рус   укр

Соцсети

Начальство поліції Василькова підозрюють у кришуванні наркобізнесу та співпраці із «ритуальщиками»

Євген Бузоверя

В березні 2022 року у місті Васильків, яке одним з перших прийняло на себе удар від російської армії, місцева поліція накрила нарколабораторію. На території домогосподарства молоді «мажори» готували амфетамін. Подібне в час війни повинно каратися в рази сильніше, але керівництво Васильківського відділку поліції так не вважає. Тому справу «спустили на гальмах».

Як повідомило джерело у місцевій поліції, начальник Васильківського відділку Євген Бузоверя отримав за закриті на справу очі кругленьку суму.

Євген Бузоверя

Євген Бузоверя, який працює в правоохоронних органах з 1998 року,  очолив Васильківську        поліцію         весною         2021 року. Майже          одразу заручився підтримкою голови управління Національної поліції Київської області Андрія Небитова. Саме Небитов є «кришею» Бузовері у напівзаконних справах.

Як розповідають рядові співробітники Васильківської поліції, окрім заробітної плати їхній начальник має декілька додаткових джерел доходу. Одним з них є згадана вище схема «закриття очей» на резонансні справи. За складання справ у довгий ящик Бузоверя отримує суми в американських доларах, причому достатньо регулярно. Наприклад, «мажорів», які виготовляли амфетамін та попалися у березні 2022 року, зловили на гарячому ще раз у квітні цього року. Але їм не ні по чим, оскільки занесена заздалегідь сума гарантує недоторканність.

Окрім того, Бузоверя налагодив стабільний дохід від співпраці з ритуальною службою. Так, черговій частині доручено повідомляти про випадки смерті в місті конкретним ритуальщикам. За таку інформацію кожну останню декаду місяця Євген Бузоверя отримує близько 30 тисяч гривень.

Джерело повідомило номери телефонів, на які черговим наказано повідомляти про природні випадки смерті, а також ім’я людини, яка завозить гроші начальнику Васильківської поліції. Завдяки відритим реєстрам вдалося дізнатись, що за відповідним номером телефону значиться компанія «Віп кейтеринг +», якою керує Олександр Корчовий. Цей же чоловік є уповноваженим у компанії «Ритуал 911», що займається ритуальними послугами. Саме людина на ім’я Олександр щомісяця контактує з Бузоверею щодо передачі коштів за інформацію для ритуальної служби.

Але і це ще не все. До війни начальник Васильківської поліції був відомий тим, що активно взаємодіяв із нелегальними залами ігрових автоматів. При цьому не тільки у Василькові, але у сусідніх Ірпені, Фастові, Боярці та Білій Церкві. Журналістам стали відомі адреси, за якими працювали такі заклади:

Звісно, така «криша» для грального бізнесу була зовсім не безкоштовною. Як і для нелегальної торгівлі алкоголем, з якої не гидував кормитися Євген Бузоверя.

Близькі до правоохоронної системи Василькова особи повідомили, що Євген Бузоверя через свого заступника по кримінальній поліції Юрія Попова регулярно отримує кошти від шести нелегальних пунктів прийому металобрухту. Цікаво, що контактний номер, яким нібито користується Юрій Попов, згідно з ухвалою суду від 13 травня 2015 року, проходить по базам ПОТЗ, як зв’язок за фактом сепаратизму.

У 2016 році той же Попов, який на той час працював у поліції Донецької області, засвітився на відео, де брав участь у незаконних «нальотах» на підприємців. «Прокуратура Краматорска покрывает беспредел Полиции ! Зачинщиком всего этого является Попов Юрий Владимирович и его ОПГ!Так чем же Новая Полиция отличается от бандитов??? Устраивать Рекет — это нормально? Или 90-е возвращаются…», — обурюється автор відео.

Згодом особа Юрія Попова засвітилась у тиску на бізнес у Запоріжжі, куди він перейшов на службу у правоохоронні органи. І скрізь про нього схожа інформація: «Вор, коррупционер, вымогатель, занимается «крышей» и это далеко не весь список!».

Отже, поки Україна намагається побороти зовнішнього ворога, який агресивно розпочав війну на наших територіях, у Василькові завелися внутрішні щури, які порочать ім’я правоохоронних органів.

Співробітники поліції Валькова, які не згодні з діями начальника, звернулися з листом до головної інспекції з приводу викладених фактів. А поки триває службова перевірка, на яку начальник ГУНП Нєбитов закриває очі, під час опитування особового складу Васильківської поліції працівниками інспекції було встановлено, що 85% від присутніх мають недовіру до керівника і просять його звільнення. Також кожен написав письмове пояснення, в якому виклав низку порушень з боку керівника.

Відомо, що 10 травня 2022 року у райвідділку застрелився підполковник поліції. Його колеги не виключають, що спровокувати такий розвиток подій могла поведінка Бузовері, який цілодобово чинить тиск та знущається з підлеглих.

Про ситуацію у Васильківській поліції добре відомо центральному керівництву Національної поліції – Ігорю Клименку та члену Комітету Верховної Ради з питань правоохоронної діяльності, голові підкомітету з питань законодавства про адміністративні правопорушення та охоронної і детективної діяльності — В’ячеславу Медянику. Однак горою за Бузоверю стоїть начальник поліції Київської області Андрій Небитов.

Постає питання, а чи не відбувається подібне в інших містах Київської області. Адже якщо керівник поліції Київщини Андрій Небитов закриває очі на беззаконня у Василькові, то він цілком може покривати схожі дії і в інших містах, які входять в його підпорядкування.

Невже така людина як Євген Бузоверя має обіймати керівну посаду в поліції на стратегічно важливій ділянці оборони Києва та області? Він не просто дискредитує правоохоронні органи, він створює і підтримує токсичну обстановку в області.

Керівнику поліції Київщини Андрію Небитову варто нарешті навести лад у лавах підлеглих, тим паче, що повторний наступ на Київ та область з боку РФ не виключають навіть західні експерти.

«Антикоррупционная правда»