рус   укр

Соцсети

Чиновник-«схематозник» Віталій Кличов: заступника Добропільського міського голови знову викрито у розтраті бюджетних коштів

Віталій Кличов корупція

Чиновник-«схематозник»: заступника Добропільського міського голови знову було викрито у розтраті бюджетних коштів в особливо великих розмірах.

Йдеться про заступника очільника Добропілля Віталія Кличова, передає «Вчасно».

За даними слідства, у квітні 2020 року посадовець, ще будучи начальником відділу у справах сім’ї, молоді та спорту Добропільської міської ради, уклав договір з товариством з обмеженою відповідальністю «СМ-Строй» на виконання капітального ремонту елементів благоустрою Палацу спорту на загальну суму понад 965 тис грн.

Палац спорту в Добропіллі / фото "Вчасно"

Палац спорту в Добропіллі / фото «Вчасно»

При цьому посадовець достеменно знав, що зазначені у договорі роботи, зокрема розбирання старого асфальтобетонного покриття, вивіз сміття та улаштування нової тротуарної плитки, фактично проведені у 2019 році іншим підприємством за кошти благодійних організацій.

Натомість у подальшому замовник підписав акт робіт, начебто виконаних підрядником, що призвело до безпідставного перерахування на рахунок останнього вищезазначених бюджетних коштів.

Кличову було повідомлено про підозру у розтраті чужого майна шляхом зловживання службовим становищем, вчиненій в особливо великих розмірах, та внесенні до офіційних документів завідомо неправдивих відомостей.

Слідчий наполягав на застосуванні до підозрюваного запобіжного заходу у вигляді застави в 965 040 грн. Однак захист виступив проти, оскільки Кличов, мовляв, не має фінансової можливості виконати його. Натомість інші заступники Добропільського міського голови Дмитро Баранець та Євген Бражніков хотіли взяти колегу на поруки.

У середині червня цього року суд у задоволенні обох клопотань відмовив. Чому йшлося саме про такі умови?

Бо це не перша корупційна справа, у якій фігурує Кличов. У 2021 році його та ще двох місцевих чиновників підозрювали у привласненні 730 тисяч гривень при будівництві футбольного поля в Білозерському.

Схема подбіна. Було встановлено, що чиновники уклали договір на будівництво в Білозерську спортмайданчика зі штучним покриттям для мініфутболу за кошти громадської організації. Але після завершення проєкту учасники схеми підписали ще одну угоду на ті ж самі роботи, проте вже за гроші відповідної державної програми. Для виведення бюджетних коштів у тінь, зловмисники внесли неправдиві відомості до актів виконаних робіт, які були, фактично, реалізовані за попереднім договором.

У травні 2021 заммера Кличова відправили до СІЗО.