рус   укр

Соцсети

Що відомо про рідну сестру Ігоря Коломойського Ларису Черток, за допомогою якої він ховав свої капітали

Ігор Коломойський Лариса Черток

Що відомо про Ларису Черток – сестру одіозного олігарха Ігоря Коломойського? Як вона десятиліттями допомагає братові від його імені вести справи зі Швейцарії? Як розкішно живе та чим володіє? Що відомо про її чоловіка? Про це та багато іншого, читайте у цьому розслідуванні.

Хто така Лариса Черток

Лариса Валеріївна, 1975 року народження, є рідною сестрою скандально відомого українського олігарха І.Коломойського. Нині вона насолоджується розкішним життям на швейцарських теренах. Вона заміжня. Чоловік – Володимир Черток.

Знайти фотографії Лариси Валеріївни в інтернеті дуже складно, але нам вдалося. Так, газета «Трибуна Женеви» від 13.12.2019 опублікувала матеріал із однієї розкішної швейцарської вечірки, на якій також була присутня і Лариса Черток. На гламурному заході вона представляла свою галерею Artvera’s.

Лариса Черток – брюнетка, на фото крайня справа.

Три роки тому було опубліковано журналістське розслідування про розкішне життя Лариси Валеріївни, яке допомогло пролити світло на багато чого.

Як упродовж десятиліть Лариса Черток допомагала братові укладати багатомільйонні договори у Швейцарії

Як повідомляють розслідувачі, вона веде справи від імені відомого брата, зокрема, укладаючи договори, вже як мінімум протягом 18 років.

Так, наприклад, 15 років тому на документах про купівлю частки в компанії «Central Europеan Media Entеrprises Ltd», вартість якої склала 110 мільйонів доларів, коштує саме її підпис як свідок угоди. До речі, ця угода допомогла її братові-олігархові згодом оволодіти відомим рейтинговим телеканалом «1+1».

Також через фірму «Gehold SA», як розуміємо, швейцарську, де засновником була саме Лариса Валеріївна, їй брат зміг частково приватизувати потужне гірничодобувне підприємство «Суха балка».

Як розповіли журналісти, ще до 2008 року право власності на вищезгадану компанію знаходилося під керівництвом офшорної компанії Palmrose Ltd. А сам цей офшор контролювався олігархами Коломойським та Боголюбовим. Потім фірма Palmrose Ltd була продана за мільярд доларів російській компанії, яка частково належить олігарху Абрамовичу, EVRAZ Group.

Володимир Маркович Черток: що відомо про чоловіка Лариси Валеріївни

У Швейрцарії Володимир Маркович має свій бізнес. Його компанія «Укрмайнінг СА» була зареєстрована у Женеві п’ять років тому. У ній офіційно числиться 4 працівники, а річний дохід становить 406 тисяч доларів.

В Україні у В.М. Чертока також свої дві компанії. Обидві входять до 8 списків санкцій.

Так, він є співвласником Нікопольського товариства з обмеженою відповідальністю з однойменною назвою «Укрмайнінг».

Йому належить 90% компанії. Статусний капітал складає лише тисячу гривень.

Це товариство з обмеженою відповідальністю відбувається за шістьма документами Єдиного судреєстру України.

Друга українська фірма, що належить чоловікові, це ТОВ «Сентоза-тур». Статусний фонд складає майже 404 тисячі гривень.

У цьому туристичному бізнесі Володимир Маркович не лише засновник, а й бенефіціар.

Турфірма також перебуває в 11 документах Єдиного судового реєстру.

Також відомо, що Володимир Черток разом із Ігорем Коломойським входять до керівного складу такої відомої структури, як Європейська рада Єврейського товариства, яка має женевську реєстрацію.

Як живе сестра скандального українського олігарха

Що тут скажеш, живе Лариса Валеріївна розкішно. У її володіннях, нинішніх чи колишніх, багато визначних об’єктів на території Швейцарії, а також Франції. Їй доступні ексклюзивні блага: елітні вілли на березі Женевського озера, люкс-яхти, що знаходяться у гавані на Лазурному Березі, і не тільки.

Прибережна вілла Лариси має площу 1200 кв. і була спроектована на ексклюзивне замовлення. Ця нерухомість обійшлася їй в 32 лями доларів.

Лариса є керівником фірми, яка володіє будинком на березі Женевського озера. Примітно, що ця фірма є власником розкішного гірськолижного шале, ціна якого становить 16 лямів євро.

Також у неї є апартаменти в Женеві, ціна яких становить 6 млн доларів. Але при цьому Лариса Валеріївна має французьку прописку. У Франції вона має гарний заміський «будиночок», який, до речі, належить компанії його брата «SCI Мedal».

При цьому всім і кожному зрозуміло, що дозволити собі таку розкіш ні Лариса, ні її чоловік Володимир, не можуть. Також цей факт підтвердила консалтингова фірма зі США Kroll, яка провела судовий фінансовий аудит фінансів її брата.

Розкіш у всьому!

Лариса керує ексклюзивним бізнесом організації якісного дозвілля та супутніх послуг для найбагатших людей. Також вона має елітну галерею в Женеві, клієнтами якої також є багатії і ніяк інакше.

Так, Лариса керує нішевою фірмою «Сad Cool», яка надає консультаційні послуги для заможних людей, допомагаючи їм «витрачати» бабло із задоволенням. Так, адвокат, який брав участь у справі про позов Боголюбова, підтвердив , що вищезгадана компанія насправді є дітищем Ігоря Валерійовича. Також послугами цієї фірми користується близьке оточення олігарха.

Наприклад, ця компанія надає послуги:

— VIP-рейси для «дорогих» клієнтів;

— розкішні авто найелітніших марок;

— вітрильні прогулянки просторами озера;

— Тижневий круїз на елітній яхті і т.д.

Під час розслідування, яке було проведено у 2019 році міжнародною мережею OCCRP, журналісти приїхали до розкішного пентхаузу сімейства олігарха біля Женевського озера. Там вони виявили, що «Сad Cool» та ще одна фірма, якою також керує Лариса Валеріївна, отримують кореспонденцію на поштову скриньку того самого пентхаузу.

Сестра Коломойського також є співвласником елітної арт-галереї у Женеві «Artvera’s». Про цю галерею йдеться і на сайті «Сad Cool», а її клієнтами є не лише члени родини Коломойського, а й його друзі та партнери. На тему мистецтва є також багато компрометуючих матеріалів, але сьогодні не будемо вдаватися до подробиць.

До речі, саме на одній із гламурних швейцарських вечірок, де Лариса Валеріївна представляла свою галерею, папараці і зняли її на фото.

І на останок

Наприкінці лютого цього року з’явилася інформація , що суд Швейцарії відхилив позов Лариси Черток, обґрунтовуючи своє рішення розслідуванням, яке провела міжнародна організація OCCRP.

Позов вона подала проти імміграційних органів Швейцарії, оскільки ті їй відмовили в натуралізації у зв’язку з сумнівами щодо законності її капіталів.

Крім цього, суд також обґрунтував своє рішення, посилаючись і на доповідь FIS (Федеральна служба розвідки у Швейцарії). У цій доповіді йдеться про зв’язки Л. Черток та І. Коломойського.

Крім того, представники суду заявили про те, що натуралізація цієї панночки може «поставити під загрозу безпеку Швейцарії, як внутрішню, так і зовнішню».

«Антикоррупционная правда»