рус   укр

Соцсети

Кинув ЗСУ на 1,7 млрд: столичного бізнесмена Миколу Петренка можуть «відмазати» у суді

Кинув ЗСУ на 1,7 млрд: столичного бізнесмена Миколу Петренка можуть "відмазати" у суді

Ще у серпні цього року суд обрав підозрюваному у привласненні коштів Міноборони Миколі Петренку запобіжний захід у вигляді тримання під вартою, однак проросійський бізнесмен та його адвокати знову шукають способи обійти закон і вислизнути з брудної оборудки чистими.

Цілком ймовірно, що наразі Петренко переховується від правосуддя за кордоном та рухає фігурами із тіні.

Київський бізнесмен та член забороненої в Україні партії ОПЗЖ Микола Петренко – власник фірми, яка отримала від держави на початку війни 50 млн доларів (1,7 млрд грн) на закупівлю тепловізорів, бронежилетів та іншої амуніції для армії. Але фірма зірвала замовлення, а її директор пан Петренко зник із грошима і тепер, завдяки хитрій судовій схемі й спритності адвокатів, намагається уникнути покарання.

Микола Петренко був радником прем’єра-втікача Миколи Азаренка

Колишній помічник одіозного прем’єра-регіонала Миколи Азарова, регулярний візитер Москви та офісу Віктора Медведчука – горе-бізнесмен Микола Петренко є фігурантом гучної справи про незаконне привласнення коштів, виділених державою на армію. Його фірма ТОВ «Танос Текнолоджи» отримала від Міноборони понад 1,7 млрд грн для закупівлі критично важливої продукції – бронежилетів, тепловізорів, касок тощо. Однак гроші були виведені за кордон, а амуніція до бійців так і не дійшла, тож все пройшло по схемі: «вам воювати, а нам жирувати».

За фактами привласнення та відмивання коштів в особливо великих розмірах Департамент стратегічних розслідувань Національної поліції розпочав кримінальне провадження.

Цікаво, що 7 квітня 2022 року співробітники СБУ затримали Миколу Петренка у селі Козин на Київщині, але в іншій справі – як стало відомо «СтопКору» з джерел у правоохоронних органах, його підозрювали у співпраці з російськими спецслужбами, зокрема, у співпраці з ФСБ рф. Так, за даними видання Lenta.ua, його куратором у ФСБ ще з 2000-х років був генерал Сергій Лебедєв, який свого часу працював директором Служби зовнішньої розвідки рф. Однак, навіть попри такі кричущі факти, дивним чином спритному бізнесмену вдалось уникнути потрапляння за ґрати та навіть залишити межі України – дива та й тільки.

15 серпня 2022 року Печерський райсуд м. Києва задовольнив клопотання слідчого Головного слідчого управління Національної поліції України та обрав відносно Миколи Петренка запобіжний захід у вигляді тримання під вартою. Крім того, як випливає з матеріалів досудового розслідування, власнику та директору ТОВ «Танос Текнолоджи» пред’явили підозру та оголосили його у міжнародний розшук.

Зауважимо, виїзд з України Миколи Петренка – теж досить цікавий момент. Адже цей бізнесмен перетнув кордон на Одещині, формально – за медичними показниками (довідка про непридатність до військової служби).

Хоча до повномасштабного вторгнення і військових дій, ані негараздів зі здоров’ям, ані «білого квитка» у проросійського бізнесмена не було. До речі, про перетин Петренком кордону правоохоронці довідались саме завдяки публікації розслідування «СтопКору» – це і стало підставою для подання його у міжнародний розшук.

Здавалося б, резонансна справа рухається до логічного фіналу

Однак існує небезпека, що Миколі Петренку вкотре вдасться викрутитись і вийти сухим із води – принаймні, сам цей так званий бізнесмен та його адвокати роблять усе можливе аби затягнути судовий процес та уникнути відповідальності за скоєне.

