рус   укр

Соц мережі

Гео Лерос: Виведені Сенниченком 500 млн грн осіли на рахунках керівництва Офісу президента

Гео Лерос: Виведені Сенниченком 500 млн грн осіли на рахунках керівництва Офісу президента

Керівництво офісу президента і оточення Зеленського причетне до розграбування коштів з держпідприємств ОПЗ та ОГХК. 500 млн грн, які, як заявили у НАБУ, були вкрадені колишнім головою Фонду держмайна Дмитром Сенниченком та його спільниками, осіли на рахунках керівництва ОП, вважає народний депутат України Гео Лерос. Про це він заявив на своєму YouTube-каналі.

«Сенниченко викачав за сприяння Офісу президента з бюджету 500 мн грн, це збиток держави, це гроші, які осіли на рахунках представників Офісу президента України. Виплив цікавий факт, колишній заступник Сенниченка Сергій Ігнатовський дав покази щодо того, що у цьому схематозі брали участь співвласник студії «Квартал-95» Тімур Міндич і найголовніший комунікатор з олігархами, бізнес-партнер Зеленського і його перший помічник Сергій Шефір. Головними комунікаторами між ОП і Сенниченком якраз і були Міндич і Шефір», – цитує Лероса англійське видання Talk Finance.

Він цитує фрагменти розслідування видання «Цензор.НЕТ», яке отримало копії свідчень колишнього заступника голови ФДМУ Сергія Ігнатовського. Там він розкриває деталі схем, за допомогою яких грабували ОПЗ та ОГХК.

«За вказівкою ОП було відмінено конкурс на поставку давальницької сировини на ОПЗ. Після відміни конкурсу, приблизно через місяць, Сенниченко сказав, що ми правильно зробили, що відмінили конкурс, що в Офісі президента нами задоволені, що тепер ТОВ “АГТ” буде нам приносити гроші за це. Це були сотні тисяч доларів США», – розповів Лерос.

Він зазначає, що Сенниченко сам зізнався, що політичну «кришу» йому забезпечували Міндич та Шефір. Також активним комунікатором ОП був Андрій Гмирін, нині – «смотрящий» за податковою.

У свідченнях Ігнатовського вказано, що Сенниченко сказав, що «потрібно співпрацювати з Гмиріним та виконувати якусь політичну волю Офісу президента України, що вони будуть давати якихсь кандидатів на керівні посади в державні компанії». Так, керівником ОПЗ був призначений спущений з ОП Микола Синиця.

Андрій Гмирін, за даними Лероса, допомагає Єрмаку і Татарову контролювати економічний блок, зокрема, він сприяв проведенню підставного конкурсу на обрання голови БЕБ.

Тімур Міндич, як пише «Цензор.НЕТ», має свої інтереси в «Центренерго» та «Енергоатомі» через Германа Галущенка та Петра Котіна.

Дмитро Сенниченко виїхав до Іспанії і будує там новий бізнес. Україна поки не вимагає його екстрадиції.

“Антикорупційна правда”