“Фірма з орбіти Дениса Комарницького виграла державний тендер”. До повномасштабного вторгнення РФ на територію України такі новини були досить часті. Однак за останні два роки про схемника з молодої команди Черновецького якось встигли забути. Але старі звички нікуди не зникли, і той, хто колись дивився за Києвом, не міг не взяти участь у черговому дерибані. Цього разу на об’єктах, зруйнованих та пошкоджених внаслідок російської агресії.
Денис Комарницький – колишній депутат від Блоку Леоніда Черновецького. Найбільш відомий за схемою розкрадання бюджетних коштів на будівництві багатостраждального Подільсько-Воскресенського мосту у Києві. Через підконтрольну компанію «Еко-Буд-Трейд» лише на цьому проекті, за даними журналістів-розслідувачів, могло бути присвоєно 6 млрд. гривень.
У 2020-2021 роках Комарницький вплинув на столичну політику. Народний депутат Гео Лерос безпосередньо пов’язував його з іншим нардепом – Миколою Тищенком та нинішнім головою Офісу Президента Андрієм Єрмаком. Більше того, з’являлися аудіо записи, де людина зі схожим на Дениса Комарницького голосом розповідала про прокручені схеми на підряді Подільсько-Воскресенського мосту. У чорній бухгалтерії, яку вдалося знайти ЗМІ, було добре видно, що у темі переплелися інтереси команди Комарницького з одного боку, а з іншого – столичної влади, деяких представників «Слуг народу» та забудовника Вадима Столара із нині забороненої медведчуківської «Опозиційної платформи – За життя”.
В офісах Дениса Комарницького проводилися показові обшуки, і на нього починали кримінальні справи. Але, схоже, їх досить глибоко поховано в судах. Адже на 2022 рік Комарницький почувається у повній безпеці та розповідає, що зараз займається виключно волонтерством.
Втім, навіть якщо він і волонтерить, то нагрівати державу також не забуває. Проект журналістських розслідувань «Бігус.інфо» у листопаді 2023 року з’ясував, що фірма, на яку може вплинути Денис Комарницький, виграла тендер на відновлення ЖК «Ірпенські липки», пошкодженого внаслідок російського вторгнення. Йдеться про компанію «Навітехсервіс», зареєстровану у Харкові.
Ця фірма запропонувала відбудувати «Ірпінські липки» за 605 млн. гривень, тоді як конкурент готовий був це зробити майже на 180 млн. дешевше. На рішення, щоб віддати ірпінський поспіль фірмі “Навітехсервіс”, нібито вплинуло те, що друга компанія-учасник не вказала інфляційних ризиків у своїй заявці. Але журналістів у цьому контексті зацікавили прізвища.
Керівником ТОВ «Навітехсервіс» є Марина Ткаченко, яка у вільний від будівельних справ час має івент-агентство з влаштування свят та корпоративів. Сестрою Марини є жінка на ім’я Поліна з дуже знайомим для киян прізвищем Пліс. Вона – дружина сина колишнього заступника голови КМДА Геннадія Пліса. Наразі Пліс є членом Рахункової палати України, а раніше очолював Аудиторську службу України, яка у свою чергу стежить за чесністю проведення державних тендерів.
За інформацією ЗМІ, Геннадій Пліс дуже хоче стати головою Рахункової палати України та допомагає йому в цьому ніхто інший, як Денис Комарницький.
Цікаво, що майбутнє відновлення ЖК «Ірпенські липки» не єдиний тендер, пов’язаний із ліквідацією наслідків російської агресії на Київщині, який виграв «Навітехсервіс». Влітку 2023 року фірма виграла конкурси на демонтаж двох аварійно небезпечних об’єктів багатоквартирних житлових будинків у Бородянці Київської області. Загальна сума робіт з обох об’єктів – 10 млн 400 тис гривень. «Навітехсервіс» була єдиною компанією, яка брала участь у конкурсі. Тож з’ясувати, чи можуть такі роботи гіпотетично коштувати дешевше – важко.
Марина Ткаченко, яка має родинні зв’язки із сім’єю колишнього заступника голови КМДА Геннадія Пліса, призвела журналістів до ще одного цікавого збігу. Її мати Інна Воблова є керівником підприємства “Недашківське-земля”, одним із засновників якого є тесть Дениса Комарницького Юрій Булгаков.
Ще один цікавий факт, що Марина Ткаченко очолила “Навітехсервіс” за місяць до повномасштабного вторгнення РФ в Україну. Раніше ця компанія належала до сфери впливу харківського забудовника Олега Гуревича (див. анкету «Навітехсервіс» вище – Ред.), наближеного до колишнього голови Харківської ОДА, «регіонала» зі стажем Михайла Добкіна. Простіше кажучи, Денис Комарницький напередодні Великої війни або просто купив цю компанію у проросійських діячів, або залишається з ними.
Не на користь патріотичної позиції Комарницького відіграє ще один нюанс. У листопаді 2023 року громадська організація «Нон-стоп» подала до суду скаргу на бездіяльність слідчого, яка полягає у невнесенні відомостей про кримінальне правопорушення до Єдиного реєстру досудових розслідувань. У ній ГО розкриває суть справи: Денисом Комарницьким, який впливає на одного із засновників ТОВ «Еко-Буд-Трейд», перебуваючи у змові з мером Києва та керівництвом КМДА, було розроблено злочинну схему з метою розтрати та присвоєння бюджетних коштів при виконанні договорів . У схемі задіяно відразу кілька компаній, у тому числі й «Украналіт», прямим засновником якої є Комарницький. «Складання угод з підконтрольними підприємствами за завищеними цінами, незаконним нарахуванням ПДВ та видаткової частини відбувається виведення коштів, з метою ухилення від сплати податків та подальшої легалізації виведених бюджетних коштів через низку підконтрольних підприємств шляхом оформлення всіх доходів, активів та майна на дружину одного з учасників схеми …. Також здійснюється виведення коштів через офшорні фірми, які надалі виводяться та фінансується діяльність країни агресора РФ», – повідомляє ГО «Нон-стоп».
Тобто Дениса Комарницького звинувачують у роботі на агресора, яка якось іде у розріз із його заявою про те, що з початку війни він активно займається волонтерством та допомагає українській армії.
За офіційними даними, за період з 24 лютого 2022 року по літо 2023-го на Київщині пошкоджено 24 324 житлові будинки, з них 1704 – багатоповерхові. Тільки в Ірпені, що постраждав від дій російських військових більш ніж на 50%, зруйновано або пошкоджено 3200 будівель, 2613 приватних садиб, а 634 багатоповерхівки зазнали руйнувань. На відновлення Ірпеня виділяється безліч міжнародної допомоги, у тому числі фондів United24 та UNICEF. Як сюди могла “затесатися” фірма, на яку може вплинути Денис Комарницький, важко навіть уявити. Але чомусь виникає думка, що це пов’язано не так з бажанням допомогти Київщині, як “нагрітися” на підрядах, поки вся увага зосереджена на більш іменитих донорах з відновлення України.