рус   укр

Соцсети

Хто кришує казнокрада та конвертатора Ігоря «стакана» Стаковиченка?

Хто кришує казнокрада та конвертатора Ігоря «стакана» Стаковиченка?

Проблема конвертаційних центрів, через які з держбюджету України виводяться сотні мільярдів гривень, попри передвиборчі обіцянки нинішньої влади, нікуди не поділася. Більше того, вона досягла за останні три роки просто катастрофічних масштабів.

Мабуть, найбільш сумним у всій цій вакханалії безмежного крадіжки є навіть суми, що не приголомшують уяву, які проходять через конвертаційні центри. Найстрашніше те, що організатори цих «конвертів» не просто перестали ховатися – вони стали публічними особами. І в системі координат нинішньої влади перетворилися зі злочинців, які обрушують економіку країни, що воює, на провідних експертів та інвесторів, які публічно і непублічно дають поради щодо розвитку економіки.

Те, що ви бачите на картині вище, – яскраве підтвердження того сюрреалізму, на який перетворилася нинішня Україна. Людина, річний обіг конвертаційного центру якої перевищує 40 мільярдів (!) гривень, замість того, щоб миготіти у кримінальній хроніці, позиціонується провідними ЗМІ як економічний експерт.

Те, що Ігор Стаковиченко розуміється на економіці, ніхто не заперечує – не дарма ж його «конверти» працюють уже багато років, а клієнти працюють у найвищих кабінетах. Але тільки в Україні можлива ситуація, коли шахрай і злодій дає поради щодо розвитку країни. Це було б смішно, якби не було правдою.

Абсолютним сюром і паноптикумом це виглядає хоча б тому, що Ігор Сергійович Стаковиченко, який праворуч і ліворуч роздає поради з приводу того, «як нам облаштувати Україну», є фігурантом восьми списків санкцій, викликаних війною Росії проти України. У тому числі – і від Ради Національної Безпеки та Оборони України:

Там же знаходиться і ТОВ «Сігма Інвест Груп», власником якого до квітня 2021 року був Ігор Стаковиченко:

Проте щодо того, чи є нинішній бенефіціар ТОВ «Сігма Інвест Груп» Марія Шведченко справжнім власником підприємства, існують обґрунтовані сумніви.

До того ж, ще один співвласник фірми – венчурний фонд «ДК Інветсмент» виглядає вкрай дивно і веде до цілого ланцюжка не менш дивних суб’єктів господарювання. Поєднує їх вкрай заплутана структура володіння і ті самі санкційні списки.

У тих же списках знаходиться і ФОП Ігор Стаковиченко, який, згідно з даними реєстру, займається ресторанним бізнесом:

Зверніть увагу – підприємець Стаковиченка є платником єдиного податку. Це означає, що його бізнес є малим. Грубо кажучи, така сама система оподаткування застосовується на ринках до тих, хто там торгує. Ви уявляєте торговця з ринку «Троєщина» як експерта, який пояснює підсумки форуму в Давосі? Ми – ні. Але реальність така:

Чи не Давос, звичайно, але рівень досить високий. Це – сучасна Україна. Що взагалі жахає.

Тому що Ігор Стаковиченко за цим пафосом порад космічного масштабу насправді приховує діяльність конвертаційних центрів такого ж космічного масштабу. До того ж, за скромним статусом ФОП криється вельми немаленький бізнес. Ігореві Стаковиченку належить ресторан Villa Riviera біля яхт-клубу на Осокорках – один із найдорожчих в Україні:

Йому належить і яхта Leopard 51 Powercat вартістю близько одного мільйона доларів. Вона знаходиться та обслуговується на території елітного яхт-клубу на Осокорках у Києві.

Елітний будинок, загальною площею понад 800 кв м у Кончі-Заспі з територією 5 гектарів та власним виходом до озера.

Як саме заробив свої мільйони, яхти та вілли Стаковиченка – невідомо. Відомості про діяльність Ігоря Стаковиченка досить уривчасті, що не дивно, якщо згадати, що діяльність конвертаційних центрів є незаконною.

Відомо, що принаймні донедавна його основним місцем проживання був восьмий поверх у Бізнес центрі IQ за адресою Болсунівська 13-15. У безпосередньому підпорядкуванні у Стковиченко знаходиться Мішухін Артем Ігорович, відомий як Артем-Глобал Опт. Місце господарювання помічено за адресою Липська 10, де він займав два поверхи колишнього офісу Партії Регіонів.

Основний вид діяльності – скуповування за готівку зернових та олійних культур, олії та макухи соняшникової під компанії, надані його патроном Стаковиченком Ігорем Сергійовичем для подальшого експорту без відшкодування валютної виручки.

Також у безпосередньому підпорядкуванні перебуває Хомуха Максим Іванович, який виконує всю технічну роботу конвертаційного центру Стаковиченка. Оборот цієї групи осіб сягає 70 млн грн на день.

Крім того, відомо, що Стаковиченко у 2019 році активно розкрадав бюджет у Херсонській області. Запросив його туди начальник податкової служби Херсонської області Ігор Клим, відомий у вузьких колах фінансового криміналітету півдня України як організатор масштабних конвертаційних та огольних центрів. Згодом ці два генії фінансового тероризму організували схему незаконного експорту фіктивними підприємствами сільгосппродукції. Масштаби злочину перевершили обсяги легального експорту Херсонщини та становили понад чотири мільярди гривень.

На той час сума збитків, завдані злочинцями державі, лише з ПДВ перевалили за мільярд гривень, що перевищило суму сплати ПДВ усім реальним бізнесом Херсонської області.

Відома також частина фіктивних підприємств, через які перекачувалися гроші у конвертаційних центрах Ігоря Стаковиченка:

ТОВ «Адоніс мега торг» (42269440), ТОВ «Віртекс-А» (42269388), ПП «Ботейн» (43449277), ПП «Імексплаза» (42844631), ТОВ «Агродом Укртаврик» (4325 43321490), ТОВ «Меганат» (41736387), ТОВ «Смарагдовий Світ» (42303266), ТОВ «Експотів» (41984015), ПП «Бартон Гранд» (41866057).

Але, швидше за все, це вже «відпрацьований матеріал» — після того, як їхні назви стали відомі широкому загалу, довелося від цих фірм відмовитися.

Втім, ні для податківців, ні для інших незліченних правоохоронних органів України, яких у нашій країні останніми роками розвелося безліч, назви фірм, які використовуються Ігорем Стаковиченком для крадіжки грошей, секретом не є.

Справа в тому, що діяльність будь-якого центру конвертації неможлива без прикриття саме в цих органах. Причому що більше обертів «конверта», то вище покровителі. А в Ігоря Сергійовича Стаковиченка, або Склянки, як звуть його у вузьких колах, ці оберти просто позамежні. І, відповідно, дах у нього на вершині української влади.

«Антикоррупционная правда»