рус   укр

Соц мережі

Київський депутат Владислав Трубіцин втік за кордон, скориставшись листом від Кирила Буданова

Київський депутат Владислав Трубіцин втік за кордон, скориставшись листом від Кирила Буданова

Депутат Київської міської ради Владислав Трубіцин, якого у ВАКС судять за хабарництво, 13 травня втік за кордон у напрямку Польщі за дозволом голови  прикордонної служби Сергія Дейнеки на підставі листа від очільника Головного управління розвідки Кирила Буданова. Про це повідомляють журналісти проєкту «Схеми».

Депутат залишив Україну через пункт пропуску «Рава-Руська»  на власному Mercedes S 600 – за три дні до засідання ВАКС, де розглядається справа, в якій Трубіцин проходить обвинуваченим в отриманні хабаря. Відтоді депутат не повернувся, через що прокурор САП ініціював його оголошення в міжнародний розшук.

Лист Буданова, на підставі якого втік депутат, датований 27 січня 2023 року. У ньому очільник ГУР звернувся до керівника  прикордонної служби із проханням посприяти «безперешкодному перетину кордону» для виїзду у закордонне відрядження з 28 січня до 25 травня п’ятьом особам.

Список з п’ятьох

Один чоловік зі списку – 27-річний Юрій Лихачов. Про нього немає публічних згадок, але «Схемам» вдалось встановити, що він раніше перетинав кордон із Трубіциним в одному авто. Також журналісти з’ясували, що у 2021 році Лихачов придбав Mercedes E-200, який до цього належав Людмилі Цуріка. Вона – власниця київського клубу книголюбів «Екс-Лібріс», активним членом якого є Владислав Трубіцин.

Ще один чоловік – Руслан Шапіро. Він – колекціонер антикваріату, засновник магазинів «Стара колекція» у Києві та Харкові. Як і Владислав Трубіцин, Руслан Шапіро також – колишній помічник народного депутата  Олександра Фельдмана. Шапіро заявив, що «виїжджав за гуманітарною допомогою».

Двоє – непублічні особи, які підтвердили, що мали такий дозвіл на виїзд від ГУР і скористались ним для ввезення пікапів для потреб оборони. Вони заявили, що з Трубіциним та іншими чоловіками зі списку вони не знайомі.

В САП повідомили, що для виїзду за кордон Трубіцин мав завчасно повідомити суд про причину своєї неявки, що обвинувачений не зробив. Окрім того, депутат мав процесуальний обов’язок – за першим викликом з’являтися на судові засідання, який він вже двічі порушив.

Встановлено, Владислав Трубіцин протягом 2022-2023 років, вже маючи статус підозрюваного у кримінальному правопорушенні, неодноразово виїжджав за кордон на підставі клопотань від Головного управління розвідки Міноборони – зокрема, 13 листопада 2022 року та 22 січня 2023 року.

Із запитом про коментар «Схеми» звернулися до Головного управління розвідки Міноборони. Представник відомства Андрій Юсов зазначив, що «наразі не може прокоментувати цю інформацію».

“Антикорупційна правда”