рус   укр

Соцсети

Хліб від ексрегіонала Володимира Мисика: куди йдуть гроші?

Хліб від ексрегіонала Володимира Мисика: куди йдуть гроші?

У воюючій Україні продовжують активно торгувати хлібом від соратника Януковича та Азарова? Здається, саме така історія трапилась із підприємством «Кулиничі», яке за кілька років перетворилось на монополіста ринку.

Історія зростання підприємства почалась у 2006 році. Тоді Володимир Мисик – власник фермерського господарства і хлібозаводу на Харківщині — став депутатом Харківської облради від «Партії регіонів», а в 2012 і нардепом увійшовши до так званої «сім’ї Януковича».

У «золоті часи» Партії регіонів Мисик встиг розбудувати свій хлібний бізнес. У Києві, де раніше продавалась продукція низки київських хлібокомбінатів, чий бізнес задушили, тепер активно почали продаватись хліби від «Кулиничі».

Як писало тоді «Радіо Свобода» кіоски торгової марки встановлювали без будь-яких дозволів, а працівників офіційно не працевлаштовували.

Покровительство бізнесу приписують втікачу Миколі Азарову, який навіть відкривав один із заводів. Адже вважають цей бізнес спільний з сином Азарова – Олексієм.

У 2013 підприємство отримало цікавий меморандум між корпорацією «Кулиничі», роздрібними мережами, центральними та місцевими органами влади. У меморандумі «Кулиничі» пообіцяли стримувати ціни на соціальні сорти хліба натомість Аграрний фонд постачає компанію дешевим борошном, а магазини беруть на реалізацію насамперед їх продукцію. Що по суті є порушенням конкурентних умов.

Так за кілька років із харківського бізнесмена він перетворився на доларового мільйонера всеукраїнського масштабу і крім Харківської його заводи з’явились у Київській і Полтавській областях. Продукція масово  почала з’являться у Вінницькому, Житомирському, Черкаському та Кіровоградському регіонах.

За підтримку так званої «сім’ї» і подарунки були відповідні. Так саме Мисику приписували подарований Януковичу 2-кілограмовий золотий батон, знайдений в Межигір’ї.

З початком Революції гідності він лишився вірний партії.

У січні 2014 він ще голосує за «диктаторські закони» Януковича, а вже в лютому тікає з партії і приєднується до групи «Економічний розвиток». В 2014 він знову проходить до парламенту вже як самовисуванець і приєднується до групи «Відродження». А у 2018 потрапляє у ТОП-5 латифундистів парламенту і водночас у лідери серед прогульників сесій Верховної ради.

У 2014 продукцію «Кулиничі» закликали бойкотувати активісти, як бізнес замішаний на крові активістів Майдану.

До останнього скликання парламенту Мисик не пройшов, але це не значить що немає свого лобі. Зокрема депутатка Ольга Коваль від «Слуги народу», її батько у свій час активно сприяв будівництву заводів підприємства на Київщині. Бізнес, який сьогодні приносить копійку Азаровим і спонсорує війну росії проти України, росте.

Тож, покладатись доводиться лише на відповідальність споживача, який може свідомо обирати, кого підтримувати гривнею і не боятись, що його гроші йдуть в кишеню Азарових.

«Антикоррупционная правда»