«Мандзюк Олег Андрійович, який у 2013 році сприяв Беркуту у побитті студентів на Майдані та був нагороджений нагрудним знаком «Беркут», сьогодні очолює антикорупційне управління центрального апарату ДСНС».
Головне слідче управління Національної поліції України взялось за розслідування порушень службовими особами Державної служби України з надзвичайних ситуацій під час здійснення виконання програми державних закупівель у 2023 році.
Для того, щоб розібратись у ситуації, вбачається за необхідне детальніше ознайомитись із біографіями очільників ДСНС. Так, привертає увагу неоднозначне досьє Мандзюка Олега Андрійовича. У вересні 2022 року держслужбовця призначено на посаду начальника Управління власної безпеки та протидії корупції апарату Державної служби України з надзвичайних ситуацій, яку він обіймає по теперішній час. Однак, шлях Мандзюка О.А. до високопоставленої посади був тернистим, наповненим корупційними скандалами та проходив пліч-о-пліч із злочинною владою Януковича.
Свою професійну діяльність майбутній полковник служби цивільного захисту Мандзюк О.А. розпочав у далекому 1998 році із посади оперуповноваженого відділення карного розшуку Іваничівського районного відділу Управління МВС України у Волинській області.
Служба Мандзюка О.А. у міліції Волинської області була взірцевим втіленням тогочасної правоохоронної системи, проти якої виступив народ України у 2004 році, а в подальшому – під час Революції Гідності у 2013-2014 роках.
За вісім років служби в Управлінні МВС України у Волинській області на Мандзюка О.А. дев’ять разів накладали дисциплінарні стягнення:
- сувора догана у 2000 році;
- сувора догана у 2001 році;
- догана у 2003 році;
- сувора догана у 2003 році;
- догана у 2004 році;
- догана у 2006 році;
- попередження про неповну службову відповідність у 2006 році;
- догана у 2007 році;
- догана у 2008 році.
Проте після 2008 року Мандзюк О.А. стає «зразковим» правоохоронцем. Більше ні одного службового розслідування, ні одного дисциплінарного проступку та ні одного кримінального провадження щодо нього. Ви спитаєте, – став добропорядним, набрався досвіду? І частково Ви будете праві, Мандзюк О.А. набрався гіркого досвіду та друзів, які дозволили йому стати «взірцевим» правоохоронцем.
Як свідчать журналістські розслідування, у 2008 році Мандзюк О.А. обіймав посаду виконуючого обов’язки начальника відділу боротьби з корупцією управління по боротьбі з організованою злочинністю Управління МВС України у Волинській області. Відчувши владу, він бажав стати не просто виконуючим обов’язки начальника, а безпосередньо самим начальником. Так, будучи цинічним волинським міліцейським, Мандзюк О.А. вирішив придбати посаду обласного антикорупціонера за 500 $ США, однак дана хитрість не вдалась. Інсайдер повідомляє, що співробітника було викрито та затримано під час передачі неправомірної вигоди начальнику УМВС у Волинській області. Однак, Мандзюк О.А. доклав великих зусиль, щоб даний інцидент не виплив у засоби масової інформації, а сам злочин залишився безкарним.
Про корупційне керівництво УМВС у Волинській області, як люстрований УБОЗівець і постмайданівський керівник волинської міліції отримали квартири детальніше розповідає інформаційне агентство «Волинські новини» за посиланням.
У результаті чого, як би іронічно це не виглядало, але після викриття спроби надання неправомірної вигоди начальнику УМВС у Волинській області та проявленої вірності, кар’єра Мандзюка О.А. набирає нових оборотів. Так, у тому ж 2008 році його призначають у Головному управлінні по боротьбі з організованою злочинністю МВС України на посаду старшого оперуповноваженого в особливо важливих справах відділу боротьби з легалізацією доходів організованих груп і злочинних організацій. Боровся Мандзюк О.А. із організованою злочинністю до середини 2010 року.
