рус   укр

Соцсети

Корумпованого директора порта «Южний» Олександра Олійника вирішили не відстороняти від посади

Корумпованого директора порта «Южний» Олександра Олійника вирішили не відстороняти від посади

Вищий антикорупційний суд відмовився відстороняти директора державного підприємства «Морський торговельний порт «Южний» Олександра Олійника від посади.  Таке рішення ухвалив слідчий суддя.

Детектив Національного антикорупційного бюро просив відсторонити Олійника, оскільки він може знищити або підробити речі і документи, які мають суттєве значення для досудового розслідування та до яких він, в силу своєї посади, має доступ. Також, на думку НАБУ, підозрюваний може незаконними засобами самостійно чи опосередковано впливатиме на свідків та інших учасників кримінального провадження, які є працівниками ДП «МТП «Южний».

Однак, на думку судді, покладені на Олійника обов’язки, серед яких заборона спілкуватися зі свідками, може запобігти незаконному впливу на них.

Нагадаємо, НАБУ і САП повідомили про підозру керівнику порту «Южний» Олександру Олійнику, його заступнику Дмитру Кузьмішкіну та колишньому головному бухгалтеру Володимиру Мандрі заволодінні понад 1,5 млн гривеньн. За даними слідства, з квітня по серпень 2020 року, попри обмеження, встановлені урядом щодо виплати заробітної плати посадовцям (не більше 47,2 тис. грн) на період дії карантину через COVID-19, в.о. директора порту «Южний» забезпечив зайве нарахування собі заробітної плати. Його дії, вчинені за попередньою змовою з головним бухгалтером та заступником директора порту, призвели до майже 1,5 млн грн збитків державі.

«Антикоррупционная правда»