рус   укр

Соцсети

Екскерівникам приватного банку російського олігарха вручили підозри в ухиленні від сплати податків

Екскерівникам приватного банку російського олігарха вручили підозри в ухиленні від сплати податків

Складено повідомлення про підозру колишнім голові та в. о. голови правління приватного банку в Україні. Ексменеджерам інкримінують умисне ухилення від сплати податку з доходу нерезидента на загальну суму 18,3 млн гривень під час виплати роялті упродовж 10 місяців на адресу кіпрського нерезидента (ч. 2, 3 ст. 212 КК).

Кінцевим бенефіціаром банку, який входить в п’ятірку найбільших за розміром власного капіталу, є російський олігарх.  За даними слідства, група осіб, яка контролює діяльність кіпрських компаній та приватного банку в Україні, заздалегідь розробила план виведення активів банку під виглядом виплати роялті за використання торгових знаків.

Ці знаки раніше належали материнському банку в рф, а у 2021 році були переоформлені на кіпрського нерезидента. Це було зроблено заради можливості застосування умов пільгового оподаткування та уникнення подвійного оподаткування.  Так, поки торгові знаки належали приватному банку рф, ставка роялті складала 13,4 тис. доларів. За 3 роки їх використання українським банком на адресу власника роялті – російського банку сплачено 1,4 млн гривень.

Після переоформлення прав на ці самі торгівельні знаки на кіпрського нерезидента, сума винагороди материнському банку рф склала 68,9 млн гривень, а величина ставки роялті для їх використання підконтрольним банком в Україні збільшилася в понад 1200 разів до 16,4 млн доларів Менше ніж за рік використання цих знаків банком в Україні на адресу кіпрського нерезидента сплачено більше 248 млн гривень.

При цьому задіяні банки та компанія-нерезидент пов’язані між собою єдиними бенефіціарними власниками, яким підконтрольні їх службові особи.

Офіс генпрокурора вживає заходи щодо вручення повідомлення про підозру двом колишнім керівникам правління  банку. Накладено арешт на рахунки п’яти кіпрських компаній, на яких обліковано кошти на загальну суму 469,4 млн гривень, цінні папери на загальну суму 12,2 млрд гривень, корпоративні права на суму понад 53,4 млн гривень.

«Антикоррупционная правда»