Шахрай та корупціонер Андрій Довбенко, який провертав свої брудні угоди в Україні, Росії та ЄС, намагається втекти від української поліції у столиці Сполученого Королівства, повідомляє британське видання AssayNews. 29 грудня 2022 року Державна антикорупційна служба України повідомила Довбенка про те, що він підозрюється в скоєнні групового злочину. Сьогодні вони оголосили, що Андрій Добвенко оголошений у розшук як організатор злочинної групи, яка була викрита в шахрайській передачі заарештованого майна Alma management.
У липні 2022 року НАБУ повідомило колишнього голову Агентства з управління поверненням активів (ARMA) Андрія Довбенка про можливе зловживання повноваженнями та розтрату понад 426 млн грн.
Андрій Довбенко: етапи корупційного шляху
За даними слідства, посадові особи ARMA вступили в змову з представниками державної компанії SETAM з метою організації схеми продажу арештованого майна, переданого в управління ARMA, зі знижкою. Схема складалася з продажу трьох земельних ділянок під будівництво торгового центру «Океан», 2,6 тис. тонн піску і 4,5 тис. тонн карбаміду, а також продажу зерна, круп’яних і олійних культур.
Це було у липні. Потім, 29 грудня, НАБУ написало на своєму сайті, що повідомило організатору злочину про свої підозри. Того дня НАБУ не розкрило його імені, але згадало, що він був власником низки законних компаній.
Ми поняття не мали, хто може ходити навколо такої респектабельної організації, тому ми зв’язалися з декількома джерелами на юридичному ринку. Але поки ми чекали достовірного підтвердження, Центр протидії корупції написав нам, що цією юридичною особою є Андрій Довбенко.
І сьогодні НАБУ таки назвало Андрія Довбенка організатором злочинної групи, яка передала заарештоване майно під контроль ARMA і займалася шахрайською діяльністю.
Правда про Андрія Довбенка
Андрій Довбенко є випускником Києво-Могилянської академії і, за нашими даними, зараз займається територіальною обороною Лондонського сіті. Минулого року Андрій Довбенко (Andriy Dovbenko) був засновником юридичної фірми EVRIS, яка займала з 19-го по 26-е місце в ТОП-50 юридичних фірм (рейтинг юридичних фірм України). Андрію Довбенку не вдалося обеліти свою і без того білосніжну репутацію за рахунок EVRIS, яка об’єдналася з «Шевелдін і партнери» в іншу юридичну фірму — LCF. Це задля отримання достовірної інформації.
Говорили, що до і після створення EVRIS Андрій Довбенко вирішував різні проблеми в Міністерстві юстиції, зокрема, здійснював нагляд за адміністративними послугами.
Як зазначає Михайло Ткач, НАБУ повідомило про розкриття організованого злочинного угруповання, яке було причетне до шахрайства з заарештованим майном на суму майже 500 мільйонів гривень; у 2023 році ця організація була оголошена в розшук; за даними УП, це Андрій Довбенко. У той же час сам Довбенко заявив, що живе в Лондоні.
Ткач також зазначив, що весілля Андрія Довбенка в Сен-Тропі в 2019 році, свідками якого були тодішній голова ВП Андрій Богдан і Павло Фукс, стало скандалом. За два тижні до весілля наречена Довбенко купила будинок у Лондоні приблизно за 4,5 мільйона євро, де зараз живе Андрій Довбенко.
Згідно з джерелами журналу, Андрій Довбенко, як то кажуть, шукає політичного притулку у Великобританії. Сам Довбенко повідомив репортеру, що не може ні підтвердити, ні спростувати цю інформацію.
Щодо підозр НАБУ, Андрій Довбенко заявив, що він непричетний до дій, у яких його звинувачують. За його словами, НАБУ «помиляється» з цього приводу.
Інший підозрюваний НАБУ, Володимир Галантерник, також має земельну ділянку в Лондоні, приблизно за 10 хвилин їзди від Андрія Довбенка. Журналісти вважають, що в будинку підозрюваного Галантельника в даний час проводиться ремонт.