рус   укр

Соцсети

Нардепу Олександру Грановському заочно повідомили підозру у махінаціях на Одеському припортовому заводі

Нардепу Олександру Грановському заочно повідомили підозру у махінаціях на Одеському припортовому заводі

САП повідомило про підозру колишньому народному депутату Олександру Грановському, якого вважають організатором корупційної схеми завдання 93,3 млн гривень шкоди АТ «Одеський припортовий завод» (99,57% належать державі).  Дії особи кваліфікували за ч.3 ст.27 ч.2 ст.28 ч.2 ст. 364 КК.

Слідство встановило, що народний депутат України VIII скликання організував схему, за якою «Одеський припортовий завод» продавав мінеральні добрива наперед визначеній компанії за цінами, нижчими від ринкових. Надалі ця компанія перепродавала товар іноземним компаніям реального сектору економіки за конкурентними цінами. Однак фізично постачання забезпечував цим компаніям «ОПЗ».

Схема діяла впродовж березня-грудня 2015 року. У березні 2020 року слідство повідомило про підозру чотирьом учасникам схеми. А саме:

довіреній особі  екснардепа Ользі Ткаченко— ч. 5 ст. 27 ч.2. ст.28 ч. 2 ст. 364 КК;
заступнику директора АТ «Одеський припортовий завод» — ч. 2 ст. 28, ч. 2 ст. 364 КК;
начальнику відділу АТ «Одеський припортовий завод» — ч. 2 ст. 28, ч. 2 ст. 364 КК ;
власнику компанії-нерезидента-учасниці корупційної схеми — ч. 2 ст. 28, ч. 2 ст. 364 КК.

Довірену особу екснардепа та власника компанії-учасниці схеми оголосили в розшук. Що ж до самого організатора схеми, то, оскільки місце перебування його не встановлено, про підозру йому повідомили в порядку ст. 278, ст. 135 КПК .

Слідство вживає всіх необхідних заходів для притягнення до кримінальної відповідальності всіх учасників корупційної схеми.

схема Грановского
схема Грановского

«Антикорупційна правда»