Хрущовки — житлові будинки, які активно будувалися в СРСР із 1959 по 1985 роки. Будинки зводилися за правління Микити Хрущова. Завдяки якому й отримали таку назву. Найперша хрущовка була побудована у Москві 1958 року. Її автором став Віталій Лагутенко. Спочатку будували хрущовки із цегли, потім перейшли на панельні будинки. Мій Київ пропонує краще познайомитися з історією київських хрущовок.
Поява
Під час будівництва хрущовок до Києва приїхала велика кількість робітників із сіл, які потім залишилися жити у Києві. Київський формат хрущовки – панельний п’ятиповерховий будинок. Також зустрічаються хрущовки із цегли. Сама технологія будівництва будинків із панелей прийшла із Франції. Там такого плану будинки будувалися після закінчення війни. Інженери та будівельники з СРСР запозичили цю ідею. За планами була швидка забудова Києва та інших міст у СРСР невеликими дешевих будинків, а згодом планувалося будівництво повноцінних просторих квартир.
Жителям хрущовок їхні будинки не дуже подобалися. Скаржилися на невелику площу будинків, на спеку влітку та холод узимку. Плюс мешканців не влаштовувала відсутність ліфтів.
Хрущовки на Нивках
Нивки стали найгустонаселенішим хрущовками районом Києва. На місці, де знаходилися дачі та хутори, у 1950-х роках почали будувати новий район. Нивки почали активно забудовуватись хрущовками. Сьогодні район заповнений цегляними та панельними хрущовками. Район Нивок сьогодні називають «зеленою оазою» Києва. На районі зростає велика кількість дерев біля будинків.
Читайте також про київські дачі Хрущова.
Київські хрущовки сьогодні
Сьогодні у Києві у різних районах міста знаходиться величезна кількість хрущовок. Періодично з’являється інформація про знесення та перебудову хрущовок. Так минулого року було розроблено спеціальну схему реновації та реконструкції хрущовок, споруджених в період 1950-1960-х років. айбільше реконструкції вимагають старі будинки на Дарниці, Печерську, Нивках та Солом’янському районі.
Деякі чиновники вважають, що немає сенсу реконструювати хрущовки. Оскільки вони вичерпали свій потенцал у 50 років. Для знесення будинків потрібна згода всіх мешканців. А багато киян звикли до свого житла і налаштовані категорично проти знесення будинків. У Міністерстві ЖКГ вже зроблено прорахунок програми зі знесення хрущовок та оновлення житлового фонду.
Хрущовки у Києві продовжували будувати до початку 1990-х років. Будинки розраховувалися на 25 років експлуатації. З різних причин багато хрущовок і сьогодні користуються популярністю серед киян і вважаються прийнятним варіантом для власного житла. Типові хрущовки 5-поверхові. Рідше трапляються будинки на 4, 6, 9 або 10 поверхів. Залежно від різного планування зустрічаються хрущовки із суміжними кімнатами чи окремими кімнатами. Є квартири із суміщеним чи роздільним туалетом. У хрущовках є балкони та додаткові приміщення.
Більше про київські хрущовки ви зможете дізнатись у продовженні матеріалу від My-Kiev.com. Ви дізнаєтесь про їх основні мінуси, на що в основному скаржаться мешканці, і зможете сформувати власну думку про те, що робити з цими будівлями у подальшому.