рус   укр

Соцсети

Резніков заперечує закупівлю продуктів для ЗСУ за завищеними цінами

Резніков заперечує закупівлю продуктів для ЗСУ за завищеними цінами

Міністерство оборони не купувало продовольство для армії за завищеними цінами. Про це 23 січня заявив голова відомства Олексій Резніков, коментуючи недавній скандал. Він запевнив, що особисто надасть «вичерпну інформацію з документами» на засіданні профільного комітету за участю представників НАБУ, ДБР та СБУ.

Також Резніков представив громадськості позицію Міністерства оборони щодо цього питання.

«Подолання монополії дозволило успішно організувати харчування армії, чисельність якої збільшилася у кілька разів… Наразі Міноборони уклало контракти із вісьмома постачальниками на забезпечення послуги харчування. Я продемонструю ці контракти народним депутатам», — зазначив він.

За кожним із постачальників згідно з договором закріплено певну кількість військових частин. Надання послуги харчування здійснюється за принципом «їжа ходить за військовими», де б вони не перебували.

Резніков підкреслив, що Міноборони не виробляє закупівлю окремих продуктів. Оборонне відомство купує комплексну послугу із забезпечення харчування: доставку певного комплекту продуктів у військові частини, а окремих випадках — і приготування їжі.

«Предметом закупівлі є вартість добового раціону для військовослужбовця… Минулого року ця сума становила 120 грн на військовослужбовця за добу. Цього року ми отримали пропозиції постачальників у діапазоні від 151 до 162 грн за добу. У результаті проведення переговорів кінцева вартість послуги із забезпечення харчування одного бійця на добу становить 145,8 грн. Хтось справді вважає, що цю суму завищено?», — зазначив глава відомства.

Він також зазначив, що контракти Міноборони укладаються з постачальниками послуг на рік уперед за фіксованою ціною.

Ціни на продукти аналізують спеціальні експертні установи, зокрема, Інститут судових експертиз ім. засл. проф. М.С. Бокаріуса Міністерства юстиції України, та визначають діапазон.

«Наприклад, на картоплю встановлено діапазон від 7 до 36 грн за кілограм, оскільки вона буває різних сортів. Це також один із продуктів, на які спостерігаються суттєві сезонні коливання ціни», — уточнив Резніков.

За його словами, видання Зеркало недели припустилося низки помилок, порівнюючи незрівнянні речі, наприклад, ціни на банку або пляшку фасованої продукції з ціною за кілограм.

«Коли народні депутати будуть порівнювати ціни на курячі яйця у контрактах з різними постачальниками, вони побачать, що у семи постачальників ціна коливається від 80 до 90,6 грн за десяток. Порівняйте з ціною в супермаркетах зараз. Я наголошую — це була ціна на весь 2023 рік з умовою доставки до Львова чи під Бахмут», — заявив він.

За словами міністра, ціна 17 грн за штуку, яка потрапила до ЗМІ, є загальною технічною помилкою постачальника.

«Постачальник вказав ціну не за штуки, а за вагу яєць, коли переносив дані з однієї таблиці до іншої. Згідно з нормативами кілограм яєць — це близько двох десятків штук залежно від сорту. Ціна 170 грн за кілограм яєць — це 85 грн за десяток. Що в межах показників інших постачальників і повністю відповідає ринковій ціні», — наголосив Резніков.

Він додав, що «яйця по 17 грн за штуку» Міноборони не закуповувало і не планує.

Помилку компанії з переведенням штук у кілограми помітили давно, як і деякі технічні помилки в інших договорах. Наприкінці грудня керівника відповідного підрозділу було усунено.

Міністр також звернув увагу, що «публічне вкидання інформації» про нібито завищені в 2-3 рази ціни почалося ще в середині минулого тижня.

«Тобто, не після, а до Рамштайна, коли тривало уточнення домовленостей. Той, хто передав один із контрактів та додатки для оприлюднення, як мінімум, вчинив службовий злочин. Ця особа буде обов’язково встановлена та притягнута до відповідальності», — підсумував глава Міноборони.

Нагадаємо, раніше видання ZN.ua опублікувало матеріал про закупівлю продуктів для військовослужбовців за цінами, завищеними удвічі-утричі.

«Антикорупційна правла»