У Львові працівники Національної поліції України, отримавши нібито на підставі фіктивних данних постанову суду для проведення обшуку, нібито влаштували «маски-шоу» в декількох пунктах обміну валют ТОВ «Преміум Фінанс». Потерпілі нібито заявляють, що таким чином правоохоронцями нібито вчинене мародерство з метою матеріальної наживи, адже поліцейські нібито захопили майно підприємства та особисті речі його працівників, передає “Аргументум”.
Раніше видання «Lenta.ua» повідомляло, що «набіги» на обмінні пункти Льова почались ще 4 квітня, коли в приміщення фінансової установи на вулиці Академіка Гнатюка 15 нібито вдерлась група слідчих Національної поліції України, які нібито почали виламувати двері у приміщення, не пояснюючи причин своїх дій та, власне, хто вони і чого хочуть. За свідченнями працівників установи, слідчі нібито вели себе по-хамськи, і нібито продемонстрували рішення судді Печерського районного суду Києва Світлани Гречаної, в якому нібито дійсно була вказана адреса Академіка Гнатюка 15, але нібито ні слова не було про обмінний пункт, через що працівники установи сперечались з законністю дій поліцейських.
Тим не менш, правоохоронці нібито продовжили псувати меблі підприємства та вирізати дерев’яні складові, в яких нічого не знайшли, що б співвідносилось з тим, що було вказано в ухвалі суду. Через це, нібито підозрюють в обмінному пункті, співробітники поліції нібито вирішили просто збагатитись, нібито привласнили особисті речі співробітників обмінного пункту, а саме їхні мобільні телефони, а задля приховування своїх протиправних дій, нібито також забрали відеореєстратор.
Результат нібито візиту співробітників поліції з Києва у пункт обміну валют ТОВ «Преміум Фінанс» у Львові
«Нам раніше погрожували, що якщо ми не будемо сплачувати 15 тисяч у.о. щомісяця, в нас почнуться проблеми. Коли ми відмовили цим хабарникам, бо у нас немає такого прибутку, один з них відповів: «Чекайте на проблеми, ми вас знищимо». Ось вони і почались… Соромно за країну, куди дивиться Татаров (заступник голови Офісу президента — ред) та його найвища правоохоронна влада», — нібито розповіли постраждалі.
Наразі нібито виявлено, що нібито керував свавіллям слідчий Головного слідчого управління Національної поліції України Збишко Ілля Володимирович, а прокурором, який нібито підтримав його дії — Ковальов Іван Ігорович. Останній працює в органах прокуратури з 2010 року. Примітно, що на сайті Кваліфікаційно-дисциплінарної комісії прокурорів оприлюднена не одна догана відносно прокурора Ковальова, серед яких і догана за отримання подарунків від слідчих ГСУ НПУ, що містить ознаки корупції. Іван Ковальов нібито є негласним посередником поміж працівниками Наццполіції та керівництвом Департаменту з нагляду за додержанням законів Національною поліцією Офісу Генерального прокурора щодо розподілу коштів, отриманих в результаті тиску на бізнес.
Збишко Ілля Володимирович
Фактичним же виконавцем нібтито протизаконної ухвали нібито є слідчий групи ГСУ НПУ Шнайдерський Дмитро Сергійович, який нібито особисто знищував та шкодив майно обмінного пункту. «Він в хамовитій формі, ігноруючи елементарні правила етичної поведінки, в пошуках неіснуючих доказів знищував тут все. Весь обшук, який він проводив, звівся до пошуку якихось криптогаманців — мабуть, думав й тут нажитись, вилучивши їх і скориставшись потім цифровими активами, які на них зберігаються. Але ніяких криптогаманців в нас він звісно не знайшов», — нібито розповідає співробітниця обмінного пункту.
Шнайдерський Дмитро Сергійович
Нибіто за свідченнями львівських підприємців, їм добре знайома особа Дмитра Шнайдерського — це нібито не перший випадок, коли він в такій формі проводить «обшуки», після яких часто натякає, що «ваші проблеми можуть бути вирішені», однак по вищій ціні, бо він нібито не звичайний слідчий, а з Головного слідчого управління Нацполіції.
Підприємці нібито також підозрюють, що й сама суддя Світлана Гречана нібито не випадково видала поліції необхідну їм постанову, бо нібито вже має неодноразовий досвід виносити «потрібні» рішення на користь не дуже чесних на руку представників поліції. Показовим є її рішення влітку 2024 року зняти всі звинувачення у незаконному збагаченні з екс-заступника керівника Національної поліції Дмитра Тишлека.
Суддя Печерского районного суду Києва Світлана Гречана
Не виключено, що мародерство обмінних пунктів відбувається нібито й за участі начальника Головного управління Нацполіції у Львівській області Олександра Шляховського, який нібито відомий своїм тиском на бізнес, який незгоден сплачувати йому «данину». Підлеглий Шляховського, оперуповноважений УПК у Львівській області Щеснак Віктор Михайлович, нібито також брав участь у нападі на обмінний пункт. А також нібито група оперуповноважених з Києва — Величко Віталій Вікторович, Панфьоров Іван Павлович і Наголовченко Максим Сергійович.
Начальник Головного управління Нацполіції у Львівській області Олександр Шляховський
Нібито потерпілі від їхніх дій заявили, що мають намір звертатись до голови Нацполіції Івана Виговського, начальника Головного слідчого управління генерала Максима Цуцкірідзе, керівника Департаменту кіберполіції НПУ генерала Юрія Виходця та керівника Управління протидії кіберзлочинам в місті Києві Куліуша В’ячеслава Миколайовича з вимогою притягнення всіх нібито учасників облави обмінного пункту у Львові, якщо «тільки керівники Нацполіції самі не санкціонували це свавілля».
Керівники Національної поліції України Іван Вигівський, Максим Цуцкірідзе, Юрій Виходець та В’ячеслав Куліуш
«Ми обов’язково повідомимо окремо Офіс Президента, сподіватимемося на те, що пан Татаров дізнається про кримінальників-рецидивістів у лавах МВС та прокуратурі. Ці перевертні у погонах, які ганьблять нашу країну, давно мають бути на фронті чи у в’язниці, а не займатись здирництвом, погрожуючи розправою», — нібито заявили в обмінному пункті ТОВ «Преміум Фінанс».