рус   укр

Соцсети

Ексглаві «Нафтогазу» Андрію Коболєву оголосили підозру за багатомільйонні премії

Ексглаві "Нафтогазу" Андрію Коболєву оголосили підозру за багатомільйонні премії

Екс-главі «Нафтогазу» України Андрію Коболєву повідомили про підозру. Його підозрюють у розкраданні понад 229 млн. гривень.

Про вручення підозри повідомили у Національному антикорупційному бюро (НАБУ). Офіційно ім’я Коболєва не називається, однак у повідомленні йдеться про колишнього голову НАК «Нафтогаз України», який перебував на посаді з 2014 до 2021 року.

Йдеться про багатомільйонні премії, які отримав голова компанії за перемогу «Нафтогазу» над російським «Газпромом» у Стокгольмському арбітражі у 2018 році. А саме 229,25 млн. грн.

«Сума суттєво перевищувала нормативно визначені розміри таких виплат (37,48 млн грн). До того ж за ті ж таки досягнення екс-керівнику компанії виплатили премію і в 2017 році в 12,49 млн грн», — зазначили в НАБУ.

У Бюро додали, що колишнє керівництво «Нафтогазу» створювало перешкоди під час проведення розслідування у цій справі. Зокрема документи про виплату величезних премій були передані закордонним юристам. А ті у свою чергу відмовлялися надати папери навіть у відповідь на офіційні запити.

2022 року, коли Коболєв уже не був головою «Нафтогазу», документи повернулися в розпорядження компанії. Після цього їх вилучили детективи НАБУ і таким чином змогли зібрати дані, необхідні для оголошення підозри.

Цікаво, що у 2022 році у «Нафтогазі» також повідомляли про отримання Коболєвим додаткової премії. Цю другу частину (без участі вже нового керівництва компанії) він отримав 2021-го після дострокового припинення повноважень як голови правління.

Тоді в компанії заявили, що Коболєв просто надав собі премію, яка призначалася всій команді. Справедливість нарахування премії колишньому голові правління у «Нафтогазі» назвали «сумнівною», як і механізм її виплати.

Коболєв обіймав посаду голови правління «Нафтогазу» з 26 березня 2014 року до 28 квітня 2021 року. Наступним головою держкомпанії став Юрій Вітренко – колишній партнер та соратник Коболєва, з яким у останнього виник конфлікт.

«Антикорупційна правда»