рус   укр

Соц мережі

“Черні тут не місце”. Дніпрян не пускають до “елітного” укриття у міській раді. Звичайні сховища перетворили у “притони”, – журналіст

“Черні тут не місце”. Дніпрян не пускають до “елітного” укриття у міській раді. Звичайні сховища перетворили у “притони”, – журналіст

Громадський діяч Андрій Гайдай під час повітряної тривоги спробував потрапити до бомбосховища Дніпровської міської ради.

Зліва – укриття у Дніпровській міськраді, справа – модульне сховище у середмісті Дніпра. Джерело: відео з Facebook Андрій Гайдай

Встановлені у Дніпрі модульні укриття перетворилися на “притони” для наркозалежних. Тим часом, в “елітне” бомбосховище, облаштоване в приміщенні Дніпровської міської ради, під час повітряної тривоги не пускають простих містян. Про це у Facebook повідомив журналіст і громадський діяч Андрій Гайдай, який провів інспекцію дніпровських захисних споруд.

“Хочу розповісти про ганебну ситуацію, коли, перебуваючи в місті Дніпрі під час повітряної тривоги, мене не пускали в укриття Дніпровської міської ради та брехали, що його взагалі не існує. Коли ж мені все таки вдалось (після 15-хвилинних перепалок) пройти до цього укриття, мені стало зрозуміло, чому туди нікого не пускають: там є світло, питна вода, опалення та навіть холодильники з мікрохвильовками”, – зазначив Гайдай.

Він оприлюднив відео свого спілкування з працівниками міськради та “Муніципальної варти”. “То у вас все є? А ви людям кажете, що немає, щоб не сходились? Щоб люди тут не ходили, – чернь, як-то кажуть”, – висловив своє обурення журналіст.

Блогер також перевірив модульні бетонні укриття, встановлені у громадських місцях Дніпра. В одному з них, розташованому на перетині вулиці Харківської та проспекту Яворницького у середмісті виявив трьох людей з ознаками сп’яніння, що вживали невідомі пігулки.

“А тепер дивіться на стан укриттів Дніпра для “простих людей”: там сеча, бички, притони з наркоманами, відсутнє світло, а сморід такий, що можете собі тільки уявити”, – поділився враженнями Гайдай.

Він зазначив, що за належне утримання бомбосховищ відповідає міська влада та назвав злочином розпорядження підлеглих мера Філатова про недопуск людей до укриття, яким користуються чиновники. Андрій Гайдай наголосив, що у місті, яке регулярно зазнає обстрілів з боку РФ, слід запровадити військову адміністрацію.

Нагадаємо, раніше журналіст Андрій Гайдай повідомив, що мерія Дніпра за два роки повномасштабної війни витратила майже пів мільярда гривень із міського бюджету на прибирання вулиць і “ліквідацію стихійних сміттєзвалищ”. Виконавець робіт – ТОВ “МД Груп компані” – не має власного автопарку спецтехніки та орендує її у сумнівної фірми, директор якої фігурував у кримінальних справах про розкрадання коштів і підробку документів. У бюджеті на цей рік підлеглі Бориса Філатова запланували майже 100 млн грн видатків на самопіар – “інформаційно-аналітичне забезпечення діяльності” міської ради.

22 червня Дніпровську міську раду пікетували активісти руху “Гроші на ЗСУ”. Вони вимагають перерозподілити міський бюджет, скерувавши щонайменше 20% видатків на допомогу захисникам України. Наразі Дніпро виділяє на підтримку армії близько 3,5% бюджету – стільки само, як на саморекламу мерії у ЗМІ та благоустрій і ремонт не критично важливих доріг.

Тим часом, у червні Дніпро зайняло друге місце у рейтингу найкорумпованіших міст України згідно з дослідженням Соціологічної групи “Рейтинг”, проведеного на замовлення Міжнародного республіканського інституту.

“Антикорупційна правда”