Із приходом до влади екс-Президента України Віктора Януковича, кар’єра Мандзюка О.А. розпочинає стрімкий зріст. Так, у серпні 2010 року його призначають начальником відділу протидії злочинам у кредитно-фінансовій сфері Головного управління податкової міліції Державної податкової адміністрації України, де він активно допомагає прикривати «фінансовий тил» злочинної влади.
На початку 2013 року Мандзюка О.А. призначають заступником начальника головного управління – начальником штабу Головного оперативного управління Міністерства доходів і зборів України. Міндоходів стало логічним продовженням служби корумпованого волинського екс-міліціянта. В результаті, новостворене міністерство закумулювало у собі подібних Мандзюку та вилилось у антипод законного центрального органу виконавчої влади.
Нагадаємо, що Міністерство доходів і зборів України було ліквідоване Кабінетом Міністрів України 1 березня 2014 року.
Журналістами у засобах масової інформації висвітлювалась інформація щодо «премій» бійцям спецпідрозділу «Беркут» за застосування надмірної сили проти учасників Майдану взимку 2013-2014 років. Так, Мандзюк О.А. будучи при владі у «міністерстві фінансів Януковича» лобіював питання та займався фінансуванням «тітушок» на Майдані. Стверджується, що через свого помічника останній передавав готівкові грошові кошти Юрію Крисіну, котрий здійснював напади на активістів та журналістів.
Зауважимо, що Дарницький районний суд Києва засудив Юрія Крисіна до восьми років ув’язнення. Його звинувачують у викраденні та катуванні активіста Революції гідності Владислава Іваненка у 2013 році.
Як наслідок, колишнього УБОПівця та тодішнього податківця Мандзюка Олега Андрійовича у 2013 році було нагороджено нагрудним знаком “25 років підрозділу міліції особливого призначення «Беркут». Дана «нагорода» є демонстративним підтвердженням того, що Мандзюк О.А. причетний до звірств силовиків під час Революції Гідності, адже сам він службу у спецпідрозділі не проходив. За що ж ще давати нагрудний знак «Беркуту» людині, яка фактичного відношення до служби у спецпідрозділі не мала?
Як і всі посадовці часів Януковича, Мандзюк О.А. потрапив під люстрацію, що стало підставою для звільнення його у 2015 році із державної служби. В результаті чого, останній подався у приватну сферу – очолив юридичну компанію та почав викладати у вищих навчальних закладах тонкощі економічних злочинів.
Тільки через вісім років, у вересні 2022 року, Мандзюк О.А. повернувся на державну службу та одразу очолив Управління власної безпеки та протидії корупції апарату Державної служби України з надзвичайних ситуацій. Однак, він часу не гає та одразу використовує свій великий корупційний досвід у побудові «бізнесу».
Так, у виданні «Останній Бастіон» опубліковано розслідування щодо підполковника поліції Віталія Бондара, який підозрюється слідчими ДБР у “кришуванні” незаконного вирубування лісу на території колишнього Лохвицького району Полтавської області та в торгівлі деревиною. Окрім цього, журналісти не оминули і той факт, що Мандзюк О.А. є покровителем Бондара і використовуючи свої зв’язки у МВС допоміг останньому уникнути кримінальної відповідальності за корупційні злочини.
Окрім цього, у щорічній декларації за 2023 рік держслужбовець ДСНС зазначив, що відчужив нерухомого майна на понад 2 мільйони гривень. Виникає риторичне запитання, – звідки у співробітника Державної служби України з надзвичайних ситуацій Мандзюка О.А. стільки нерухомості? Більше того, не зважаючи на те, що декларація за 2023 рік була подана декілька тижні тому, у ЗМІ з’являється інформація про наявність у держслужбовця майна на 4 мільйони гривень
Отже, підводячи підсумок наведеного вище, розумієш, що люди які боролись у 2013-2014 роках під час Революції Гідності, а в подальшому – під час російсько-української війни, – бажають світлого майбутнього та процвітання Україні. Однак, чи можливе це процвітання, коли при владі досі залишаються такі держслужбовці часів Якнуковича, як Мандзюк О.А.? Адже навіть у найскрутніший військовий час, держслужбовці «старої закалки» продовжують набивати свої кишені розкрадаючи бюджет України.