рус   укр

Соцсети

Ексголові ДФС Роману Насірову повідомили підозру в одержанні хабаря у 722 млн гривень

Ексголові ДФС Роману Насірову повідомили підозру в одержанні хабаря у 722 млн гривень

Колишньому голові Державної фіскальної служби України Роману Насірову та його посібнику (раднику) повідомили про підозру в одержанні 5,5 млн доларів та понад 21 млн євро неправомірної вигоди за відшкодування ПДВ компаніям аграрного холдингу. За офіційним курсом НБУ на момент вчинення злочину це понад 722 млн грн. Як повідомляє Офіс генпрокурора, дії експосадовця та його пособника кваліфікували за ч.4 ст. 368 КК.

Про підозру у підкупі також повідомили і власнику агрохолдингу (ч.4 ст. 369 КК). Оскільки місцезнаходження його не встановлено, про підозру йому повідомили заочно.

Слідство наразі встановило одержання Насіровим хабаря за забезпечення відшкодування понад 540 млн гривень компаніям агрохолдингу Олега Бахматюка у серпні 2015 року та понад 21 млн євро за відшкодування майже 2,7 млрд ПДВ упродовж лютого 2015 — серпня 2016 років. «Плату за послуги», яка, в середньому становила близько 20% від суми відшкодованого ПДВ, тодішній голова ДФС одержував на рахунок підконтрольної йому іноземної компанії, а також компанії підконтрольної тестю та раднику, через іншу іноземну компанію-«прокладку», залучену радником експосадовця. Відправником коштів, як встановили НАБУ і САП, була компанія-нерезидент, підконтрольна власнику агрохолдингу.

При цьому частину хабаря сформували безпосередньо з коштів бюджетного відшкодування ПДВ і конвертували в іноземну валюту. НАБУ та САП мають докази, що голова ДФС пріоритезував виплати з відшкодування ПДВ компаніям агрохолдингу, натомість не включав відомості про суми, заявлені до бюджетного відшкодування іншими суб’єктами господарювання (в тому числі комунальними підприємствами), які мали на те право. Це, в свою чергу, призвело до судових позовів з боку таких товариств та стягнення ними з держбюджету, окрім заявлених сум бюджетного відшкодування, ще щонайменше 2 млн гривень пені.

Установлено, що протягом 2015 -2016 років Насіров одержав на свою користь та на користь третіх осіб понад 722 млн гривень неправомірної вигоди за вчинення дій, пов’язаних із забезпеченням відшкодування ПДВ підконтрольним власнику агрохолдингу юридичним особам у розмірі понад 3,2 млрд гривень.

Збір доказової бази потребував значної комунікації з компетентними органами інших держав, яку детективи НАБУ розпочали ще 2017 року і здійснюють дотепер. Окрім викритих епізодів, ексголова ДФС із 2017 року є обвинуваченим у завданні понад 2 млрд грн збитків державі через ухвалення низки безпідставних та незаконних рішень про розстрочення сум платежів з рентної плати за користування надрами компаніям, задіяних у так званій «газовій схемі», організатором якої вважають колишнього народного депутата України. Відповідну справу слухають у ВАКС.  Що ж до власника агрохолдингу, то наразі він є підозрюваним НАБУ і САП у розкраданні 1,2 млрд гривеньн стабілізаційного кредиту, наданого Національним банком України ПАТ «ВіЕйБі Банк».

«Антикорупційна правда»