рус   укр

Соц мережі

Інформація про нібито затримання прокурорів на Дніпропетровщині виявилася фейком

Мав місце конфлікт бізнесмену, що підозрювався у розливі контрафактного алкоголю та його адвоката.

У четвер, 18 травня 2023 року, великі телеграм канали повідомили про нібито затримання керівника Слобожанської окружної прокуратури Дніпропетровської області Олега Катеби на хабарі у 100 тисяч доларів (деякі телеграм-канали зазначили 132 або навіть 500 тисяч доларів).

Насправді, був затриманий адвокат місцевих підприємців – родини Василевських.  Вони є власниками ТОВ «Фрутберрі –Дніпро», де за підозрою правоохоронців  виробляли алкоголь з продуктів сумнівної якості. Адвокат Олексій Педус з 2017 року супроводжував діяльність бізнесу Василевських.  Досудове розслідування кримінального провадження за фактом виробництва та реалізації алкоголю з продуктів сумнівної якості здійснювалося відділом поліції, а Слобожанська окружна прокуратура Дніпропетровської області здійснювала процесуальне керівництво.

18 травня 2023 детективами НАБУ був затриманий саме  адвокат Олексій Педус, який, за його власними свідченнями,  забирав черговий гонорар від своїх клієнтів. У інформації, що оприлюднили телеграм канали мова йшла про прокурорів, нібито на користь яких діяв адвокат.

З власних джерел ми дізналися, що мова йде про працівників Слобожанської окружної прокуратури Дніпропетровської області – керівника прокуратури – Олега Катебу та його заступника – Станіслава Батрака.

Тож наводимо коментарі адвокатів Катеби та Батрака.

Віталій Єлькін, адвокат Катеби:

«Єдине, що пов’язує сьогодні мого довірителя – керівника Слобожанської окружної прокуратури Дніпропетровської області Олега Катебу  з цією штучно роздутою резонансною справою – це те, що Слобожанська окружна прокуратура Дніпропетровської області здійснювала процесуальне керівництво по кримінальному провадженню за фактом незаконного виготовлення та збуту алкоголю з продуктів сумнівної якості посадовими особами ТОВ «Фрутберрі –Дніпро», після чого підтримувала обвинувачення у суді, який виніс обвинувальний вирок по цій справі.

Під час проведення в період з 18 по 19.05.2023 року обшуку в особистому кабінеті Катеби та за місцем його проживання органом досудового розслідування не виявлено та не вилучено жодних речей та документів, які були зазначені в ухвалі слідчого судді Вищого антикорупційного суду (справа № 991/3870/23; провадження № 1-кс/991/3892/23) від 03.05.2023 року, рівно як і не було вилучено взагалі будь-яких грошових коштів, навіть сто доларів США.

При цьому ще на початку обшуку і Катебою, і мною особисто під відеофіксацію детективам НАБУ було зазначено, що відшукувані ними матеріали кримінального провадження № 42022042150000038 та грошові кошти, що були вилучені 20.02.2023 року під час обшуку за місцем мешкання Василевського (553 300 грн., 137 720 доларів США, 2360 євро) апріорі не знаходяться та навіть гіпотетично не могли знаходитися у приміщенні прокуратури, оскільки обвинувальний акт разом із даним кримінальним провадженням були направлені до суду і 17.05.2023 року Бабушкінський районний суд м. Дніпропетровська виніс обвинувальний вирок по цьому кримінальному провадженню, а всі вищевказані грошові кошти були повернуті ухвалою слідчого судді Дніпропетровського районного суду Дніпропетровської області від 23.02.2023 року, що підтверджується відповідною розпискою, яка під час обшуку була надана детективам НАБУ. Таким чином, відбулося втручання в особисте життя прокурора, а також  вплив недостовірних компрометуючих матеріалів. У подальшому ми будемо звертатися із відповідними заявами про вчинення кримінальних правопорушень за даними фактами.

На скільки мені відомо, 20 травня 2023 року Вищий антикорупційний суд обрав відносно адвоката Педуса Олексій запобіжний захід у вигляді тримання під вартою із визначенням альтернативного запобіжного заходу у вигляді застави у розмірі 1 073 600 гривень. А сторона обвинувачення просила більше 6 мільйонів гривень.

У мене немає сумніву, що ця справа беззаперечно є результатом приватних конфліктних відносин між власниками ТОВ «Фрутберрі –Дніпро» та їх адвокатом Педусом Олексієм. У якості чого 18 травня 2023 року адвокат Педус Олексій отримав від своїх клієнтів – власників ТОВ «Фрутберрі –Дніпро» 20 тисяч доларів США – гонорару, подарунку або повернення якогось боргу, не стосується законних прав та інтересів мого довірителя Рлега Катеби.»

Євген Зарубін, адвокат Батрака:

«Сьогодні вся країна чекає, щоб були притягнуті до відповідальності провокатори , які зливають у мережу фото та відео роботи нашої ППО. На черзі ті, хто заради хайпу та вигоди паплюжить сьогодні українських правоохоронців. Я хочу, аби ті, хто злив відверту брехню у ЗМІ стосовно справи адвоката і цих коммерсантів, вплутав туди працівників прокуратури, вони були притягнуті до відповідальності. Бо окрім відвертої брехні та хайпу, там нічого коментувати. Жодних мільйонів на обшуках у прокурорів, жодних корупційних спрутів. Варто почитати матеріали справи – те, що вилучили у цих підприємців на обшуку, давно їм повернули через суд. Тож що навіть теоретично могли вимагати працівники  чи СБУ чи прокуратури у цих ділків?

Ми доведемо, що це була замовна інформкампанія та встановимо тих, хто розсилає закриту інформацію  та власні фантазії у всі телеграм –канали, в тому числі у ті, які публікуть прильоти та працюють явно на користь окупантів»

Станом на зараз всі працівники Слобожанської окружної прокуратури Дніпропетровської області працюють та місяцях та у штатному режимі. Люди, які займалися маніпуляціями та «зливом» у пабліки, наразі встановлюються правоохоронними органами.