рус   укр

Соцсети

Горільчаний барон Євген Черняк поїть своєю горілкою «Хортиця» окупантів у Мелітополі

Горільчаний барон Євген Черняк поїть своєю горілкою «Хортиця» окупантів у Мелітополі

У магазинах окупованого Мелітополя помітили горілку «Хортиця», яка тут продається без акцизних марок. Етикетки на пляшках – російською мовою, щоб окупанти не переплутали зі скломиєм та не отруїлися.

Фото горілки на полицях мелітопольського супермаркету «Міра» виклали до Мережі. На фото видно як назву горілки, так і відсутність акцизних марок.

Також чітко видно російськомовні етикетки:

І штрих-код, що свідчить про те, що горілка розлита в Росії:

На фотографіях також чітко видно дату, коли ця горілка була сфотографована – 5 листопада 2022 року. Що підтверджує фіскальний чек, який видно на знімках.

Не треба поспішати обурюватися, думаючи, що окупанти захопили завод, що випускає горілку «Хортиця» і зухвало ліплять свої етикетки. Це робить сам власник торгової марки «Хортиця» Євген Черняк. Тому що горілку цієї торгової марки давно виробляють у Росії.

Горілку «Хортиця» випускають заводи «Російська північ» у Вологодській області та «Джерельце і К» у Підмосков’ї. Обидва вони входять до алкогольного холдингу Global Spirits і займаються в Росії випуском горілок «Хортиця», «Мороша» та «Первак». А кінцевим бенефіціаром холдингу Global Spirits є громадянин України Євген Олександрович Черняк.

Ознайомитись докладно зі схемою, за допомогою якої Євген Черняк намагався замаскувати свій російський горілчаний бізнес, можна тут: Власник горілки «Хортиця» Євген Черняк продовжує торгувати алкоголем у Росії за допомогою нехитрої схеми.

Але якщо раніше Черняк хоч якось намагався приховувати факт наявності у нього виробничих потужностей у Росії, то з початком повномасштабного вторгнення він відкинув усілякі сантименти та торгує російською горілкою відкритою на території України.

На початку літа продукція ТМ «Хортиця» була помічена у київських супермаркетах. Про це повідомив OBOZREVATEL з посиланням на Facebook автогонщика та журналіста Олексія Мочанова. Проте вже буквально через кілька годин обидва ці матеріали були видалені — як з OBOZREVATEL, так і зі сторінки Мочанова в соцмережі.

Як і горілка із супермаркету. Тоді хтось дуже постарався, щоб скандал зам’яли. Бо інакше треба було розслідувати – хто і яким шляхом завіз величезну партію горілки з Росії, з якою на той момент нас уже розділяла лінія фронту по всьому периметру кордону, включаючи Білорусь. Але тема підозріло швидко зійшла нанівець.

А ось тепер горілка Черняка з’явилась у Мелітополі. Очевидно, йому мало доходів, які отримують від виробництва та торгівлі горілчаною продукцією в самій Росії, і він вирішив освоїти тимчасово окуповані простори України. Користуючись тим, що там його не дістануть українські активісти і не доведеться терміново прибирати свою продукцію з полиць магазинів.

Та й прибрати її не дадуть «російські витязі», для яких вона призначена. Тому що в умовах окупації купувати горілку можуть хіба представники окупаційних військ та колабораціоністи з окупаційної адміністрації.

Що творять як перші, так і другі під впливом алкоголю, можна дізнатися, поспілкувавшись із людьми, які побували в окупації. Мабуть, Євген Черняк насолоджується тим, що російські фашисти, що напилися його горілки, витворяють з українськими жінками і дівчатами. Можливо, йому подобається думка, що його горілка надихне цих покидьків на нові пограбування, насильства та вбивства.

А може йому просто начхати, що за гроші, отримані від продажу алкоголю на окупованих територіях, українці заплатять кров’ю. Гроші, як відомо, не пахнуть.

Нагадаємо, що згідно з податковою звітністю, ТОВ «Джерельце і К», розташоване в Підмосков’ї, в 2021 році заплатило до російського бюджету 9 947 583 338 рублів. А ще один горілчаний завод Черняка — ТОВ «Російська північ» — приніс скарбниці Російської Федерації 5561861573 рубля. Торговий дім «Мегаполіс», який продає в Росії горілку Черняка, приніс бюджету РФ 50 960 000 рублів.

Загальним підсумком виходить, що торік три фірми Євгена Черняка принесли Росії як мінімум 15560404911 рублів. П’ятнадцять із половиною мільярдів рублів. Які були конвертовані в танки, гармати, патрони, снаряди, літаки та ракети, що стирають у пилюку міста України і вбивають наших солдатів, наших жінок, старих і дітей.

І ось тепер Черняк зайнявся спаюванням окупантів та їхніх посібників на окупованих територіях України. При цьому повідомляємо тих, хто не знає – Євген Черняк є громадянином України. І цілком респектабельним бізнесменом. І при цьому щодо цього спонсора російських убивць українська влада не робить жодних кроків. Подивіться списки санкцій – там немає прізвища Євген Черняк. Не кажучи вже про кримінальні справи, які мали бути давно на нього відкриті за спонсорування тероризму та російського фашизму.

«Антикорупційна правда»