рус   укр

Соцсети

Фигурант истории со «сливами» НАБУ Юрий Голик уехал из Украины

Фігурант історії зі "зливами" НАБУ Юрій Голик виїхав із України

За інформацією джерел ZN.UA у Державній прикордонній службі України консультант офісу президента та власник скандального телефону зі «зливами» НАБУ Юрій Голік залишив територію України.

«Голик виїхав через систему «Шлях» з довідкою про інвалідність та знаходиться в Австрії», — стверджує співрозмовник.

Джерела в НАБУ підтвердили, що тиждень тому детективи в рамках розслідування справи Резніченка/Голика (про виграні ТОВ «Будінвест інжиніринг» тендери на ремонт доріг у Дніпропетровській області на суму понад 1,5 млрд грн.) провели обшук в основного фігуранта справи Валентина Резніченка у його машині. Після цього Юрій Голик справді міг залишити Україну.

«НАБУ перевіряє через оперативні канали достовірність цієї інформації, оскільки прямого доступу до системи «Шлях» у бюро немає», — уточнило джерело.

Про те, які додаткові докази могли знайти детективи під час обшуку Резніченка і чи цей факт вплинув на рішення Голика втекти з України, поки що інформації немає.

Очевидно одне: фігурант топ-розслідування про корупцію у вищих ешелонах влади, що спричинило глобальну кризу в НАБУ, вже не в Україні. І це точно не «плюс» у скарбничку розслідування справи та тих, хто це допустив.

Нагадаємо, 22 травня, Спеціалізована антикорупційна прокуратура та Національна поліція провели обшуки у помешканні співробітника одного з підрозділів НАБУ через витік інформації у резонансній справі.

Згодом в САП пояснили, що йдеться про справу щодо колишнього голови Дніпропетровської ОВА Резніченка та його партнера, чинного консультанта ОПУ Юрія Голика – під час «Великого будівництва» зникло півтора мільярда гривень.

Відомо, що телефон Юрія Голика є одним із доказів у справі – радник ОПУ одержував детальну інформацію про перебіг розслідування НАБУ через посередника, бізнесмена й колишнього голову Броварської РДА Георгія Біркадзе.

«Антикоррупционная правда»