.
А ще зі звітності випливає, що він позичив… у дружин аж пів мільйона гривень.
Що іще відомо про “солодку” суддівську парочку Будзан-Анохін
Нещодавно прізвище Анохіна знову спливло у новому світлі. Зокрема, як впливає з даних Вищої Ради правосуддя наразі ВРП розглядає доцільність продовження відрядження цього судді в Шевченківський райсуд столиці (цього суддю відрядили в Київ з Чернігівщини).
Втім, як повідомила ВРП, станом на 24 березня 2025 року у провадженні судді Анохіна А.М. перебувало аж
56 кримінальних справ, з яких 1 справа перебуває у провадженні судді понад 3 місяці;
114 цивільних справ, з яких 8 справ перебувають у провадженні судді понад 3 місяці;
14 адміністративних справ, з яких 4 справи перебувають у провадженні судді понад 3 місяці;
а також 7 справ про адміністративні правопорушення.
У листопаді-2024 стало відомо, що до ВРП надійшла скарга від адвоката Руслана Гладкого на суддю Анохіна через суддівські порушення у скандальній справі нардепа Олександра Дубінського. Також на Анохіна до ВРП тоді ж поскаржився Стояновський В.В. І теж – на дії судді.
За даними джерел нашого видання, причинами скарг — стали як процесуальні порушення, так і підозри судді в корупції. Як вказують джерела в судівський системі, Анохін разом з дружиною, як і деякі інші столичні судді, отримують хабарі за потрібні суддівські рішення. Тому, час від часу ухвали цих суддів викликають не лише подив, а й негативні оцінки та свідчать про явну суддівську упередженість.
Зазначимо, раніше в листопаді минулого року на суддю Будзан до ВРП теж поскаржилися через свавілля цієї представниці Феміди. Схоже, як і її чоловік, Будзан теж пустилася берега, і тепер все менше боїться виносити незаконні помилкові рішення. І підпільно збагачується за рахунок продажних ухвал.
Відмітимо, це вже не перша скарга на Будзан. Так, у липні 2024-го до Вищої ради правосуддя подали ще одну скаргу на Будзан (у справі “Укргазбанку”).
2021 р. до ВРП також скаржилися на дії і специфіку роботи цієї судді. Втім, і тоді скандал довкола судді нічим не завершився. І вона, осмілівши, продовжує вершити кривосуддя на свій розсуд.
Варто нагадати, що це не поодинокі скандальні історії довкола Будзан, про які дізнавалася широка громадськість.
Як повідомляв 24 канал, у 2019 році поліцейський за незрозумілих обставин отримав підроблене водійське посвідчення. Він використовував його на роботі та пред’являв командиру батальйону й інспектору, який перевіряв екіпаж.
Коли ж підроблене посвідчення викрили, то щодо поліцейського відкрили кримінальну справу за використання підробленого документа. Свою вину він визнав та просив звільнити його від кримінальної відповідальності, згідно зі статтею 45 Кримінального кодексу України – себто у зв’язку з дійовим каяттям.
Цікаво, що прокурор у справі теж цю позицію підтримав. Він звертав увагу на відсутність у відповідному провадженні потерпілих та відсутність матеріальної шкоди. Однак суддя першої інстанції Будзан не побачила в діях поліцейського і його спільника (-ів) злочину.
Вона проявила неймовірну лояльність до поліцейського, який замовив та користувався підробленими водійськими правами і звільнила його від кримінальної відповідальності. За це вона отримує премію “НЕчесть тижня”.
За оцінкою журналістів, з часу призначення в Києві, у 2019-му, суддя вже “на початку своєї кар’єри приймає рішення, які посилюють недовіру до судової влади та наявність кругової поруки в правоохоронних та судових органах”. А зараз, за словами джерел, вона взагалі злетіла з котушок, вершить кривосуддя на свій розсуд, не витримала випробування славою, грошима, полюбляє дорогі бренди та живе з чоловіком на широку ногу: ресторани, бутіки, дорогі прикраси тощо.
А ще Леся Будзан запам’яталася своєю дивною манерою спілкуватися з журналістами: на фоні скандалу з обранням голови Подільського суду вона кидала слухавку та поводилася дуже дивно, утримуючись від незручних питань про корупцію серед суддів.
Про Анохіна також ще відомо, що він став суддею завдяки родинним зв’язкам: вперше він одружився на дочці відомого корумпованого судівського подружжя Журавлів. Після цього пан Анохін дуже швидко злетів по кар’єрним сходам. Колишній інспектор ДАІ за дивним змахом чарівної палички відправився у відрядження в Оболонський суд м. Києва, а невдовзі опинився в одному з самих “престижних” судів міста – в Подільському райсуді столиці. Звідки згодом перебрався в Шевченківський райсуд (теж — один з престижних та хлібних у столиці).
Про нього у ЗМІ є достатньо статей, як про суддю, який відмазує і таємно зустрічається в ресторанах з фігурантами кримінальних проваджень.
Таким чином, на прикладі цієї солодкої судівської парочки на жаль за нової влади в Україні очікуваного оновлення в судівській системі так і не відбулося. А спосіб життя, походження статків та рішення Будзан і Анохіна мають перевірити не тільки ВРП, а й правоохоронні органи. Можливо, підозри в корупції цих вершителів правосуддя не такі й вже не безпідставні…