Заместитель председателя по вопросам цифрового развития Хмельницкой облгосадминистрации Виталий Власюк не смог подтвердить НАПК происхождения своей криптовалюты на несколько миллионов гривен. Об этом стало известно из заключения НАПК, которое она составила после проверки декларации чиновника за 2022 год.
В то время Виталий Власюк занимал должность заместителя председателя Киевского ОВА. Его уволили в мае 2023 года на основании собственного заявления. Власюк, брат-близнец которого работает советником руководителя Офиса Президента и секретарем в санкционной комиссии Ермака-Макфола.
Агентство при проверке декларации чиновника за 2022 год нашло нарушение в том, что Влаюск не указывал стоимость коллекции картин и часов, а тот отвечал, что не может ее установить, потому что вещи находятся в его собственности очень большое время.
Однако больше всего НАПК заинтересовала криптовалюта чиновника – 10,8 Bitcoin стоимостью в 7 млн гривен, которые он приобрел 31 декабря 2022 года.
В ходе проверки установлено, что по состоянию на дату на этом криптогаманце криптовалюта отсутствует, что подтверждается сведениями открытых обозревателей цепей криптотрансакций. В частности, количество зачисленной криптовалюты равнялось количеству криптовалюты, которое было выведено из кошелька, а баланс равнялся 0 ВТС. Кроме этого, установлено, что последняя трансакция совершена 27 апреля 2021 года, то есть в течение 2022 года какие-либо операции по этому адресу не осуществлялись.
Власюк пояснил, что указанная криптовалюта приобреталась путем майнинга и перемещалась на холодный кошелек для безопасного хранения, отметив, что ссылку на такое место хранения криптовалюты (публичный адрес холодного криптогаманца, куда выводилась криптовалюта) предоставить технически невозможно. Несмотря на это, чиновник отметил, что указал достоверные сведения по адресу холодного криптогаманца.
Объяснение Власюк не учтено, поскольку на 31 декабря 2022 криптовалюта отсутствовала, что подтверждается сведениями открытых обозревателей цепей криптотрансакций. Кроме этого, указанная им информация о холодном криптогаманце не является криптоадресом в техническом понимании. Указанная информация является расширенным публичным ключом (YPUB-ключом) криптогаманца, позволяющим генерировать несколько публичных адресов для получения криптовалюты на одном кошельке.
Таким чином, у Власюка була можливість володіти кількома публічними адресами в рамках одного криптогаманця, але зазначений YPUB-ключ не є конкретною публічною адресою, яку необхідно використовувати в цілях декларування.
Посадовець також не зазначив відомостей про криптовалюту 0,76 ВТС на 459 тис. гривень; 0,65 ВТС на 391 тис. гривень; 0,3009 ВТС на 181 тис. гривень; 0,08 ВТС на 48 тис. гривні. 0,2495 ВТС на 150 тис. гривень; 0,2 ВТС на 120 тис. гривень; 0,3 ВТС на 180 тис. гривень; 0,5 ВТС на 301 тис. гривень.
НАЗК встановило в діях Власюка ознаки правопорушення, передбаченого ч. 2 ст. 366 КК. Загальна кількість недостовірних доходів перевищила 9,26 млн гривень.
Нагадаємо, що 35-річний Віталій Власюк родом із Вінниці. Він кандидат юридичних наук та володіє чотирма іноземними мовами. З 2013 по 2015 роки, працював у відділі координації рішень Європейського суду з прав людини секретаріату урядового уповноваженого у справах ЄСПЛ Міністерства юстиції. У 2015 році був помічником-консультантом народного депутата Ігоря Діденко (“Об’єднання “Самопоміч”).
А у 2017 році Власюк одержав статус адвоката та став керуючим партнером юридичної компанії “єПраво”, де також працює його дружина. Крім цього він має адвокатське об’єднання “Твін Лоєрс” (Twin Lawyers). Останнім у партнерстві керує разом зі своїм братом-близнюком Владиславом Власюком.
Також у 2017-2022 роки Власюк обіймав посаду замголови комітету з міжнародних зв’язків НААУ та головою комітету з міжнародного права НААУ. З 2017 року Віталій є головою Асоціації з відстеження та повернення активів і протягом двох років обіймав посаду заступника голови Громадської ради при Агентстві з питань повернення та управління активами.
Мав досвід роботи в Міністерстві юстиції та ВР, викладав міжнародне право в Інституті міжнародних відносин та Національній академії прокуратури.
В 2019-му очолював Комітет з міжнародного права та був заступником голови Комітету з міжнародних справ Української національної асоціації адвокатів, є членом Міжнародної фіскальної асоціації.
Багато у кого працював радником. Так, у 2020 році він був радником в.о. міністра енергетики та навколишнього середовища Ольги Буславець та Міністра КМУ Олега Немчінова. З 2021 по 2022 роки – радника міністра цифрової трансформації Михайла Федорова.
У листопаді 2021 року Власюк також висував свою кандидатуру на посаду голови Національного агентства з питань виявлення, розшуку та управління активами, отриманими від корупційних та інших злочинів (АРМА). Претендував він і на посаду голови Спеціалізованої антикорупційної прокуратури.
У січні 2023, ще перебуваючи на посаді заступника голови КОВА, номінувався на конкурс по пошуку керівника НАБУ.