рус   укр

Соц мережі

Заступник голови Хмельницької ОДА Віталій Власюк не зміг підтвердити походження своєї криптовалюти

Заступник голови Хмельницької ОДА Віталій Власюк не зміг підтвердити походження своєї криптовалюти

Заступник голови з питань цифрового розвитку Хмельницької обласної державної адміністрації Віталій Власюк не зміг підтвердити НАЗК походження своєї криптовалюти на декілька мільйонів гривень. Про це стало відомо з висновку НАЗК, який вона склала після перевірки декларації посадовця за 2022 рік.

На той час Віталій Власюк обіймав посаду заступника голови Київського ОВА. Його звільнили у травні 2023 року на підставі власної заяви.  Власюк, брат-близнюк якого працює радником керівника Офісу Президента та секретарем у санкційний комісії Єрмака-Макфола.

Агенція при перевірці декларації посадовця за 2022 рік знайшла порушення у тому, що Влаюск не вказував вартість колекції картин та годинника, а той відповідав, що не може її встановити бо речі знаходяться в його власності дуже великий час.

Однак більш за все НАЗК зацікавила криптовалюта посадовця – 10,8 Bitcoin вартістю у 7 млн гривень, які він набув 31 грудня 2022 року.

Під час перевірки встановлено, що станом на цю дату на цьому криптогаманці криптовалюта відсутня, що підтверджується відомостями відкритих оглядачів ланцюгів криптотрансакцій. Зокрема, кількість зарахованої криптовалюти дорівнювала кількості криптовалюти, що була виведена з гаманця, а баланс дорівнював 0 ВТС.  Крім цього, встановлено, що остання трансакція здійснена 27 квітня 2021, тобто протягом 2022 року будь-які операції за цією адресою не здійснювались.

Власюк пояснив, що зазначена криптовалюта набувалась шляхом майнінгу та переміщувалась на холодний гаманець для безпечного зберігання, відзначивши, що посилання на таке місце зберігання криптовалюти (публічну адресу холодного криптогаманця, куди виводилась криптовалюта) надати технічно неможливо. Попри це, посадовець зазначив, що вказав достовірні відомості щодо адреси  холодного криптогаманця.

Пояснення Власюк не враховано, оскільки на 31 грудня 2022 року криптовалюта була відсутня, що підтверджується відомостями відкритих оглядачів ланцюгів криптотрансакцій. Крім цього, вказана ним інформація щодо холодного криптогаманця не є криптоадресою у технічному розумінні. Зазначена інформація є розширеним публічним ключем (YPUB-ключем) криптогаманця, що дозволяє генерувати декілька публічних адрес для отримання криптовалюти на одному гаманці.

Таким чином, у Власюка була можливість володіти кількома публічними адресами в рамках одного криптогаманця, але зазначений YPUB-ключ не є конкретною публічною адресою, яку необхідно використовувати в цілях декларування.

Посадовець також не зазначив відомостей про криптовалюту 0,76 ВТС на 459 тис. гривень; 0,65 ВТС  на 391 тис. гривень; 0,3009 ВТС на 181 тис. гривень; 0,08 ВТС на 48 тис. гривні. 0,2495 ВТС на 150 тис. гривень; 0,2 ВТС на 120 тис. гривень; 0,3 ВТС на 180 тис. гривень; 0,5 ВТС на 301 тис. гривень.

НАЗК встановило в діях Власюка ознаки правопорушення, передбаченого ч. 2 ст. 366 КК. Загальна кількість недостовірних доходів перевищила 9,26 млн гривень.

Нагадаємо, що 35-річний Віталій Власюк родом із Вінниці. Він кандидат юридичних наук та володіє чотирма іноземними мовами. З 2013 по 2015 роки, працював у відділі координації рішень Європейського суду з прав людини секретаріату урядового уповноваженого у справах ЄСПЛ Міністерства юстиції. У 2015 році був помічником-консультантом народного депутата Ігоря Діденко (“Об’єднання “Самопоміч”).

А у  2017 році  Власюк одержав статус адвоката та став керуючим партнером юридичної компанії “єПраво”, де також працює його дружина. Крім цього він має адвокатське об’єднання “Твін Лоєрс” (Twin Lawyers). Останнім у партнерстві керує разом зі своїм братом-близнюком Владиславом Власюком.

Також у 2017-2022 роки Власюк обіймав посаду замголови комітету з міжнародних зв’язків НААУ та головою комітету з міжнародного права НААУ. З 2017 року Віталій є головою Асоціації з відстеження та повернення активів і протягом двох років обіймав посаду заступника голови Громадської ради при Агентстві з питань повернення та управління активами.

Мав досвід роботи в Міністерстві юстиції та ВР, викладав міжнародне право в Інституті міжнародних відносин та Національній академії прокуратури.

В 2019-му очолював Комітет з міжнародного права та був заступником голови Комітету з міжнародних справ Української національної асоціації адвокатів, є членом Міжнародної фіскальної асоціації.

Багато у кого працював радником. Так, у 2020 році він був радником в.о. міністра енергетики та навколишнього середовища Ольги Буславець та Міністра КМУ Олега Немчінова. З 2021 по 2022 роки – радника міністра цифрової трансформації Михайла Федорова.

У листопаді 2021 року Власюк також висував свою кандидатуру на посаду голови Національного агентства з питань виявлення, розшуку та управління активами, отриманими від корупційних та інших злочинів (АРМА). Претендував він і на посаду голови Спеціалізованої антикорупційної прокуратури.

У січні 2023, ще перебуваючи на посаді заступника голови КОВА, номінувався на конкурс по пошуку керівника НАБУ.

«Антикорупційна правда»