рус   укр

Соцсети

Чому рашист Володимир Продивус вирішив перевзутися в очікуванні поразки Росії

Чому рашист Володимир Продивус вирішив перевзутися в очікуванні поразки Росії

У світлі повномасштабної війни і катастрофи, що насувається для Росії, дуже смішно спостерігати, як масово змінюють шапки ті, хто цю війну кликав в Україну. Йдеться насамперед про колишніх регіоналів, які були відвертою п’ятою колоною Росії в нашій країні, пише «Антикор».

Мімікрію перших осіб партії бачать усі, але є ще й другий ешелон, який ще жвавіше оголошує себе патріотами України та розучує «Батько наш Бандера». Як це відбувається, можна побачити хоча б на прикладі колишнього народного депутата України, голови Федерації боксу України, підприємця, мільярдера та кримінальника Володимира Продивуса. Усі перелічені титули відповідають дійсності, але це пізніше.

А спочатку – про зміну шапок. Тут усе за класикою, як у «Весіллі в Малинівці». Ось уривок із публікації фашистського російського видання EurAsiaDaili від 21 січня 2021 року:

Весь цей памфлет досить цікавий і навіть його тексту достатньо, щоб зрозуміти, як люблять Продивуса на Росії. І, до речі, все, що намагаються заперечувати російські захисники Продивуса, – абсолютна правда.

Але цікаво б знати, як реагують фашисти з EurAsiaDaili на таку заяву Володимира Продивуса:

Минуло кілька місяців, стало зрозуміло, що Росія програє війну, і Продивус вже намагається забути про свою дружбу з ФСБ, активну участь у просуванні ідей російського світу, а країна, на яку він ще вчора молився, стає раптово «країною-терористом». Наведений вище фрагмент – з інтерв’ю Продивуса «Фокусу» від 25 жовтня 2022 року.

Однак, як казав відомий українофоб, музей та пам’ятник якому досі існують у Києві, «рукописи не горять». Не «горить» у разі Продивуса та вся його історія.

На сайті Федерації боксу України його прізвище досі називається як керівник ФБУ, хоча ще навесні минулого року його усунули з цієї посади:

Чинний президент Федерації боксу України Кирило Шевченко звинуватив Продивуса у масштабних розкраданнях: «Все державне фінансування проходило через колишнього президента Федерації боксу Володимира Продивуса. Весь бюджет вони, як і раніше, багато років розкрадали… 2021 року він підробив результати виборів у Федерації боксу України та намагався утримати крісло президента. Останній раз це відбувалося з явними порушеннями… За правилами мало голосувати хоча б 17 федерацій із 27, 12 федерацій одразу написали йому протест, але він все одно провів вибори президента за зачиненими дверима у своєму офісі в «Мостобуді». Потім підробили підписи та оголосили, що Продивус став президентом… Володимир Продивус у перший день війни, тобто у день повномасштабного вторгнення, виїхав із країни… А головне – розповідає всім, що він президент Федерації боксу України. Він це робить, щоби відмивати гроші. У них спонсор «Газпром». Наприклад, виділяють 20 мільйонів доларів на бокс, вони вкладають 5 млн, а решту забирають собі».

Не дивно, що Продивус досі є віце-президентом Міжнародної асоціації боксу (IBA), яку очолює вірний запутінець Умар Кремльов. Більше того – навесні минулого року, коли росіяни вбивали українців, Продивус публічно обіймався з Кремльовим і отримав із його рук нагороду:

І активно виступив проти санкцій щодо Федерації боксу Росії.

Але все це дрібниці на тлі решти біографії «полум’яного українського патріота» Володимира Продивуса. Ми наводимо ці подробиці лише як штрих до картини про масове перефарбування російської агентури на тлі очевидної поразки їхньої країни-куратора.

Шлях до успіху Володимир Продивус розпочав ще у далеких вісімдесятих роках минулого століття, коли за крадіжку та грабежі загримів у місця не настільки віддалені – він у 1989 році отримав за свою альтернативну діяльність три роки та відбував покарання у колонії ШІК-66 у Шостці. До речі, виникає цікаве питання: чому засуджений за ч. 2 та 19 ст. 123, ч.2 ст. 193 та ч. 215 Кримінального кодексу УРСР (Нанесення тяжких тілесних ушкоджень та викрадення автотранспорту), за якими покладався загальний режим, «першопроходець» Продивус був поміщений до колонії суворого режиму – до рецидивістів? Схоже, що через три десятиліття кримінальна справа Володимира Продивуса продовжує приховувати чимало таємниць.

З такою біографією йому був прямий шлях до Партії регіонів, з якою він, народний депутат, голосував за «диктаторські закони» і підписав звернення до Сейма Республіки Польща з проханням визнати геноцидом поляків події Волинської трагедії 1942—1944 років. Цей вчинок народних депутатів України Леонід Кравчук кваліфікував як національну зраду. Не дивно, що Продивус так подобається російським фашистам та нацистам – навісити на Україну провину за Волинську трагедію – саме їхній наратив, яким вони успішно користуються вже багато років, вбиваючи клин у відносини України та Польщі.

Мандат народного депутата дав можливість розширити і свою кримінальну діяльність – розвернутися на повну широку широку душу авторитету Продивусу до отримання недоторканності заважали правоохоронці.

З отриманням заповітної скоринки у Продивуса явно знесло дах від безкарності – він почав брати участь у гучних розбірках, не ховаючись за спинами своїх бойовиків. У травні 2014 року нардеп особисто засвітився у перестрілці на Рівненщині на місцевих нелегальних розробках бурштину.