ухвала суду

Як стало відомо редакції «СтопКору» представники Петренка оскаржили в суді як сам факт оголошення підозри бізнесмену, так і попереднє рішення першої інстанції про обрання запобіжного заходу.

Причому, слухання першого клопотання призначене в Печерському райсуді (суддя Олена Бусик) на 28 листопада, а другого в Київському апеляційному суді (суддя Іван Рибак) – на 29 листопада 2022 року.

Суддя Олена Бусик

Зауважимо, Печерський райсуд традиційно відомий у столиці як один з найбільш «елітарних» та «гуманних» по відношенню до українських високопосадовців і впливових так званих бізнесменів.

Але нам дуже хочеться вірити що зараз в такий час щось змінилося в головах служителів Феміди і все буде згідно закону, а їхні рішення будуть в цій гучній справі відповідати духу сьогодення, а не жазі наживи на крові.

Однак повернемось до справи Петренка

Як випливає з логіки здійснених його командою адвокатів ходів, тут може виникнути певна правова колізія. Адже, якщо під час першого слухання адвокатам Петренка вдасться, зачепившись за якісь незначні формальні причини чи уявні порушення процедури пред’явлення підозри, схилити ваги Феміди на свій бік, то й результат другого слухання буде фактично заздалегідь вирішений.

«Дуже дивно, що адвокати Миколи Петренка не з’явились на попереднє призначене засідання в апеляційному суді, адже це – відповідальний момент. Підозрюю, що існує домовленість про скасування оголошення підозри Петренку на засіданні, що відбудеться 28 листопада. Ймовірніше за все, підозру скасують за якоюсь чисто формальною причиною типу «підписали не тією рукою». Зауважу, що у випадках, коли судді бачать глобальні злочини людини, то на формальності ніхто не звертає уваги ніколи. Але тут суд вирішив 28 листопада розглянути питання про підозру. Тож якщо 28 листопада суддя Печерського суду Олена Бусик винесе рішення, що підозру дали з порушенням якихось процесуальних прав, то наступного дня, 29 листопада адвокати зможуть спокійно заявити, що підозра була вручена неправильно – не в той час, не тією рукою, і так далі і тому проситимуть міру запобіжного заходу [арешт] Петренку скасувати. І суд дійсно 29 числа буде її скасовувати. Просто нам здається, що Рибак та Бусик мають звернути увагу на суть справи, що це злочинець, який вибудував таку хитру схему, за допомогою якої хоче обдурити суд і вислизнути сухим», – коментує ситуацію правозахисник ВГО «Стоп корупції» Юрій Цибенко.

Суддя Іван Рибак

Він також наголосив, що дії Петренка дуже схожі на провокацію та умисний зрив поставки амуніції для українських захисників.

«Причому, не простий зрив, а зрив поставки з метою наживи та з метою лишити захисників засобів захисту. Вважаю, що за такі дії зловмисник має нести покарання», – додав він.

Сподіваємось, імовірний задум команди адвокатів Петренка не спрацює, і судді Печерського районного суду та Київського апеляційного суду відповідно візьмуть до уваги всі обставини цієї гучної і резонансної справи й не дозволять махінатору вислизнути з рук правосуддя.

Своєю чергою, журналісти, волонтери та військові пильно стежать за розвитком цієї резонансної історії. Зважаючи на те, що вона набула розголосу, увага правоохоронців теж прикута до справи проросійського бізнесмена.

Нагадаємо, департамент стратегічних розслідувань Нацполіції підозрює керівництво ТОВ «Танос текнолоджі» у привласненні та відмиванні коштів, призначених державою на закупівлю товарів воєнного призначення.

Фірма проросйського бізнесмена Миколи Петренка «нагріла» ЗСУ на самому початку війни на 1,7 млрд грн, а тепер схоже, що за допомогою цих самих коштів горе-бізнесмен хоче «відмазатись» від відповідальності.