рус   укр

Соцсети

Агрорейдер Сергій Кисіль та зернова програма диктатора путіна

Сергій Кисіль

Зазвичай наші доморощені поціновувачі «русского мира» не афішують своє співробітництво з державою-агресором. Проте, незважаючи на четвертий місяць кривавої війни України з загарбниками, деякі вітчизняні достойники впевнені в тому, що бізнес не має кордонів. Ще більш прикро це усвідомлювати при вивченні сучасної ділової активності певних представників українського агробізнесу в росії. Адже нещодавно Сергій Кисіль, — відомий авторитетний бізнесмен Дніпропетровщини з претензією на громадянську активність, створив московську контору «Фінагроком» з метою виконання програми путіна по створенню нового сухопутного зернового коридору з Китаєм, середньоазійськими державами та Близьким Сходом.

У червні місяці цього року чоловік призовного віку Кисіль Сергій Васильович під час війни з російським агресором виїжджав з друзями на закордонний відпочинок. При цьому, його випустили за межі України завдяки довідці про перенесену ним травму голови. За дивним збігом обставин, під час перебування Кисіля за кордоном, ним було отримано прописку та податковий номер в Москві, створено та очолено московське товариство з обмеженою відповідальністю «Фінагроком» (основний державний реєстраційний номер 1227700362713).

agroreider kisil ta zernova programa putina html 2ca860d6

Московське товариство «Фінагроком» має веб-сторінку в інтернеті, на якій викладений фрагмент промови бункерного на спільній російсько-китайській конференції щодо створення нового сухопутного зернового коридору та зазначено, що контора працює під егідою цієї держпрограми. Відкрити цю сторінку з українських IP-адрес не вдається, бо сайт контори заблокований для України, але з застосуванням VPN сайт відкривається.

agroreider kisil ta zernova programa putina html 16e4fad2

Спочатку автор цієї статті не повірив в те, що відомий на Дніпропетровщині аграрій, патріот та колишній депутат Дніпропетровської міської Ради VII Скликання від Блоку Петра Порошенко «Солідарність», Кисіль Сергій Васильович є однією й тією ж особою з московським бізнесменом з такими ж даними. Проте, при більш детальному вивченні цього питання, були отримані інші докази бізнесу Кисіля в державі-агресорі.

Матір’ю Сергія Кисіля є особа з подвійним громадянством України та РФ, Рибалкіна Людмила Данилівна. Разом з Кисілем вона є співзасновницею таких компаній, як українські ТОВ «Фінагроком» (ідентифікаційний код 44224328) та ТОВ «Заготзерно-Високопілля» (ідентифікаційний код ЄДРПОУ 34863267) та ТОВ «Заготзерно-Новогупалівка» (ідентифікаційний код ЄДРПОУ 35834326). В травні цього року на цей факт вже звертали увагу журналісти інтернет-видання «Антикорупційне Придніпров’я», розмістивши матеріал під назвою: «Партнерка ексдепутата Дніпропетровської облради, яка прописана у Москві, є співвласницею агрофірми». В загальнодоступних джерелах інформації українського реєстру підприємств містяться відомості про кінцевого бенефіціарного власника з РФ Рибалкіну Людмилу Данилівну, яка опосередковано контролює 60% часток у статутному капіталі ТОВ «Заготзерно- Високопілля», а її син Сергій Кисіль володіє 20 відсотками:

agroreider kisil ta zernova programa putina html bb4f832

Тобто, існує дві контори з назвою «Фінагроком»: одна українська, в якій директор є співмешканка Кисіля Демішева Анна Євгеніївна, співласник його мати з московською пропискою, а друга – російська, в якій Кисіль є директором та єдиним засновником і обидві вони займаються агробізнесом. Але це не єдиний доказ, який вдалося отримати. Адреса московського офісу фірми «Фінагроком», яка розміщена на її сайті, така сама як і адреса, зазначена в реєстрі юридичних осіб РФ. Тобто, мова йде про московську контору, яку очолює громадянин України Сергій Кисіль.

agroreider kisil ta zernova programa putina html 6b7b95e4agroreider kisil ta zernova programa putina html m1514abd7

Ставлячи питання про те, якими мотивами керуються люди, що навіть під час війни ведуть справи в державі-агресорі, відповідь одна: безкарність, самовпевненість та жага особистого збагачення.

