рус   укр

Соцсети

Андрей Адамовский и Владислав Якубовский против государства: детали судебного противостояния по делу на 666 млн. грн.

Андрій Адамовський та Владислав Якубовський проти держави: деталі судового протистояння у справі на 666 млн грн

Державний оператор тилу судиться з ТОВ «Трейд Граніт Інвест», яка пов’язана зі скандальними Андрієм Адамовським та Владиславом Якубовським. І хоча за цими особами уже декілька кримінальних справ із імовірними оборудками, це жодним чином не завадило їм укласти угоду на поставку продуктів харчування для війська майже на 666 млн грн. Тож, аналітики СпопКору вирішили розібратися, яким чином між собою пов’язані компанії, що надають сумнівної якості послуги для ЗСУ.

Новий скандал із закупівлею продуктів харчування для ЗСУ, який дійшов до суду, пов’язаний із ТОВ «Трейд Граніт Інвест». З відкритих джерел СтопКору стало відомо відомо, що ця компанія асоціюється із колишньою фірмою «Трейд Коммодіті», яка належала Андрію Адамовському та ексчиновнику уряду Януковича, Владиславу Якубовському. До речі, 21 лютого 2024 році Апеляційний суд частково задовольнив позовні вимоги ТОВ «Трейд Граніт Інвест». Про що повідомив Державний оператор тилу на своїй сторінці у Фейсбук

Богдана Ярова, висловила свої претензії до компанії «Трейд Граніт Інвест»

Керує компанією «Трейд Граніт Інвест», за даними сайту YouControlЮлія Павліченко.

ТОВ «Трейд Граніт Інвест»

До речі, ця компанія уже співпрацювала з Міністерством оборони, але масові скарги розпочалися, коли на Юлію Павліченко переписали компанію «Максмед Інтернешнл».

На Юлію Павліченко переписали компанію «Максмед Інтернешнл»

Вона відома як колишній керівник ДП «Укрекоресурси»

Колишній керівник ДП «Укрекоресурси»

і заступниця директора Департаменту бухгалтерського обліку, фінансового планування та забезпечення діяльності Державного агентства екологічних інвестицій України.

Крім того, Павліченко разом з Якубовським та Адамовським була співвласницею «Української локомотивобудівної компанії».

Павліченко була співвласницею «Української локомотивобудівної компанії»

Запитаєте, до чого тут Адамовський? Усе дуже просто, він спільно з Якубовським володіє ТОВ «Інвестиційна компанія «Євразія»

ТОВ «Інвестиційна компанія «Євразія»

До речі, в акціонерного товариства «Закритий недиверсифікований венчурний корпоративний інвестиційний фонд «Центавр» ще до 2021 року керівником також був Адамовський.

Примітно й те, що крім контрактів з Міноборони, компанія не має інших тендерних угод.

 Крім контрактів з Міноборони,  компанія  не має інших тендерних угод

Неякісні продукти харчування для ЗСУ за 666 мільйонів гривень

Компанія «Трейд Граніт Інвест», уже оскандалилася з поставкою продуктів харчування для ЗСУ. У вересні 2023 року був укладений найбільший контракт на постачання харчів для військових на суму 666 мільйонів гривень. Цей контракт став останньою угодою щодо харчування Збройних Сил України, яку було укладено через проведення відкритих торгів. Компанія виграла аукціон зі знижкою у 23%. Проте, на торгах були ще дві пропозиції від інших фірм – «Арвін про» і «Торговий дім Марінталь груп» — із більшими знижками — 28% і 26% відповідно, але їх було відхилено нібито через недоліки в їхніх пропозиціях.

Уже 19 січня 2024 року заступник міністра оборони Віталій Половенко повідомив про позапланової перевірки запасних складів кількох військових підрозділів на сході країни, де було виявлено продукти харчування незадовільної якості.

Заступник міністра оборони Віталій Половенко повідомив про позапланової перевірки запасних складів кількох військових підрозділів на сході країни

Перевірка була проведена у зв’язку з скаргами військовослужбовців на якість їжі. Віталій Половенко не назвав конкретну компанію, яка постачала ці харчі. Однак, кілька днів тому радниця іншого заступника міністра оборони, Богдана Ярова, висловила свої претензії саме до компанії «Трейд Граніт Інвест».

21 лютого 2024 році Апеляційний суд частково задовольнив позовні вимоги ТОВ «Трейд Граніт Інвест»

«Компанія виграла за конкурентними цінами, з нормальними документами десять лотів. Здавалось би, великий обʼєм, працюйте. Але проблема в тому, що вже тижні Міністерство оборони, ведуть переговори, садять операторів на контроль постачання в режимі 24/7, пишуть листи, виставляють претензії, складають акти. Про що? Правильно. Про недопостачання харчових продуктів, а місцями й непостачання», – пише у своєму пості радниця заступника Міністра оборони Богдана Ярова.

Кримінальний слід Адамовського-Якубовського

Ймовірні корупційні схеми Владислава Якубовського мають витоки ще з 2011 року. Тоді він був призначений на посаду голови Держекоінвесту. Ця агенція була відповідальна за реалізацію коштів, що надходили в рамках Кіотського протоколу, який передбачав інвестування коштів у зусилля по боротьбі з викидами парникових газів у атмосферу з боку різних країн світу.