2016-го сталося те саме, але результат коштував витрачених зусиль. Як тоді повідомляв у Facebook Євген Єрьоменко, помічник спікера Верховної Ради Андрія Парубія, «Нещодавно мені приватно невдахи копачі бурштину повідомили цікаву інформацію. У с. Гальбін Сарненського району Рівненської області кураторами видобутку бурштину є такі особи: куратор лінією МВС – хтось полковник Москаль; “кришує” Володимир Дідух (Вова “Морда”) (і) Володимир Продивус – голова ради директорів корпорації “Прем’єр-Фінанс”, голова наглядової ради ПАТ “Мостобуд”, президент Федерації боксу України, почесний президент футбольного клубу “Нива” (Вінниця)”».

Цим кримінальна складова глави (?) Федерації боксу України Володимира Продивуса не обмежується – ще 2002 року прізвище Продивуса набуло національної популярності, засвітившись на «плівках Мельниченка». Міністр Кравченко, який тричі застрелився, назвав Продивуса «злодієм у законі».

— Значить, економіку області захопив якийсь Продивус, «злодій у законі». Отже, магазини у центрі Вінниці його. Ринки його. Вода «Регіна» його. Декілька підприємств його. Потім той відійшов від справ. У нього був там конкурент, «злодій у законі», з ним він конкурував, теж не давав, значить, розвернутися. Ось цього хлопця підірвали. Він фактично був «шісткою» цього злодія в законі і вибивав борги. Тож, за інформацією, що пройшла, ми затримали тих, хто обливав бензином», — доповідав тодішній глава МВС України Юрій Кравченко Леоніду Кучмі.

У ніч із 30 на 31 серпня 2000 року у другому під’їзді будинку № 78 на вулиці Келецькій був підірваний і підпалений у ліфті 29-річний Руслан Попик, з ним загинули ще двоє людей — його охоронець і дружина. Попик, який був непоганим боксером, створив свою бригаду, потрапив під опіку великого авторитету, який став успішним бізнесменом і Руслану виділили у володіння район залізничного вокзалу у Вінниці. Ймовірно, під покровителем Попіка і мався на увазі Продивус, який на той час був уже відомим у регіоні бізнесменом. Щоправда, ясності з убивцею Попіка немає досі, але згідно з версією, озвученою у 2003 році тодішнім головою УБОЗу Вінницької області Артуром Овсепяном, замовником міг бути тодішній Валерій Здрайковський, який «дивиться» за Вінницею на прізвисько Вадун, який помстився Попіку за образу.

У тому ж 2002 році Продивус вирішив податися в політику, але вибори програв. Проте постарався не світитися у кримінальних розбірках так відверто, як раніше. Втім, як уже згадувалося, вистачило його до отримання депутатського мандата. Та й після його втрати Продивус особливо не соромився.

У 2019 році навколо Володимира Продивуса знову проявився кримінальний шлейф – у січні зазнала нападу знімальна група програми «Стоп корупції». За словами журналіста Романа Бочкали, під час зйомки сюжету про незаконний видобуток піску на Видубичах за адресою: вул. Промислова, 4 на користь «Мостобуду» на них напала охорона. При цьому сокирами було розбито авто. На рік тут намивають піску на 100 мільйонів гривень, стверджує Бочкала.

У ніч на 26 серпня того ж року офіс «Мостобуду» обстріляли з гранатомета. Сам Володимир Продивус тоді звинуватив у нападі деяких представників минулої влади, щоправда, так і не назвав їхніх імен.

Щодо «Мостобуду», то це найбільший будівельник мостів в Україні, головою наглядової ради якого Продивус став у 2005 році. Компанія отримувала найбільші державні замовлення та кошти. Проте згодом виявилося, що у неї – колосальні борги, і мости чомусь не будуються.

Володимир Продивус володіє 51% у ПАТ «Мостобуд». Його дружина Світлана Продивус контролює ще 21% акцій цієї компанії. У червні 2016 року комунальне підприємство «Дирекція будівництва дорожньо-транспортних споруд Києва» розірвало контракти із ПАТ «Мостобуд» на будівництво Подільського мостового переходу. Наголошувалося, що ПАТ «Мостобуд» — фактичний банкрут, і з січня 2016 року частина майна «Мостобуду», що перебувала у податковій заставі, продається на відкритих торгах. Але голова парламентської фракції «Опозиційний блок» Юрій Бойко намагався підтримати Володимира Продивуса та повернути «Мостобуду» контракти на продовження робіт на найлегендарнішому довгобуді Києва.

Це – лише найяскравіші епізоди з біографії спортсмена, комсомольця та відмінника Володимира Продивуса. Який насправді є відвертим бандитом (втім, його начальник із Міжнародної федерації боксу Умар Кремльов теж має не менш яскраву біографію), відданим захисником ідей «російського світу» та представником російської п’ятої колони в нашій країні.

Чи допоможе Продивусу зміна шапки, на яку він почав ліпити тризуб напередодні поразки Росії? Дивлячись на те, що робиться в нашій країні, здається, цілком. Рекомендуємо представити його до ордену «За заслуги» першого ступеня, якого не вистачає для звання повного кавалера. Тим більше, що прецеденти у нагородженні дивних персонажів державними нагородами після 24 лютого вже є.

«Антикорупційна правда»