рус   укр

Соцсети

Наталія Королевська незаконно збагатилася майже на 50 млн грн

Наталія Королевська незаконно збагатилася майже на 50 млн грн

Національне агентство з питань запобігання корупції (НАЗК) після моніторингу дійшло висновку, що народна депутатка від забороненої партії «Опозиційна платформа — За життя» Наталія Королевська незаконно збагатилася на 49,6 мільйона гривень. Про це повідомляється на сайті НАЗК.

Королівська незаконно збагатилася майже на 50 млн грн - моніторинг НАЗК

Також у НАЗК зазначили, що Королевська умисно внесла недостовірні дані до декларації за 2020 рік, що відрізняються від правдивих на 3,8 млн грн.

У декларації за 2020 рік Королевська зазначила право користування земельною ділянкою загальною площею 0,2258 га та розташованим на ній будинком загальною площею 614,6 кв.м. на Київщині. Ділянка і маєток належать батьку Королевської.

Водночас, як повідомляють у НАЗК, вказаний житловий будинок фактично розміщений у межах двох сусідніх ділянок. Крім того, у власності батька є ще одна земельна ділянка, що є частиною одного маєтку разом із цими трьома земельними ділянками.

У НАЗК додають, що всі чотири ділянки суміжні, а будинки та інші об’єкти складають єдиний комплекс, огороджений суцільним парканом.

Батько Королевської набув цей житловий комплекс, що складається з чотирьох земельних ділянок та двох будинків, через іпотечний договір від 2019 року.

У НАЗК з’ясували, що договір позики було укладено в 2013 році з кіпрською компанією на суму 2 млн доларів, що нібито надавалась на поворотній безвідсотковій основі батьком посадовиці. Представником компанії у Кіпрі виступав помічник Королевської.

Сума забезпечення за договором іпотеки становить приблизно 49 млн грн (згідно з курсом НБУ станом на 1 жовтня 2019). Водночас загальна сума доходів, отриманих батьком і матір’ю депутатки з 1998 року по 2013 рік, складає лише 165 тисяч грн без податків та витрат на проживання.

Як пояснила НАЗК нардепка, вона не знає, звідки у її батька з’явилися кошти на надання позики.

Попри це Королевська вказала факт користування домоволодінням в селі Лісники, що входить у комплекс, у своїй декларації за 2020 рік.

Крім того, у НАЗК виявили, що нардепка не вказала в декларації, що з 2005 року володіє земельною ділянкою в Московській області росії вартістю понад 2 млн рублів (563 860 грн за курсом НБУ станом на 31 березня 2021).

Також НАЗК підозрює, що Королевська ухилялася від сплати податків: вона задекларувала за 2020 рік близько 27 млн грн готівкою, що не підтверджено джерелами доходів.

«Антикорупційна правда»