рус   укр

Соц мережі

НАБУ закрило справу митника Михайла Бурдейного, котрий віз 700 тисяч доларів до Києва

НАБУ закрило справу митника Михайла Бурдейного, котрий віз 700 тисяч доларів до Києва

НАБУ  закрило кримінальне провадження щодо колишнього начальника відділу митного оформлення №2 митного поста «Ягодин» Михайла Бурдейного, якого затримали при перевезенні крупної суми готівки до Києва. Рішення ухвалив Вищий антикорупційний суд.

У червні 2021 року  поблизу Рівного на стаціонарному посту у багажнику митника виявили 700 тис. доларів. Суд наклав арешт не на всю суму, а лише на 690,3 тис. доларів. За версією ДБР, Михайло Бурдейний систематично збирав та зберігав у себе отримані хабарі, частину яких розподіляв між іншими правоохоронними структурами.

Відтак ДБР розпочало кримінальне провадження за фактом незаконного збагачення Бурдейного. У ході розслідування з’ясували, що ні автомобіль Audi Q7, ні гроші з багажника Михайлові Бурдейному не належать. Усе це добро нібито власність сторонніх осіб.

Мало того, 10 тис. доларів нібито справжні власники встигли забрати ще до вилучення суми, ще 5,9 тис. доларів банк забракував як підробні.

Мільйонер, гроші якого перевозив Бурдейний, у суді пояснив, що він отримав таку суму від брата, який напередодні продав готельний комплекс і мав на меті купівлю комерційної нерухомості.

Названий власник арештованих коштів раптом забажав перерахувати їх на ЗСУ. Порив благодійності підтримали й сторона захисту, і обвинувачення.

За даними журналістів програми «Гроші», ці кошти належать сім’ї такого собі Хусейна Дукаєва, який родом з Вінниці, а нині — депутат Кам’янець-Подільської районної ради.

Прокурор Спеціалізованої антикорупційної прокуратури у суді зазначив, що сенсу продовжувати арешт на ці кошти немає, адже вони вже не є речовим доказом, а кримінальне провадження – закрите.

Клопотання про зняття арешту і передачу грошей на рахунок ЗСУ підтримав і детектив Національного антикорупційного бюро.

Впродовж місяця двоє суддів ВАКС розглянули те саме клопотання про скасування арешту на 690 тисяч 300 доларів та передачу їх Збройним силам України, та в обох випадках: і до закриття справи, і після цього – відхилили його. Подальша доля грошей невідома.

“Антикорупційна правда”