Працівники митних постів Львівщини разом з посадовцями Львівського ДБР під час війни, ймовірно, займаються махінаціями. Про це свідчать вантажівки, які таємно ввозять в Україну нелегальну техніку, а на митних постах на це закривають очі. Інформацію про ситуацію на Львівській митниці «СтопКор» отримав з власних джерел.
3 грудня через митний пост «Краковець» Львівської митниці Державної митної служби України намагався проїхати нібито «порожній» автомобіль, під зав’язку набитий технікою Apple. Бюро економічної безпеки зупинило автівку, яка везла незадекларовані товари з Польщі в Україну.
«СтопКор» отримав інформацію, що у схемі провезення високовартісної техніки, крім контрабандистів, залучені «зацікавлені» працівники митних постів на кордоні Польщі та України. Налагодили незаконну схему, схоже, два працівника ДБР міста Львова.
Наразі відомо про три контрольно-пропускні пункти, через які, ймовірно, проникає контрабанда – «Шегині», «Краковець», «Смільниця». На ці пункти прямують автівки, які за документами вказані як порожні. Між тим у багажниках – техніка марки Apple (Iphone, Ipad) та аксесуари.
Щоб пройти кордон, зловмисники навмисно очікують, коли на постах перебувають позитивно налаштовані працівники – так звані «плюсові» зміни митників. Вони закривають очі на безмитне ввезення високоліквідних товарів в Україну.
Згідно з отриманою інформацією, організаційні питання та збір незаконних коштів налагоджено через львівську ДБР.
Усі задіяні у схемі особи отримують грошову винагороду.
Джерела «СтопКор» повідомили імена кількох людей, які можуть бути безпосередньо задіяні у оборудці.
З боку ДБР:
- Євген Терлецький, заступник директора Територіального управління ДБР м. Львова. Обов’язки посадовця у злочинній схемі — організація механізму провезення техніки через митні пости;
- Ярослав Мітько, начальник оперативного відділу Територіального управління ДБР м. Львова. Обов’язки Мітька — контроль за тим, щоб схема працювала «якісно».
З боку митників:
- Дмитро Грабовий, митний пост «Краковець»;
- Петро Парубок, митний пост «Шегині»;
- Андрій Басараб, митний пост «Смільниця».
Зазначимо, саме на зміні Грабового 3 грудня відбулось затримання вантажівки з контрабандою працівниками БЕБ.
«СтопКор» зателефонував до ДБР міста Львова, намагаючись з’ясувати, чи відомо бюро про оборудки на Львівській митниці. Втім розмова не відбулась: мережа мобільного зв’язку повідомила, що «телефон не доступний».
Наразі готуються запити до ДБР міста Львова та керівництва КПП «Краковець» Львівської митниці Держмитслужби України.