рус   укр

Соц мережі

Екснардепу Дмитру Святашу за держзраду оголосили третю підозру

Екснардепу Дмитру Святашу за держзраду оголосили третю підозру

Колишньому нардепу Дмитру Святашу за державну зраду оголосили вже третю підозру. Про це редакція дізналася з тексту підозру на сайті Офісу генпрокурора.

У 2002-2019 роках Святаш був народним депутатом ВР та членом політичних партій «Відродження» та «Партія регіонів». Як повідомляє СБУ, зрадник із листопада 2019 року переховується від слідства у рф.

Святаш спілкувався зі своїм однодумцем, екснардепом Олегом Царьовим. Знаючи про зв’язки останнього з високопосадовцями Міністерства оборони рф, Святаш почав повідомляти йому актуальну інформацію про обстановку в Україні.

Так, 31 березня 2022 року, політик передав Царьову отримані від керівництва Кременчуцького нафтопереробного заводу ПАТ «Укртатнафта» відомості про успішну роботу підприємства та про впевненість керівників у тому, що їх потужності не будуть обстріляні росією.

Святаш водночас наголосив Царьову, що Кременчуцький НПЗ треба знищити, щоб позбавити підрозділи ЗСУ на території Донецької та Луганської областей забезпечення пальним. У квітні російська армія обстріляла завод.

Того ж дня Святаш передав Царьову отримані від керівництва підприємства детальні відомості про результати обстрілу, пошкоджені та знищені об’єкти та можливості їх відновлення.

За державну зраду в умовах воєнного стану Святашу загрожує 15 років увʼязнення або довічно.

У грудні минулого року йому повідомили підозру за  посягання на територіальну цілісність і недоторканність України. Раніше зловмиснику повідомили про підозру за фактом незаконного відчуження понад 200 об’єктів нерухомості та корпоративних прав трьох українських компаній.

“Антикорупційна правда”