рус   укр

Соц мережі

Будівельна фірма, очолювана засудженим корупціонером з Тернополя Ігорем Табалюком, отримала тендери на 200 млн гривень

Будівельна фірма, очолювана засудженим корупціонером з Тернополя Ігорем Табалюком, отримала тендери на 200 млн гривень

Будівельна компанія «Валк», яку очолює раніше засуджений за хабарництво чиновник Тернопільської ОДА Ігор Табалюк, отримала понад 200 млн гривень з місцевих бюджетів Тернопільщини за виконання різноманітних ремонтних робіт. Про це пишуть «Наші гроші.Львів».

Товариство зареєстровано у 2016 році у селі Великі Гаї. Воно належить Сергію Ліщишину та Ігорю Табалюку. Загалом фірма отримала на Тернопільщині 129 комунальних і державних підрядів загальною вартістю 201 млн гривень.

Раніше один зі співвласників компанії Ігор Табалюк працював начальником ДУ «Госпрозрахункова група Тернопільської обласної державної адміністрації», але у 2017 році його затримали на хабарі. З’ясувалося, що він обіцяв одному з місцевих підприємців контракт на ремонт об’єкта комунальної власності вартістю 800 тис. гривень за 10% «відкату». Затримали Табалюка з частиною хабаря у 32 тис. гривень.

Табалюк уклав угоду про визнання винуватості і того ж року суд офіційно визнав його винним у зловживанні впливом (ст. 369-2 КК), оштрафував на 25 тис. гривень і заборонив протягом наступних трьох років обіймати керівні посади на підприємствах усіх форм власності.

У 2021 році, коли сплив термін заборони, Табалюк став співвласником компанії «Валк» замість свого батька Юрія Табалюка, а цього року офіційно став директором компанії.

Втім, уже через кілька місяців після вироку Табалюку у 2017 році департамент капітального будівництва Тернопільської облдержадміністрації почав замовляти послуги у компанії «Валк», станом на сьогодні загальна сума становить майже 26 млн гривень.

“Антикорупційна правда”