рус   укр

Соц мережі

На майно міжнародного аеропорту «Одеса» наклали арешт

На майно міжнародного аеропорту «Одеса» наклали арешт

ВАКС наклав арешт з позбавленням права на відчуження та розпорядження майном у кримінальному провадженні щодо незаконного заволодіння майновим комплексом стратегічного об’єкта — КП «Міжнародний аеропорт «Одеса» та 2,5 млрд гривень доходу від його діяльності. Як повідомляє НАБУ, мова йде про будівлю старого терміналу та майно аеропорту у кількості 2488 одиниць, корпоративні права ТОВ «Одеса Аеропорт Девелопмент», а саме на 75% прав на ТОВ «Міжнародний аеропорт «Одеса», а також приміщення нового терміналу загальною площею 26,7 тис. кв. м.

Раніше  НАБУ і САП викрили злочинну групу, яка заволоділа майном КП «Міжнародний аеропорт «Одеса» вартістю 118 млн гривень та доходом від його діяльності протягом 2012-2022 роках у розмірі понад 2,5 млрд гривень.

Як встановило слідство, у 2011 році бізнесмени Борис Кауфман та Олександр Грановський (Борухович) організували схему заволодіння майном КП «Міжнародний аеропорт «Одеса». Для цього зареєстрували ТОВ, яке мало заснувати спільне товариство з Одеською міською радою, з розподілом часток 75% і 25% відповідно. Отримання згоди депутатів на створення товариства забезпечив тодішній міський голова Олексій Костусєв, розповівши про нібито плани співзасновника інвестувати у розвиток аеропорту. Мер вчинив службове підроблення, що надавало підконтрольному ТОВ право утворювати спільне з ОМР товариство в обхід конкурсу.

Важливо, що отримане у спільне користування майно аеропорту не підлягало приватизації, оскільки мало загальнодержавне значення, забезпечувало виконання функцій прикордонного і митного контролю. Ба більше 535 одиниць основних засобів з 2488 переданих були аеродромними об’єктами, що забезпечують безпеку польотів та не могли бути відчуженими в принципі.

Крім того, за договором «інвестори» зобов’язувались внести статутний капітал у розмірі 355 млн гривень, побудувати новий термінал і злітно-посадкову смугу. Проте більша частина внесених коштів через дії учасників схеми стала предметом застави та була заблокована банком, тобто не підлягала використанню. Новий термінал збудували за кредит, взятий під заставу майнового комплексу аеропорту, а злітно-посадкову смугу не починали будувати взагалі.

В результаті реалізації схеми, її учасники заволоділи майном аеропорту на суму 118 млн грн та доходами від його діяльності у сумі понад 2,5 млрд гривень.

Наразі про підозру повідомили:

– Кауфману та Грановському – ч. 3 ст. 27, ч. 5 ст. 191 КК;
– Олексію Костусєву – ч. 5 ст. 191, ч. 2 ст. 366 КК;
– колишньому в.о. заступника міського голови Одеси Анатолію Орловському – ч. 5 ст. 191 КК;
– директору ТОВ «Одеса аеропорт девелопмент» Олексію Кочанову – ч. 5 ст. 191 КК.

“Антикорупційна правда”