Печерський суд Києва у середу, 28 квітня, розблокував роботу низки українських онлайн ЗМІ, серед яких і інтернет-видання «Апостроф». Про це повідомляє «Апостроф».
Розглянувши клопотання адвоката видання «Апостроф» суд ухвалив зняти арешт з майнових прав інтелектуальної власності – доменних імен 12 українських інтернет-ЗМІ і зобов’язати інтернет-провайдерів відкрити доступ до них для користувачів на території України. Суд постановив розблокувати роботу видання всім інтернет-провайдерам і мобільним операторам на території України.
Раніше рішення про блокування домену суд ухвалив за клопотанням представника екскерівника «Спецтехноекспорту» Павла Барбула.
Керівник інтернет-видання «Апостроф» Катерина Москаленко у коментарі «Детектор Медіа» зазначила, що в середині квітня питання щодо блокування «Апострофу» та інших видань розглядалося на Комітеті Верховної Ради України з питань свободи слова. За результатами обговорення Комітет ухвалив рішення звернутись до Верховного Суду з запитом щодо спроможності судів виносити рішення про блокування інтернет-ресурсів. Також на Комітеті прозвучала ідея створити спеціальну робочу групу щодо напрацювання рішень, які унеможливлять в подальшому подібні випадки.
Читайте также: На Київщині чоловіка судитимуть за підпал автомобіля журналіста в Броварах
25 березня 2021 року суддя Печерського районного суду Тетяна Ільєва прийняла рішення накласти арешт на майнові права інтелектуальної власності низки інформаційних видань, зокрема «Главкому», та «Апострофу».
Суд постановив блокувати роботу цих ЗМІ всім інтернет-провайдерам і мобільним операторам на території України. Суддя Ільєва ухвалила таке рішення за клопотанням представника колишнього керівника «Спецтехноекспорту» Павла Барбула.
Заблоковані ЗМІ вважають, що Барбул намагався заблокувати роботу інформаційних видань, які висвітлювали його діяльність.
Блокування відбулося попри те, що 10 березня старший слідчий Печерського управління поліції Василь Поплавський зазначив безпідставність претензій Павла Барбула, який назвав опубліковану сайтами інформацію про нього «конфіденційною».
У цей же день слідчий прийняв рішення про закриття кримінальної справи в зв’язку з відсутністю складу кримінального правопорушення. 24 березня, попри факт закриття провадження, низка мобільних операторів почали блокувати доступ читачів до видання «Апостроф та «Главком» та ін.