рус   укр

Соц мережі

Скільки олігарх з російським паспортом Ігор Наумець заплатив за можливість переписати свій бізнес на фунта з Великобританії?

Скільки олігарх з російським паспортом Ігор Наумець заплатив за можливість переписати свій бізнес на фунта з Великобританії?

Вже мало хто пам’ятає, але влітку минулого року з подачі СБУ заарештували активи на суму близько мільярда гривень, що належать бенефіціару групи «Юнігран» Ігорю Наумцю, який має російське громадянство.

Ще тоді реалісти казали: не поспішайте радіти бравурному рапорту – арешт ще не означає конфіскацію. І, звісно, як у воду дивилися: як повідомило 17 лютого інформагенство NADRA.INFO, заарештовані активи тихо змінили власника – замість громадянина Росії Ігоря Наумця бенефіціаром його основних активів у січні стала громадянка Великобританії Олена Калпа, пише “Антикор“.

Вона тепер значиться власником ТОВ «Юнігран», ТОВ «Юнігран-сервіс», АТ «Малінський камнедробільний завод» та ПрАТ «Пинязевицький кар’єр»:

Це не все – у листопаді 2022 року Ігор Наумець вийшов із капіталу ТОВ «Будіндустрія-Сервіс ЛТД». Станом на 17.02.2023 р. кінцевий бенефіціарний власник цієї компанії – Наумець Володимир. Також у листопаді на користь Володимира Наумця Ігор Наумець поступився часткою у ТОВ «ДСК «Модуль». Ще раніше, у вересні 2022 року, Ігор Наумець вийшов із ТОВ «Альянс-Союз» (сьогодні контролюють Володимир Соцков та Кобилянський Олександр).

Таким чином, більшість активів Ігоря Наумця в Україні успішно виведені з-під удару – вони тихо змінили власників. Нагадаємо, за даними реєстрів, громадянин російської федерації Ігор Наумець станом на початок 2022 року володів в Україні 16 підприємствами:

У його володінні (повному або частковому) знаходилися: ТОВ «Будіндустрія Сервіс ЛТД», ТОВ «Альянс-Союз», ТОВ «Любовичі», ТОВ «Бріззо», АТ «МКДЗ», АТ «Коростенський кар’єр», ПрАТ «Пінязевітський кар’єр» , ТОВ «Юнігран-Сервіс», ТДВ «Бахчисарайський консервний завод», ТОВ «Спортивно-мисливське товариство «Барвінківське», ТОВ «Укрвибухбуд», ПрАТ «Біхівський спецкар’єр», ТОВ «Максіком плюс», ТОВ «Монроз», кредитна спілка « Надходження-кредит».

За кілька днів до 24 лютого минулого року Ігор Наумець залишив Україну, та його підприємства продовжили роботу. У тому числі ТДВ «Бахчисарайський консервний завод», що знаходиться в окупованому Криму. Саме через нього і пов’язаний Ігор Наумець із новим «власником» основної частини його бізнесів в Україні – громадянкою Великобританії Оленою Калпа.

Хоча сам Наумець стверджує, що свої підприємства він продав «представникам європейського бізнесу», власників якого не знає, але є дуже сильні сумніви щодо щирості його заяви.

За даними Єдиного державного реєстру Олена Калпа здійснює контроль над українськими компаніями через компанію СМАРТ ДИКСІ ЛІМІТЕД. А компанія СМАРТ ДИКСІ ЛІМІТЕД володіла часткою у ТОВ «Бахчисарайський консервний завод», частину якого мав також Ігор Наумець. За даними Єдиного державного реєстру, понад чверть капіталу цього товариства досі контролює Хіздер Володимир, вказаний як громадянин РФ.

Тож можна з достатньою ймовірністю стверджувати, що активи, нібито продані Наумцем «європейському бізнесу», просто переписані на «фунтів», якими в даному випадку є громадянка Великобританії Олена Калпа, Володимир Наумець, Володимир Соцков та Олександр Кобилянський.

Як же відбулася передача заарештованих активів? А найпростішим – після того, як СБУ браво відрапортувало про арешт власності Ігоря Наумця, у справу втрутився найгуманніший і найчесніший суд у світі. Тобто – українська. Куди звернувся Ігор Наумець із позовом про незаконність арештів. І, звичайно, виграв – з активів арешти було тихо знято, а він оперативно «продав» свої частки у найприбутковіших підприємствах.

Оскільки тепер цими підприємствами «володіють європейські бізнесмени», то природно, що видобуток піску та граніту – а саме це становить основу бізнесу Ігоря Наумця в нашій країні – продовжується. Куди йдуть гроші – здогадатися нескладно: туди ж, куди вони йшли раніше, тобто до кишень громадянина Росії Ігоря Наумця. Щоправда, тепер складнішим шляхом.

У зв’язку з усім цим хочеться нагадати склад «уряду» молодої, гордої та незалежної від бандерівців «Луганської народної республіки»:

Де «міністром ЖКГ» значиться Сергій Наумець. Який за дивним збігом є співвласником кіпрської Westgrinite Holdings Limited. Яка, у свою чергу, значиться як засновник більшості «проданих» Ігорем Наумцем фірм:

На тлі всього цього варто наголосити ще на одному факті: під час судових засідань щодо зняття арештів з активів про Наумця спочатку писали виключно як про громадянина України. А вже за кілька місяців «ОСОБА_1» (так у реєстрі судових рішень знеособлюють учасників справи) отримала характеристику «громадянин Російської Федерації (має також українське громадянство)». Причому деякі рішення із таким формулюванням у Єдиному державному реєстрі судових рішень чомусь закрили для перегляду пересічними громадянами.

У зв’язку з цим виникає законне питання – яким чином «громадянин російської федерації (має також українське громадянство)» Ігор Наумець домігся зняття арештів зі своїх активів? Скільки і кому він заплатив за можливість переписати ці активи на підставних «фунтів»? І чому про це мовчить СБУ, яка так розпалася торішніми арештами?

“Антикорупційна правда”