«Українська правда» продовжує свої репортажі про розкішне життя топових вітчизняних корупціонерів та зрадників на найдорожчих курортах світу. У черговій серії – «батальйон Куршевель» – до об’єктиву камери потрапив ще один український «герой» – Михайло Бакуненко, який замість камери СІЗО СБУ розслаблюється у французьких Альпах.
Поки весь цей сонм так званих правоохоронних органів ловить якихось вчителів на Херсонщині, за миску баланди вимушених співпрацювати з окупантами, ті люди, котрі давно повинні мати довічні терміни, насолоджуються життям і шокують європейців своїм рівнем життя, що викликає подив.
По сусідству з шале Тігіпка, Коломойського, Веревського та інших українських «бідняків» було помічено Михайла Бакуненка, голову компанії «Укрнафтобуріння».
Ось він на заправці, де заливає бензин у свій «Роллс-Ройс» з українськими номерами КА 5281 НР:
Зйомка зроблена на початку березня, коли Бакуненко їде з гірськолижного курорту у французьких Альпах.
Про те, де взяли гроші всі ці люди, можна було б промовчати. Але цікаво інше – а чому всі вони купили такі дорогі вілли та шале не в Буковелі, наприклад, а у Франції? Чи не тому, що давно знали про майбутнє вторгнення і готувалися до перемоги Росії? І не хотіли втратити нажите непосильною працею та відвертою зрадою? Тож і вклали гроші подалі від України та від майбутніх «визволителів»?
Все це повною мірою стосується пана Бакуненка. Тому що, як стверджують журналісти УП із посиланням на свої джерела в СБУ, діяльність «Укрнафтобуріння» та його керівника Михайла Бакуненка зараз активно розслідується щодо причетності до підривної діяльності проти нашої країни та виведення коштів з України, в тому числі й на Росію.
Михайла Бакуненка пов’язують з Ігорем Коломойським, Віталієм Хомутинником та Павлом Фуксом. Причому зв’язки з Коломойським настільки тісні, що Бакуненка ще кілька років відверто називали ставлеником Коломойського у нафтогазовій сфері.
Із одіозними Хомутинником та Фуксом Михайло Бакуненко, за його власною заявою, пов’язують дружні стосунки: «По-перше, у мене з ними суто дружні стосунки. Є деякі ділові стосунки. Іноді Павлу [Фуксу] я продаю газ, його структурам».
Ці слова він сказав після того, як ще у 2017 році журналісти зафіксували їх спільний приліт із Женеви приватним літаком Gulfstream G280 з бортовим номером VP-CVH, який належав тодішньому народному депутату України та співголові парламентської групи ” Партія Відродження” Віталію Хомутиннику .
Причому Хомутинник та Фукс відхрестилися від дружби з Бакуненком. Перший заявив, що неясно знає, про кого йдеться, а другий взагалі сказав, що не знає таку людину. Але все це не заважало трійці виводити гроші з України за допомогою «Укрнафтобуріння», який керував Михайло Бакуненко, за живої участі Ігоря Коломойського.
Наступного разу прізвище Бакуненка спливло у 2020 році, у зв’язку з виграшем ТОВ «Ю.Комодітіз» низки підрядів на державні постачання. Найбільшими замовниками газу та електроенергії у неї були «СхідГЗК» (666 млн грн), «Укрпошта» та АТ «Укрзалізниця» – 144,75 млн грн. Одразу після створення у 2018 році компанією «Ю.Комодітіз» під тодішньою назвою «УНБ-Комодітіс» володів Михайло Бакуненко, а директором був Віталій Дороган.
У ПрАТ «Добувна компанія «Укрнафтобуріння», що належить Ігорю Коломойському, Віталію Хомутиннику та Павлу Фуксу, Михайло Бакуненко є головою правління, а Віталій Дороган – заступником фінансового директора. Раніше Бакуненко був заступником голови правління та директором з корпоративного розвитку та стратегії АТ «Укрнафта». Нині «Ю.Комодітіз» переписали на Ярослава Вербовського. Бакуненко також володіє компаніями «Газ для дому», «Енергохаб» та ТОВ «Енергофін».
У 2022 році Михайло Бакуненко, який поряд з українським громадянством має паспорт громадянина Ізраїлю, зник із країни. Як і де він перетнув кордон – поки що невідомо, але ДПСУ явно не поспішала зупинити його дорогий позашляховик «Роллс-ройс», на якому Бакуненка і зняли журналісти УП у Куршевелі.
Чи знав він про інтерес до його особи з боку правоохоронців? Може, й знав. А може й ні. Оскільки цілком можливо, що рік тому цього інтересу не було. Тому що дозволимо собі нагадати очевидне – країну активно готували до здачі. У тому числі й найвищі керівники спецслужб. Тож виїзд Михайла Бакуненка з країни, як і більшості бійців усіх цих закордонних «батальйонів», був не втечею від українського правосуддя, а тимчасовою евакуацією перед приходом «визволителів» – щоб у бардаку становлення нової влади не зачепити випадково своїх.
А інтерес правоохоронців до всіх цих втікачів, у тому числі й до Михайла Бакуненка, з’явився вже тоді, коли стало ясно, що «СВО» пішла не за планом, і українська влада вимушено очолила опір армії та народу. А спецслужбам довелося терміново перевзутуватись на ходу і вигадувати кримінальні справи, щоб не втратити обличчя. Але ловлять чомусь, як говорилося, всяку шушеру. А топ-зрадники розкочують на суперкарах та дорогих позашляховиках дорогами Європи, вводячи в ступор європейців, які не розуміють, чому вони мають давати гроші настільки багатій країні, як Україна. Але то вже інша історія.