Ще у 2012 році інтернет-видання «Наші гроші» дослідили, що червні того ж року Держекоінвест розпорядився перерахувати 1,2 мільярди гривень трьом компаніям: «Стройінвест 2007», «Антіс Трейд» та «Содетель».

Держекоінвест розпорядився перерахувати 1,2 мільярди гривень трьом компаніям

Ці кошти призначалися для проведення робіт з утеплення 323 шкіл, дитсадків, інтернатів, лікарень та будинків для літніх людей по всій Україні (пізніше сума зросла до 1,7 мільярдів, а кількість об’єктів – до 500). Гроші були виділені без проведення конкурсу, мовляв, через необхідність завершити роботи до настання холодів.

Проте з трьох зазначених компаній, дві вже тоді були відомі через участь у можливих корупційних схемах в «Укрзалізниці»: компанія «Стройінвест 2007» діяла як фіктивний конкурент на тендерах УЗ. компанія «Антіс Трейд» здійснювала реконструкцію Донецького залізничного вокзалу. У листопаді 2012 року стало відомо, що програма не була виконана: контактні телефони компаній-підрядників були неактивні, а за адресами їхньої реєстрації не було виявлено жодної особи. Крім того, компанія «Содетель» взагалі передала виконання робіт підприємству Юри «Єнакієвського» «Карпатибудінвест».

Проте це не єдина скандальна справа, пов’язана з Владиславом Якубовським. У 2016 році Міністерство оборони провело тендер для закупівлі палива, де практично всі лоти були виграні тоді майже нікому невідомою компанією з Дніпродзержинська, яка називалася «Трейд коммодіті». Сума усіх угод склала 1,24 мільярда гривень. Під час розслідування журналісти виявили певні аномалії в проведенні тендеру: конкурент компанії WOG фактично допоміг «Трейд коммодіті» Якубовського перемогти, але водночас відправив своє паливо через підрядну фірму, щоб виконати контракт. Після тендеру, Міноборони двічі згодився на підвищення ціни на паливо, але ці факти не оприлюднювали.

Динаміка ринкових цін

У результаті, міністерство переплатило «Трейд коммодіті» щонайменше 100 мільйонів гривень. Після двох років Національне антикорупційне бюро завершило розслідування цієї справи та визнало винними заступника міністра, посадових осіб департаменту державних закупівель, а також фактичного власника «Трейд коммодіті».

Національне антикорупційне бюро завершило розслідування справи

До речі, тоді ж інформацію про можливу співпрацю постачальників паливно-мастильних матеріалів з ФСБ рф висловив народний депутат Сергій Соболєв під час виступу у Верховній Раді. Він наголосив, що коли СБУ розкрила цей скандал. Однак, 27 січня 2017 року у Слов’янську згорів склад із 350 тонами цього пального, і тоді ЗМІ припускали, що це дуже нагадує знищення доказів.

У 2017 році у Слов’янську згорів склад із 350 тонами пального

І все ж, незважаючи на низку кримінальних справ, структури, які належать Адамовському та Якубовському, продовжують діяти в Україні безперешкодно безперешкодно. Мало того, компанії цієї групи все ще беруть участь у тендерах, проводжених Укрзалізницею та Міністерством оборони.

Так, згідно з інформацією, оприлюдненою у ЗМІ, компанії, які незаконно отримували компенсацію ПДВ від Міністерства оборони України у 2022 році, пов’язані з колишнім головою Державного агентства екологічних інвестицій України та колишнім заступником голови комітету України з державного матеріального резерву Владиславом Якубовським. Саме про це писав політичний аналітик Олександр Кочетков у блозі на сайті «Дело»

«Людина, яку звинувачували у розкраданні коштів, отриманих Україну у рамках Кіотского протоколу. Ці кошти мали піти на облаштування дитячих закладів – шкіл, інтернатів, дитсадків тощо, однак розчинилися на рахунках компаній, пов’язаних із Юрієм Іванющенком. Після краху влади Януковича Якубовський виплив у легендарній групі «Трейд Коммодіті» Грановського-Адамовського, яку вважали близькою до вже наступника Януковича Порошенка. Прославилася ця група тим, що, поки лунали гасла «Армія, мова, віра!», вправно закуповувала паливо у Роснефті, «виробляючи» дизель, а насправді бодягу з керосину та базового мастила, вбиваючи двигуни українських танків та іншої бойової технікі та грабуючи країну на мільярди у «міжсобойчиках» із Медведчуком у тендерах Укрзалізниці», — писав аналітик у публікації.

І от складається якась сюрреалістична ситуація. Як компанія, власники якої НАБУ визнала винною у співпраці з рф та поставці неякісного пального для Збройних Сил України змогла виграти тендер на поставку продуктів харчування для військових? Аналітики СтопКору звернулися з запитом для отримання відповідями до Міністерства оборони України та компанії «Трейд Граніт Інвест».

«Антикоррупционная правда»