«Жорстока та безкомпромісна» боротьба з колаборантами в Україні триває. Принаймні, у медіапросторі. Принаймні, із незручними. Бо є й такі, які не лише уникають справедливого розслідування, а й продовжують безкарно вчиняти кримінальні злочини.
Сьогодні розповімо вам про одного з таких «ждунів», що чекали на «русский мир» на півдні України, аби нажитися.
Grain from Ukraine to ОПЗЖ
Головне слідче управління Національної поліції України встановило, що у лютому-березні 2022 року під час перших найстрашніших днів повномасштабного вторгнення РФ, компанія депутата Миколаївської міської ради від ОПЗЖ Олега Афанасьєва – ТОВ «САМГА» – вкрала 1600 тонн зерна сої (на суму близько 1 млн доларів США) у місцевої аграрної бізнесвумен Оксани Сольської, пише “Антикор“.
Якщо коротко, то оборудку можна описати трьома словами: «війна все спише».
Якщо детальніше, то:
– ТОВ «САМГА» це компанія, що надає послуги з транспортно-експедиторського обслуговування та перевантаження зернових, зернобобових і олійних вантажів.
– Компанія Сольської користувалася їхніми послугами для відвантаження зернових та масляничних культур.
– Коли відбулося повномасштабне вторгнення і російські окупаційні війська стояли на підходах до Миколаєва, то вочевидь у мріях Афанасьєва над півднем України вже майорів триколор. А відтак завантажену на склад агропродукцію, яку через велику війну він не встиг відправити, можна просто забрати собі. Бо «хто там буде розбиратися…»
– Так, маючи на меті підзаробити, компанія Олега Афанасьєва вивезла та зберігала зерно сої на приміській території Ренінської територіальної громади Ізмаїлівського району Одеської області.
– Тим часом законній власниці сої Сольській просто повідомили, що у склад, де зберігалося зерно, влучив снаряд, і тепер він знищений. Відповідну заяву Афанасьєв написав і до Нацполіції.
Афанасьєв прорахувався
Але не так сталося, як гадалося миколаївському ділку-депутату. «Русский мир» в Миколаїв не прийшов, а власниця сої вирішила перевірити правдивість версії зі знищенням складу з зерном.
Так, у ході слідчих дій з’ясувалось, що обстрілу складське приміщення, де зберігалась соя, не піддавалось. Пізніше Нацполіція провела обшук за місцезнаходженням складів ТОВ «САМГА» на Одещині. І вуаля – знайшли зникле зерно в об‘ємі та якості, що відповідало викраденому у бізнесвумен Сольської.
І начебто ось він хеппі енд для підприємниці та відмінна можливість для правоохоронців перевірити чергового латентного колаборанта із ОПЗЖ. Поліція на підставі рішення суду наклала арешт на зерно та передала його на відповідальне зберігання законній власниці до завершення досудового розслідування у кримінальному провадженні.
Повернення часів Януковича?
Та Афанасьєв не мав намірів віддавати викрадене. Отже, коли Нацполіція разом з представниками Сольської виїхали за місцезнаходженням складу ТОВ «САМГА» біля м. Рені, аби виконати рішення суду та забрати продукцію, то отримали опір у «найкращих рейдерських традиціях» часів Януковича. В’їзд до складу було заблоковано промисловими самохідними комбайнами, двері заколочені.
Паралельно у цей час відбувалося «юридичне рішалово» у кращих традиціях правосуддя в Печерському райсуді. Тут також все досить тривіально. Представники ТОВ «САМГА» скористались класичною схемою – так званою «суддівською рулеткою», коли для того, щоб обманути систему авторозподілу суддів, заявник подає одразу декілька однакових заяв/клопотань/позовів, які у подальшому система розкидає на різних суддів, а заявник обере, який суддя ухвалить необхідне рішення.
Зокрема, представники «політичних біло-синіх» подали 12 ідентичних за змістом та формою клопотань до Печерського райсуду Києва про зняття арешту з зерна, визнаного речовим доказом у кримінальному провадженні. Зазначені клопотання слідчі судді визначали необґрунтованими та неправомірними, категорично відмовляли у задоволенні або взагалі залишали без задоволення. Аж допоки не «випав» зручний суддя, який все-таки зняв арешт, Слід зазначити, що у 2019 році саме цей суддя отримав негативний висновок Громадської ради доброчесності. Водночас, для більшої переконливості щодо «неупередженості» Печерського правосуддя , він влаштував справжню виставу.
Так, «служитель Феміди», попередньо розглядаючи аналогічне клопотання наприкінці червня, відмовив команді ОПЗЖ у знятті арешту на викрадену сою. Та коли настав зручний момент та біля складу, де зберігалось зерно, замайоріла вантажна техніка групи ОПЗЖ, суддя все ж таки знайшов «законні підстави» та скасував арешт на викрадену сою. Водночас, представників потерпілої Сольської саме на це засідання протиправно та умисно не допустили, розгляд відбувався в особистому кабінеті судді, а не в залі судових засідань. Більш того, очевидним процесуальним порушенням став розгляд справи за відсутності відео- та аудіо фіксації судового засідання. Чи слід казати, що, скоріш за все, не пройде і декількох годин після рішення суду зняти арешт, як зерно буде вивезено у невідомому напрямку?
Замість висновків
Виходить, прийшли туди, звідки починали у 2013 році: любителі «русского мира» від ОПЗЖ безкарно грабують, дерибанять та вбивають український бізнес.
Тільки от зараз не 2013 рік, і Україна вже не та: аж занадто багато крові пролито за цінності вільного, справедливого, демократичного світу.