рус   укр

Соцсети

На Київщині чоловіка, котрий втік від окупантів на автомобілі сусіда, покарали за викрадення

На Київщині чоловіка, котрий втік від окупантів на автомобілі сусіда, покарали за викрадення

У Київської області громадянина визнали винним у  крадіжці й незаконному заволодінні транспортним засобом, за попередньою змовою групою осіб і з проникненням у приміщення. Про це стало відомо з вироку Макарівського райсуду за ч. 4 ст. 185, ч. 2 ст. 289 КК.

Подія трапилась у березні в вечірній час у селі Копилів на Київщині. Обвинувачений із товаришем, матеріали на якого виділені в окреме провадження, переховуючись від артилерійських обстрілів окупантів, проникли в будинок сусіда, зламавши вікно.

У підвалі знайшли ключі від машини, а також скляну банку з конвертом, всередині якого були дві тисячі доларів. Вони сіли за кермо і поїхали, прихопивши гроші з собою. Авто залишили у Житомирській області.

Чоловік вину визнав повністю і розкаявся. Розповів суду, що машину взяли, щоб втекти з-під обстрілів. Коли шукали ключі від авто, знайшли ще й гроші, які також забрали.

Обставинами, що пом’якшують покарання, вважаються щире каяття й активне сприяння розкриттю злочинів, добровільне відшкодування завданого збитку.

Враховуючи особу обвинуваченого, а саме, що він  раніше не судимий, злочини скоїв в умовах активної фази війни та постійних обстрілів, шкоду потерпілій у повному обсязі відшкодував, суд вважає, що мета покарання може бути досягнута і без реального його застосування.

За сукупністю злочинів громадянина засудили до 5 років позбавлення волі, звільнивши від відбуття покарання з іспитовим строком 3 роки.

«Антикорупційна правда»