Так, РНБОУ застосовано персональні спеціальні економічні та інші обмежувальні заходи (санкції) до уродженця Дніпропетровської області «злодія в законі» Олійник Сергія, на прізвисько «Умка», який є другом та бізнес партнером Кисіля Сергія, за безпосередньої участі якого легалізує отримані злочинним шляхом кошти. Протягом останнього року Кисіль легалізував для Умки не менше 500 млн. грн, які були використані для злочинної діяльності та поширення впливу кримінального авторитета в регіоні. В бізнес-колах Дніпропетровщини всім відомо, що «власниками» ТОВ «ТОРГОВИЙ ДІМ «ХЛІБНИЙ КРАЙ» код 39746176, яку Кисіль використовує не тільки для незаконного формування податкового кредиту, але і для рейдерського захоплення часток бізнесу своїх партнерів є Кисіль та Умка.

agroreider kisil ta zernova programa putina html m38bd2a8c

«Злодій в законі» Сергій Олійник («Умка»)

Не менш впливовими є зв’язки Кисіля з керівниками деяких правоохоронних органів Дніпропетровщини. Ще одним його давнім другом є начальник відділу Дніпропетровської обласної прокуратури Алан Цховребов, який координує захоплення групою Кисіля земельних ділянок у Дніпропетровській області. Також в цих земельних оборутках Кисіля беруть участь такі правоохоронці, як заступник начальника управління поліції Дніпропетровській області Клешня В’ячеслав та керівник Дніпропетровської обласної прокуратури Біжко Сергій Віталійович. Ще одним поплічником Кисіля є Калін Юрій Михайлович – начальник відділу Дніпропетровської обласної прокуратури, який координує зв’язок так недоторканість ряд підприємств для формування податкового кредиту.

«Крещеним батьком» та кумом Сергія Кисіля, завдячуючи якому він отримав свої статки, є покійний генерал Глуховеря – екс начальник поліції Дніпропетровської області. При цьому, Глуховеря в 2010-2013 роках був співробітником посольства України в Росії, представляя інтереси правоохоронних органів. Після того, як Глуховеря залишив зі скандалом посаду керівника поліції Дніпропетровщини, його посаду зайняв генерал Анатолій Щадило, який став новим бізнес-партнером Кисіля, «кришуючі» його протизаконні оборутки. Вся верхівка прокуратури, нацполіції та СБУ Дніпропетровської області разом з Кисілем щотижня відпочивають в спа-комплексі «Цунамі», засновником якого є ще один приятель Кисіля, -Валерій Шамотій.

Саме завдяки корупційним зв’язкам Кисіля його цивільна дружина, Світлана Ребеко в травні 2021 року отримала дозвіл на будівництво житлового будинку на земельній ділянці в центрі міста Дніпро по вулиці Тихвинська, 33Г.

Інформацію про колабораціоністську діяльність Сергія Кисіля надав співробітник його російської контори «Фінагроком», надіславши цей цікавий платіжний документ:

agroreider kisil ta zernova programa putina html m139f5ed1

Рашистський благодійний фонд «Народный Фронт. Все для Победы» є відомим проектом по підтримці військових підрозділів так званих «ЛНР» та «ДНР», який має свій сайт та проводить активну компанію по збору благодійних пожертв з метою підтримки вторгнення загарбників в нашу державу.

Складно передати весь набір почуттів, які виникли при вивченні діяльності нешановного Кисіля. Огидно бачити таких суб’єктів, які наживаються на крові та стражданнях наших співвітчизників, нахабно допомагаючи рашистам. Проте є надія, що саме цей «бізнесмен» отримає від вітчизняних правоохоронців те, що він заслуговує: ув’язнення на довгі роки.

«Антикоррупционная правда»