рус   укр

Соц мережі

У Києві викрито конструкторське бюро, яке співпрацювало з Росатомом

У Києві викрито конструкторське бюро, яке співпрацювало з Росатомом

СБУ викрила київську компанію, яка допомагала підсанкційному Росатому будувати п’ять АЕС у різних країнах. Про це повідомляє пресслужба СБУ.

Служба безпеки України викрила масштабну схему обходу антиросійських санкцій, організовану Київським центральним конструкторським бюро арматуробудування. Це монополіст у сфері розробки, серійного виготовлення і постачання трубопровідної арматури для атомних електростанцій. До лютого 2022 року компанія експортувала свою продукцію до росії через власного дилера у Москві. Основним замовником була російська державна корпорація Росатом, яка використовує українську трубопровідну арматуру для будівництва енергоблоків на п’яти атомних електростанцій у різних країнах світу, – йдеться у повідомленні.

Повідомляється, що повномаштабне вторгнення Росії в Україну не зупинило бюро – колектив конструкторів продовжував співпрацю з росіянами попри заборону вивезення товарів на митну територію РФ і запровадження санкцій проти Росатому.

Для цього розробили схему обходу санкційних обмежень. Фіктивними замовниками української продукції у ній виступали підконтрольні зарубіжні фірми. При виїзді з України товар переоформлювали на фактичних отримувачів – підконтрольні Росатому компанії, які будують АЕС. Тобто після перетину кордону він їхав за новим маршрутом. При цьому сертифікацію трубопровідної арматури, виготовленої в Києві, представники Росатому» здійснювали у режимі онлайн.

СБУ з’ясувала, що з початку повномасштабного вторгнення бюро провело здійснили 16 експортних операцій на користь РФ на суму близько 42 млн гривень.

Гендиректору бюро і двом його підлеглим повідомлено про підозру в пособництві державі-агресору. Фігурантів затримали і взяли під варту без права внесення застави. Їм загрожує до 12 років позбавлення волі.

“Антикорупційна правда”