рус   укр

Соц мережі

Ексголову Фонду держмайна Дмитра Сенниченка підозрюють у створенні злочинної групи

Ексголову Фонду держмайна Дмитра Сенниченка підозрюють у створенні злочинної групи

Колишнього голову Фонду державного майна Дмитра Сенниченка підозрюють у створенні та керуванні організованою злочинною групою. Як повідомляє НАБУ, впродовж 2020-2021 року вона заволоділа понад 2 млрд  гривень.

Ексголова ФДМУ разом із спільниками поставив «своїх» людей директорами АТ «Одеський припортовий завод» (ОПЗ) та АТ «Об’єднано гірничо-хімічна компанія» (ОГХК). Ті, зі свого боку, укладали незаконні договори і продавали «потрібним» компаніям продукцію за заниженими цінами. Різницю у вартості – клали собі до кишені.

Серед учасників злочину (на момент злочину) за ч. 1 ст. 255 (у редакції від 05.04.2001 № 2341-III), ч.2 ст. 255, ч. 5 ст. 191 КК :

  • голова ФДМУ (керівник ЗО, організатор);
  • наближена до голови ФДМУ особа (співорганізатор);
  • радник голови ФДМУ;
  • два в.о. директора АТ «Одеський припортовий завод» (у різні періоди);
  • в.о. керівника АТ «Об’єднана гірничо-хімічна компанія»;
  • два власники ТОВ – переможця аукціону на «ОПЗ»;
  • дві фізичні особи – співучасники злочину.

В.о. директора «ОПЗ» і радника голови ФДМУ затримано. Сімом особам – ексголові ФДМУ, наближеній до нього особі, в.о. директора «ОПЗ», в.о. керівника АТ «ОГХК», двом власникам ТОВ і одній фізичній особі – про підозру повідомили в порядку ст.135, ст. 278 КПК. Ще одній особі повідомлення про підозру вручили особисто.

За даними слідства, на початку 2020 року голова ФДМУ домігся обрання «лояльних» членів наглядової ради «ОПЗ», які згодом погодили призначення учасника злочинної організації директором заводу. Підозрювані — тодішні голова ФДМУ, його наближена особа, два в.о. директора АТ «ОПЗ», два власники ТОВ — упродовж травня 2020-жовтня 2021 рр. незаконно продовжували дію додаткових угод з підконтрольним їм ТОВ про переробку газу в карбамід та аміак. Це було зроблено, щоб і далі платити менше заводу за переробку сировини. Згодом члени злочинної організації зрозуміли, що постійне безпідставне продовження дії договору між АТ «ОПЗ» та підконтрольним ТОВ може викликати запитання. Тому провели конкурсний відбір нового постачальника давальницької сировини, припускаючи перемогу в ньому саме підконтрольної їм компанії. Коли ж сталося інакше – незаконно скасували результати і підписали договір з наперед визначеним ТОВ, яке погодилося працювати із заводом на старих умовах, не збільшуючи, а згодом навіть зменшуючи суму компенсації заводу за переробку сировини. Як наслідок, АТ «ОПЗ» понесло непередбачені договором витрати на суму понад 80 млн гривень. В результаті, за період з травня по грудень 2020 року АТ «ОПЗ» втратило понад 390 млн гривень.

Другий епізод діяльності злочинної організації стосується «Об’єднаної гірничо-хімічної компанії» (100% належить державі в особі ФДМУ). У жовтні 2020 року організатор домігся призначення «лояльного» в.о. директора АТ «ОГХК». Той, зі свого боку, на виконання вказівок «зверху» впродовж 2020-2021 років від імені держпідприємства умисно уклав чотири контракти про продаж титановмісної сировини (ільменітового концентрату) із підконтрольною раднику голови ФДМУ чеською компанією за заниженими цінами. Цей товар потім перепродали за ринковими цінами. Як встановило слідство, ільменітовий концентрат поставили підприємствам рф та на територію тимчасово окупованого Криму.

Це призвело до заподіяння державі збитків у понад 118 млн гривень.

Варто зазначити, що екскерівник ФДМУ й інші члени намагались приховати свої злочинні дії. Ба більше, для створення іміджу особи, нетерпимої до корупційних проявів, впродовж 2019-2020 років колишній голова Фонду тричі виступив викривачем корупції, написавши відповідні заяви до НАБУ та широко поінформувавши про це громадськість.

Про факти надання неправомірної вигоди тодішній керівник ФДМУ повідомляв, щоб усунути «конкурентів» на «ОПЗ» і «ОГХК» та інших підприємствах зі сфери Фонду  – аби лише підконтрольна його злочинній організації компанія могла заробити. Про це свідчать виявлені під час розслідування документи.

“Антикорупційна правда”